МСУМК запрошує на лекцію «Дадаїзм і поетика сюрреалізму: 1910-1930»

05 Грудня 2018

У МСУМКу 8 грудня о 17.00 відбудеться лекція Олександра Сушинського «Дадаїзм і поетика сюрреалізму: 1910-1930».

Лектор – куратор мистецьких проектів у Донецьку, Києві, Чернівцях та Львові, засновник незалежного музичного лейблу da_sein_rec, теоретик та практик сучасного мистецтва. В 2015 році Олександр заснував Лабораторію Естетичних Досліджень, на базі якої почав працювати лекторій «Мистецтво ХХ – поч. ХХI ст.» в різних містах України.

«Рух dada поза / всупереч ізмам, виник у Цюріху в 16-му. Землетруси тоді відбувались в кафе «Кабаре Вольтер». Потім пішли метастази у Берлін, Кьольн, Гановер і Париж, де на той час вже були написані «Магнітні поля» А. Бретоном і Ф.Супо – один з перших дослідів автоматичного письма, коли автор пише так швидко, що навіть сам Фройд не зміг би розшифрувати символічні зв’язки з безсвідомим. Журнал з дивною назвою «Кожен грає в свій футбол», який випускає М.Ернст в Кьольні. Поговоримо про вплив Фройда/Лакана і подальші конструкції Дельоза\Гватаррі в контексті теми.

Що внесли (хоча цікавіше було б навіть подумати «що винесли») дадаїсти і сюрреалісти в (-з) ХХ ст .: 1. колаж (+ фотоколаж): Хартфілд, Ернст, Швіттерс, Арп, 2. автоматичне письмо: Арп, Бретон, Супо, Деснос, Тцара, 3. прототеатр абсурду/постдрама: Жаррі, Арто, Рібемон-Дессень, Тцара, Вітрак, 4. лівий політ.ухил: Берлін.группа дада + сюрреалісти, 5. естетика ready-made / знайдені об’єкти: Дюшан, Бретон, 6. естетика повсякденності, техніка дрейфу (надалі розвинена ситуаціоністами в 60-х), ., 7. Естетика огидного (чорний гумор): від М. де Сада, Лотреамона і Рембо через Бретона, Батая і тд., 8. порнографія, як мистецтво, 9. авангАрна кіноестетика: від Х.Ріхтера до Бунюеля і Р.Клера.

«ПОЕТ – ЦЕ НЕ ТОЙ, ХТО натхненний, ПОЕТ – ТОЙ, ХТО НАДИХАЄ», – Поль Елюар.

«Краса повинна бути судомною або її не буде взагалі», – А.Бретон.

Отже, подвійна лекція про «каторжників чуттєвості», – додатково зазначають організатори лекції.


Вартість квитка – 75 грн.

Реєстрація за посиланням, або за телефоном: 0661425118.


1

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter