«Нічого нового не з’явилося»: мер Ковеля пояснив про квартири та земельні ділянки в декларації

14 Грудня 2023

Ковельський міський голова Ігор Чайка прокоментував свої «статки» після оприлюднення декларації.

Свої рефлексії він оприлюднив на фейсбук-сторінці.

«Ніякого майна (квартир, машин, ділянок) за час перебування на посаді Ковельського міського голови я не нажив.

Якщо хочете переконатися самі, то гляньте мої декларації ще до 2020-го року, відколи я став міським головою Ковеля (моя попередня посада також передбачала декларування), або ж декларацію як кандидата на посаду Ковельського міського голови. Нічого нового не з’явилося, окрім квартири і землі, які моя дружина успадкувала у 2022 році, після смерті її мами - моєї тещі.

Усі чіпляються за заголовки про "9 земельних ділянок і 4 квартири", які є у моїй власності та власності моєї дружини.

Так от, усі ці квартири – в одному 4-квартирному будинку на вулиці Косачів, де я живу. У тому самому будинку, який будував ще мій дід і біля якого я знімав один зі своїх передвиборчих роликів (додав до допису шматок якраз із цього відео).

Одна квартира – та, у якій ми із дружиною живемо, друга – та, у якій жила моя бабуся і яка перейшла мені у власність після її смерті. Третя – та, у якій понад 10 років жила мама моєї дружини і яка у 2022 році перейшла у спадок дружині після смерті тещі. Нібито "четверта" квартира у декларації – це та сама бабусина квартира на другому поверсі, яку ми реконструюємо вже декілька років, з’єднуючи із горищем (правила декларування змушують зазначати її двічі: і як об’єкт власності, і як об’єкт реконструкції в розділі "Об’єкти незавершеного будівництва", з врахуванням площі відповідно до проєктної документації. Звідси й 155,4 кв. м. (з урахуванням площі горища) проти попередніх 49,4 кв.м. , які значились до початку реконструкції. Хоча неважко помітити, що дата набуття права власності у цих нібито «різних» квартир в декларації однакова – 03.11.2008р.

Тепер з приводу 5-ти земельних ділянок, власницею яких, як спадкоємниця, у 2022 році стала моя дружина. Три із цих ділянок – це землі сільськогосподарського призначення - паї (рілля, пасовище), які знаходяться на території Любомльської громади, де тривалий час, до переїзду в Ковель, проживали батьки моєї дружини. Ще дві успадковані нею ділянки розташовані в межах міста, але також були набуті її мамою (спадкодавцем) задовго до мого вступу на посаду і не мають до цього жодного стосунку.

Тим же, хто сумлінно пише гнівні коментарі та розганяє чергову "зраду" в соцмережах, навіть не розібравшись по суті питання, пропоную екскурсію "мерськими хоромами" та запрошую в гості. Але з однією умовою: потім публічно вибачитись за свою поспішну реакцію та надмірні емоції...» – йдеться у дописі.

1
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter