Тренер з особистого розвитку Тетяна Петровська розповіла про шлюбний кодекс не феміністок

31 Липня 2018

Текст і фото: Аліна Холбан

У Центрі репродуктивної медицини «Боголюби» відбувся тренінг «Щаслива за чоловіком або Шлюбний кодекс не феміністок».

Жінка у сучасному світі ставить перед собою багато завдань: успіх в професії, особистісний саморозвиток, матеріальний достаток. Але у вирі активного життя вона забуває про не менш важливе призначення – реалізацію в ролі дружини та матері.

Ексклюзивну та відверту розмову про шлюбні відносини вела Тетяна Петровська – досвідчений лікар та директор з розвитку медичного центру «Боголюби». «Таблоїд Волині» також відвідав захід і ділиться з читачами почутим.


Про рівноправ’я

Жінка реалізується в родині, а чоловік – в роботі. Це фундамент розстановки пріоритетів, від якого треба відштовхуватись.

***
«Сама природа заперечує фактор рівного вкладу в родину з обох сторін. Наприклад, тільки жінка може вигодувати немовля. Тому ролі чоловіка та жінки в сім’ї апріорі відмінні. Звичайно, є мужчини, які люблять займатись господарством. Але, якщо чоловіка примушувати виконувати домашні обов’язки, він не зможе в повній мірі реалізуватись у професії. Дозвольте мужчині повністю присвятити себе роботі і він сповна компенсує всі ваші старання».

Про відмінності

У нас зовсім по-різному працює мозок. У чоловіків розвинена здатність до зосередження, напруження, інтелектуальної праці. З огляду на чітке, прямолінійне мислення, вони не можуть займатися емоційною стороною стосунків. У жінок більш розвинена лімбічна система (частини головного мозку, що відповідають за відчуття, емоції, пам'ять, сон, інтуїцію та ін. – авт.). Шлюб побудований на дуже тонких механізмах. І тільки жінка може їх вловити і ними керувати. Тому і відповідальність за клімат в родині у більшій мірі лежить на ній».


***
Звичайно існують пари з ідеальною сумісністю, яким не треба проходити етап звикання один до одного. Але, як правило, дві людини, які виховувалися в різних родинах, мають відмінні погляди на якісь дрібні речі, звички, спосіб життя і т. д. Жінці, з її гнучкістю та м’якістю, легше підлаштуватись під нові умови, ніж чоловікові.

Про статистику

В Америці 42% жінок з успішною кар’єрою – бездітні. 14 % з них не хочуть мати дітей. Сьогодні одна з причин жіночого безпліддя – порушення гормонального балансу внаслідок високого рівня стресу. Жінки націлені на високооплачувану роботу, а вона ніколи не буває легкою. У постійному стані хронічного стресу запускається цілий механізм реакцій організму, які заважають жінці завагітніти.

***
У Європі середній вік чоловіка, який вступає в шлюб – 34 роки. Жінки – 32. Середній вік жінок, які народжують першу дитину – 30 років. Є певний віковий період коли жінці фізично найлегше завагітніти. Народжувати після 27 років – це дійсно важко.


***
У 2017 році Україна вийшла на перше місце за розлученнями. Не можна сказати, що ця цифра абсолютно точна, адже існує велика кількість незареєстрованих шлюбів. Але, в будь-якому випадку, картина невтішна. Одна з головних причин розлучень – алкоголізм.

Про великі історії кохання

Тадж-Махал був збудований могольським імператором в пам'ять про свою дружину. Хоча у нього був цілий гарем, по-справжньому він кохав тільки її: брав у походи, радився з нею, високо цінував. І коли жінка померла, імператор на два роки оголосив траур по всій імперії. Це було 400 років тому. І до цього часу це, мабуть, найвідоміша історія кохання в світі.

***
Шлях до успіху Генрі Форда був нелегкий. Родина жила досить бідно, а більшу частину зароблених коштів Генрі вкладав у свої винаходи. Тоді його ідеї виглядали досить сумнівно. Але дружина настільки вірила в нього і всіляко підтримувала, що Генрі жартома дав їй домашнє прізвисько «віруюча». І коли через багато років його спитали, ким би він хотів бути в наступному житті, він відповів: «я не знаю, ким би я хотів бути, але мені хотілося б, щоб в наступному житті ця жінка була зі мною».

Про розповсюджені міфи

Шлюб не робить людину автоматично щасливою
. Це той міф, по причині якого відбуваються розлучення упродовж перших трьох років подружнього життя. На мою думку, шлюб – це точка відліку, з якої починається складна робота над собою. Адже саме після одруження партнери починають бачити один в одному дратуючі дрібниці, яких не помічали раніше.

***
Щасливий шлюб не завжди наповнений пристрастю.
Ті, хто прожив якийсь час у шлюбі, розуміють, що пристрасть іноді згасає. Є періоди, коли вона знову відновлюється. І це нормально. Бо пристрасть будується в основному на гормонах, які час від часу виснажуються.

***
Розлучення – це не вихід з ситуації
. В кожній родині бувають складні періоди. Іноді здається, що новий партнер буде кращий за попереднього. Але ніхто не дає гарантії. Якщо є можливість зберегти сім’ю, краще попрацювати над своїми помилками в цьому шлюбі, ніж створювати новий. Розлучення нікого не робить щасливим, особливо, якщо в родині є діти.

***
Кожна жінка, навіть якщо вона цього не усвідомлює або заперечує, прагне бути з чоловіком.

Про фемінізм

Раніше обов’язок утримувати і забезпечувати сім’ю повністю лежав на чоловікові. Жінка працювала тільки у крайніх випадках. У більшості жінки займалися тільки собою, дітьми та будинком. І повірте – їм цього цілком вистачало. Сьогодні дружина в сім’ї виконує ті ж самі обов’язки. Але до них додаються ще й прагнення бути реалізованою в суспільстві, постійно щось доводити, заробляти власні гроші задля матеріальної незалежності. Насправді, зараз стало набагато важче. Але жінки самі рвалися в цей бій.

***
Легше від фемінізму нам не стало. Звичайно, у нас тепер більше прав. Наприклад, жінки мають рівноправність у зайнятості. Не сказала б, що це добре, коли жінка, на рівні з чоловіком, має повний робочий день. Адже поєднувати роботу з домашніми обов’язками – вкрай важко. І чи потрібно нам було це рівноправ’я – дуже складне запитання.

***
Фемінізм базується на боротьбі проти насильства та гноблення жінок чоловіками. На мою думку, при правильному розподіленні ролей в родині, не буде ні фізичного насилля, ні психічного пресингу. Чоловік буде берегти і любити свою дружину. Тут просто поєднали зовсім несумісні речі, і на фоні цього підігрівають інтерес до цієї теми.

***
В британській газеті «The Guardian» була стаття про те, що вагітність – це дискримінація жіночої половини людства. Там говорилося, що треба розвивати наукові технології, щоб дітей можна було вирощувати ледь не в інкубаторах. На мою думку, гендерна боротьба – це шлях в нікуди.

Про секс
Якщо говорити про середньостатистичного чоловіка, то, у порівнянні з жінкою, він значно активніший у сексуальному відношенні. Так заведено природою. Трапляються випадки, коли чоловік, маючи ідеальну дружину, надає перевагу іншій жінці та покидає родину. Як на мене, причиною цьому є несумісність темпераментів. Якщо чоловіку, припустимо, потрібен секс три рази на день, а жінці достатньо одного разу на місяць, їм дуже важко знайти спільну мову. І, нажаль, це може вартувати шлюбу.7

Коментарі

тайтаке

WHAAT? В якому віці ви живете? Може ще б розказували - що б'є, значить любить? Основна причина розлучень - алкоголізм, але треба народжувати і зберігати сім'ю і тижмать ітд. Поки будуть оце "виховувати", що ти маєш реалізуватися як жінка і мама і терпіти бо ж діти ітд, то буде куча обштампованих до 30 "старих дєв", і тих що будуть іти бо треба і беруть! Кожному - своє! Вчіть алкоголіків як стати нормальним партнером і татом, і спрямовувати свою сексуальну енергію, яка з них пре в правильне русло!

моя думка

"Адже поєднувати роботу з домашніми обов’язками – вкрай важко. І чи потрібно нам було це рівноправ’я – дуже складне запитання." ---- То треба пояснити можливо чоловікам і їх навчити, що ділити домашні обов’язки - це нормально! За корлдоном чоловіки і декретний відпуск беруть а тут трєнінг про сердньовіччя! "Кожна жінка, навіть якщо вона цього не усвідомлює або заперечує, прагне бути з чоловіком." - якщо він адекват, але таких зараз мало, більше алкоголіків через яких і наводиться сумна статистика!

Ольга Вавилюк

Дуже шкодую,що не потрапила на тренінг. Тетяна Євгеніївна - прекрасний співрозмовник, вже не кажучи про прекрасну матір і дружину. Коли був тренінг про виховання дітей, то чула лише позитивні відгуки і захоплення відвідуючих. Надіюсь наступний я вже відслідкую коли буде і обов'язково запишусь.)

Таня

Панове, перестаньте вже навчати нісенітницям. Якби не феміністичний рух ви б не змогли бути лікаркою і читати свої повчальні лекції, це по-перше. Жінки жили жахливо у «традиційних цінностях». На них здійснювався величезний суспільний тиск, народжували по 10 дітей і працювали в полі до останнього, інколи там же і народжували. Середньостатистичний чоловік не може забезпечити сім‘ю повністю, але і дома не хоче пришвидшити пальцем. Це ілюзія «будь хорошою дружиною, матір‘ю і твій чоловік для тебе все зробить». Якщо ви вважаєте себе цивілізованими, то потрібно навчати роз приділяти обов‘язки по дому, по догляду за дітьми. Зараз вигадувати може і тато, суміші роблять чудової якості. Так що, залиште своє невігластво при собі і не забивайте голову дурницями дівчатам і жінкам.

Кохана дружина

Видно, що такі "теплі" коментарі писали жінки, у яких не склалось із сімейним життям. А яка головна роль жінки взагалі?! Хіба не народжувати дітей та дбати про сімейний затишок??! Ніхто не говорить про те, що потрібно забути про себе саму, навпаки, любити потрібно в першу чергу себе, а чоловіка поважати! Якби хоч одна з вас була на тренінгу, то взяла би для себе массу корисного та повчального, те що дійсно пригодиться для сімейного щастя. В свою чергу, хочу подякувати Тетяні Євгенівній за прекрасну можливість послухати дійсно розумну, начитану людину, яка знається на подружньому житті, на вихованні дітей, на тому як зробити сім'ю дійсно надійною опорою в житті!

Piter

Все ок. Тільки всі взаємовідносини індивідуальні. До кожної сім'ї треба починати підходити ще з родинних відносин та навіть більше геннонаслідкових .Тоді можна проаналізувати і відкоригувати відносини в сім'ї. Дякую.

Кохана дружина та щаслива мати.

Лицемірство, чого ж тоді пані не стоїть за плитою, не бавить шестеро дітей, не займається домашніми справами, а проводить тренінги? Та якби не фемінізм, не проводили б Ви ніяких тренінгів, а сиділи б вдома виховували б дітей та догоджали чоловікові. Не повірите, але в мене чоловік допомагає пропилососити та прибрати і дитину нагодує та заколише і т.д.

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter