Перетворювалися на тварин і слухали тіло: як з маленьких лучан робили акторів

22 Вересня 2018

Текст і фото: Юлія Фінковська

Щорічно Луцьк на кілька днів стає містом театрів, вистав, акторів, перформансів та креативних ідей, коли владу у місті отримує фестиваль «Мандрівний вішак».

Другого дня фестиваль завітав до унікального Музею сучасного українського мистецтва Корсаків, а розпочалося театральне дійство із майстерні акторства. Маленьких лучан під час захопливого майстер-класу «Ігровий театр. Видима енергія» вчили чути себе, зважати на інших та знаходити театральні навички.


Читай також: ТЕАТРАЛІЗОВАНА ХОДА ТА НЕСПОДІВАНІ ЛОКАЦІЇЇ: ЯК У ЛУЦЬКУ СТАРТУВАВ "МАНДРІВНИЙ ВІШАК"

Короткий курс молодого театрала наочно продемонструвала актриса львівського театру «І люди, і ляльки» Валерія Котеленець.

Діти ділилися на команди за кольором волосся, розташовувалися за зростанням і спаданням числа дати народження, довго бігали і різко стишувалися, лежали на підлозі, слухаючи свої тіло, зокрема серце, голову, дихання…

Під час запального бігу по галереї маленькі актори мали дивитися одні одним у вічі, вчитися одночасно і бути самостійними, відповідаючи лише за себе, і вміти довіряти, розділяючись на пари.

Найвеселішою вправою стало перетворення на тваринок, імітація їхніх звуків та манери поведінки, а згодом знову повернення до людської природи. Також, намагалися виявляти вдавану радість і сум, плакати і сміятися, при цьому не сповільнюючи швидкої ходи. Виконували вправи на уважність, визначали лідерів у концентрації уваги, говорили і слухали, тренували дихання, голос і вміння вчасно мовчати.

Паралельно відбувся майстер-клас з виготовлення особливих театральних брелків від ГО «Рукотвори», який особливо зацікавив дорослих, що чекали на своїх маленьких акторів.А «Мандрівний вішак» уже готується до наступних вистав, аби глядачі не втомлювалися дивуватися, вражатися і думати протягом усього насиченого театрального дня.***
Передрук без згоди "Таблоїду Волині" заборонений

1

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter