Чому на виставі у луцькому музеї актори годину мовчали

23 Вересня 2018

Текст і фото: Юлія Фінковська

Рівненська театральна лабораторія «ВідСутність» привезла до Луцька перформативну виставу, яка дала назву самому колективу. Дійство розгорнулося у залі актуального мистецтва МСУМК.
Поміж інсталяціями у залі унікального луцького музею розстелена біла тканина і стоять чотири стільці. Актори несподівано з’являються з різних кінців арт-простору, виявляється, вони весь час сиділи разом із глядачами у залі.Далі відбувається дія, точніше сукупність різних повторювальних дій, часто не поєднаних між собою. Актори стоять, сидять, підстрибують, відбиваються від паперових кульок, які летять із глядацької зали, розливають червону рідину, миють нею обличчя і посуд, бігають, б’ються, сервірують стіл, а потім розкидають з нього їжу та багато-багато іншого. І все це роблять в цілковитій тиші, годину мовчать, часом зриваючись лише на безслівний крик чи незрозуміле бурмотіння, яке зривається серед тиші так раптово, що загострює увагу до краю.Як розповів опісля вистави режисер, ніякого чіткого лейтмотиву у дійство не вкладали, хотіли зосередити глядача на дії, породити у ньому асоціації та занурити у сам процес гри.

Хтось із глядачів побачив у виставі проблеми двом закоханих на тлі соціуму, комусь дійство загострило проблеми впливу соцмереж і відсутності людей в житті інших людей, інші побачили червону кров, яка проходить крізь буденні справи людства.Актори кажуть, що грають виставу-перформанс уже давно, але щоразу вкладають у неї інші емоції та почуття, концентруються передусім на дії, яка може породити інший, навіть несподіваний результат.

Читай також: РІВНЯНИ ПРИВЕЗЛИ ДО ЛУЦЬКА ДРАМУ ЗА МОТИВАМИ ЗБІРКИ СЕРГІЯ ЖАДАНА
***
Передрук без згоди «Таблоїда Волині» заборонений

4

Читати ще

Коментарі

Юрій Паскар

Ну не так все просто, як описано "ПРОСТО-ПРОСТО", робота складна з складним сюжетом, з багатьма сюжетними лініями. В наших роботах немає жодного "ПРОСТО". Перформативна вистава "ВідСутність", а не "Вітер в скрині", на жаль словацький склад "Вітру..." не зміг приїхати тому відбулася заміна.

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter