VIP-коти: кого приручили відомі волиняни. ФОТО

08 Серпня 2018

8 серпня – Всесвітній День кішки. Пухнасті та хвостаті для людей стають справжніми друзями. Кішки сплять 16 годин на день і здатні бачити повноцінні сни, а коли не сплять, доглядають за собою 30% часу. 95% власників кішок визнають, що розмовляють з кішками.

А фелінотерапія – це ціла процедура розслаблення та навіть профілактики хвороб. Вона полягає саме у перебуванні та спілкуванні з котами.

А ще побутує думка, що господарі найчастіше чимось схожі з своїми домашніми улюбленцями. Тому «Таблоїд Волині» вирішив дізнатися, хто муркає відомим волинянам.

Хенд-мейд майстриня Іванка Морем

У майстрині живуть двоє котів. Один залишився в пам`ять про улюблену кішку Алісу, це її син. Бабуся колись назвала його Мачо. Коли бабці не стало цієї зими, то кіт місяць жив у Іванни, а не в хаті бабусі. Кіт щось відчував, каже Іванна.

Другий кіт- Круасан. Дідусь майстрині називає його Рижий або Прийомний. З ним особлива історія.

«Часто, коли гуляю , натраплю буває на підкинутих кошенят ( живу за містом і люди вивозять ). Завжди як знайду - забираю і якщо в нормальному стані, не треба відходжувати, то несу на наступний день на ринок. Так от щодо Круасана. В той вечір я прогулювалася з подругою , і в далині у світлі ліхтаря намалювалась постать чоловіка. І на плечі у нього грівся клубочок. Коли ми розминалась, чоловік запитав, чи не потрібно нам кота. На що я відповіла що своїх четверо маю, бо й справді було четверо кошенят і кішка. Серед тих кошенят і Мачо теперішній. Після цих слів ми розминулись, І почувся різкий крик. Чоловік скинув з плеча кошеня і пішов. Звичайно серце з розривалося я не могла так це залишити і, знаючи, що вдома мені за це влетить, я вирішила забрати кошеня. Воно було налякане тремтіло, але тулилося. На світлі ліхтаря пізніше ми побачили що вуса у кота повністю обрізані і він дуже худий. Коли я прийшла додому і поставила кошеня серед своїх кошенят, то помітила, що вони приблизно однакового віку. Кішка теж не помітила Новачка. На ранок мамі я сказала про ситуацію і своїх кошенят я понесла на ринок віддавати, а Круасана залишили відгодовувати вдома, вирішили, що потім віднесемо. Але пізніше не стало моєї Аліси і Круасан залишився жити в нас. До цього часу Круасан худіший, а Мачо більш пухнастий і живуть як 2 брата», - розказує зворушливу історію Іванна.

Кіт Круасан нині красується на логотипі майстерні Іванни, адже дуже любить там бувати.


Депутат Волинської обласної ради Володимир Кучер

Удома в депутата аж восьмеро пухнастих та хвостатих. Чотирьох кошенят Володимир Кучер готовий віддати у добрі руки. Депутат все життя мав котиків удома, тож дуже любить пухнастиків.

«У нашій сім’ї на кожного припадає в середньому по 2, 5 кота», - жартує Володимир Кучер. Також він додав, що найщасливіші люди живуть в тих країнах, де на кожного мешканця припадає по 9 котів. Тому Володимир Кучер зазначає, що він проти стерилізації котів.

«Більше котів – більше щастя», - переконаний депутат.


Тренерка з особистісного розвитку Надія Рогозіна

Вдома у Надії 4 кішки: Кузя, Чілі, Мурка і Маруня. Всі прийшли до лучанки з вулиці і всі різного віку.

Одну з них знайшла мама Надії крихіткою, їй було максимум тижнів 3.

«На автобусній зупинці, вона була вся побита, в синцях і ледь рухалася. Відгодовували з піпетки. В неї так і залишився зламаний хвостик. Але тепер це доросла, здорова, дуже ніжна киця. Кузя і Чілі прийшли самі ще маленькими кошенятами. Чілі до мене на роботу, а Кузя додому (що дивно, бо будинок стоїть в полі і очевидно йти їй довелося далеко», - розказує історії знайомства з пухнастими Надія Рогозіна.


Піарниця Катерина Дулапчій

Кицю звати Уля. Вона чорна та з майже салатовими очима.

Кішка поселилася в Катерини непередбачувано. Племінниця піарниці додому принесла чорне кошеня, не попередивши. Коли дівчинку вдома чекала серйозна розмова розмова, то Катерина запропонувала владнати ситуацію, віддавши Улю їй. Катя та Уля живуть разом вже 7 років.

«Не раз рятувала мене, коли мені було погано. В прямому і переносному значенні. Чи щось болить чи настрою немає, то вона тут як тут. Сідає поряд і все на себе негативне ніби забирає», - розказує Катерина Дулапчій.

Також Уля не піде на руки до аби кого та сама вирішує, кому можна її погладити.
Радіоведуча та ведуча фестивалів Вікторія Жуковська

Кішці, з якою живе Вікторія, майже 10 місяців. Порода улюблениці - Scottish straight.

Знайомтеся - це Вафля. Вона лінива, як я після фестивалів. Іноді я думаю, що Киця завела собі мене, а не навпаки», - жартує про улюбленицю Вікторія Жуковська.
Директорка Луцького зоопарку Людмила Денисенко

Вдома,на жаль,не маю кішки.Зате у зоопарку є улюблениця – це сіра кішка Мишка, яку підкинули до зоо, тоді їй було біля 2 років. Вже 6 рік вона у зоопарку. Має складний та вольовий характер, «строїть» всіх котів, відчуває себе головною, але це дуже віддана котуся», - каже про свою улюбленицю Людмила.

Співачка Юлія Іванова

Свою Нюську Юлія взяла по першому оголошенню, яке натрапило на очі. Не було мети обирати якусь особливу кішку, просто знала, що хоче дівчинку, а якого вже кольору вона буде не важливо. Поїхала після першого ж дзвінка, аж в Гірку Полонку, залишилось лише двоє кошенят - котик і киця, але котика вже забронювали і мали наступного дня забрати.

«Ну а я свою подивилась - киця як киця, грайливе здорове кошеня, що ще треба... Має три кольори - чула, що це «щасливі коти».

«В мене ніколи не було такого, що «хочу обов'язково породисту якусь». Ні. Найкласніші, ласкаві та добрі на характер коти - це прості, можливо врятовані з вулиці «Муські та Ваські».

Так от, моїй лапулі Нюсці - вже восені буде 7 рочків, це велика пухнаста красуня, с гарними очима та дуже лагідним та ласкавим характером, вона вихована та муркотлива.

До речі, багато хто каже, що вона очима на мене схожа, та й взагалі, тварини дуже часто з часом стають схожими на своїх власників.. Можу погодитись. Люблю її дуже, нехай ще як мінімум років 10 вона буде зі мною», - зворушливо розказує Юлія.


Дизайнерка Анна Веремійчик

Киця стала частинкою й сім’ї Веремійчиків. Повне ім‘я смугастої красуні – Соня Бантик Матільдівна.


Засновниця Ruden branding agency Анна Рудень

Кицю звати Жужа. Їй 5 місяців.

«Вона розумна та грайлива, приємна та спокійна. Живе в мами в селі біля Ковеля. Моя киця – естет. Вона любить гарні речі, квіти, а ще - мою сумку», - говорить про улюбленицю Анна.


Речниця обласної прокуратури Наталка Мурахевич

«Я народилася в рік Кота, тому мої коти для мене – тотемні тварини. Одного з них – найстаршого – 13-річного Шмотика (дитина так назвала котик-Шмотик) – вибрали ми. Інші двоє – 12-річна Кіцко і малий безіменний Кіт – вибрали нас. Кіцко в своєму попередньому житті, в людей, від яких пішла до нас, була Маркізою, в нас стала Сестричкою, а потім Кіцко, хоч насправді вона Бастед. До малого кота не приліпилася за рік жодна кличка. Кіт та і Кіт.

Емоційне навантаження в кожного з котів своє. Шмотик – єдиний з трьох – не вміє муркати, але "розмовляє". Іноді реченнями. Дуже промовисто і зрозуміло. Може скаржитися, сваритися, просто по-старечому буркотіти. Найбільше любить розмовляти з дівчинкою. Почасти вони сидять поруч і ведуть довгий діалог. Він ніколи не лежить на людині. Лише біля. Зараз Шмот вкотре покоцаний після своїх походеньок (забуває чувак, що то вже старість, що вісім життів уже використано, ведеться на дівок і потерпає від того), заледве переставляє лапи і перебуває в режимі "енергозбереження" – від'їдається і майже постійно спить.

Мудра і самодостатня Кіцко прийшла до нас дорослою, кошеням ми її не знали. Я не планувала заводити кішки, думала, вона повернеться туди, звідки її кілька днів поспіль кликали: "Маркіза! Маркіза!", тому в хату її не пускала аж до якогось вечора, коли пішов сніг. Шмотик розтягнувся на м'якому дивані в теплій хаті, а бідолашне сіреньке Кіцко сиділо на підвіконні і припадало тим снігом. Звісно, ми впустили її в хату – і то був єдиний вечір, коли Кіцко поводилося скромно. Зараз вона просто привласнює людину, якщо треба зняти негатив чи полікувати – примусово вкладає і прикладається до потрібних місць – і опиратися їй безглуздо. Правильно віддаватися в її лапи і лежати стільки, скільки треба. Вона вилікує – і піде собі. Або спатиме в тебе на голові для профілактики. А ще Кіцко хижачка.

Малого кота дуже маленьким, заблошеним і хворим серед ночі на вулиці знайшов Андрій. І на фоні двох спокійних і виважених старих котів він – син Бога хаосу. Він був потрібен, щоб змінити енергетику в хаті. Безвекторний енерджайзер, якому іноді дуже треба полащитися і помуркати. Або подерти тебе на шмаття. Або погойдатися на шторах. Залізти під килим, вискочити на шафу, перекинути вазон. Чи поганяти по хаті коником і покричати диким криком. Від настрою. Може спати на людині. Але не довго. Старші коти дивляться на нього трохи зверхньо – в сім'ї не без затєйніка, але Кіцко іноді облизує його і спить з ним.

До кожного з цих котів ми приходимо про своє. Вони – як полюси якогось дивного джерела живлення. Шмотик влягається поруч, коли тобі зайвий весь світ. Кіцко забирає негатив, заспокоює, лікує, втишує серце, вирівнює. Малий кіт шукає в тобі захисту і дуже відверто любить. І без них – ніяк. При цьому ми усвідомлюємо, що двоє з них – уже поважного віку. І хочеться, щоб вони були поруч якнайдовше», - так зворушливо Наталка Мурахевич розказала про своїх улюбленців.


Телеведуча Наталка Войтович

У сім‘ї ведучої киця Маргоша живе майже 2 роки. Це - шотландка висловуха. Окрас - рідкісний для таких кішок, рудий.

«Ми її довго шукали. Вона дуже норовлива і вибаглива, робить тільки те, що захоче. Це справді киця, яка гуляє сама по собі. Якщо нас довго немає вдома - вона свариться: зустрічає біля порога мявканням. А от коли хоче їсти - то дуже ніжна і вуркотлива. Любить гратися. На вулицю ми її не пускаємо, вона - хатня киця. Сприймаємо її, як члена сім‘ї», - розповідає Наталка Войтович.
Бульбашкова фея Юлія Стасюк

Киця-модель живе у бульбашкової феї Юлії Стасюк. Киця позує для реклами товарів для котів.

Анфісі вже три роки, тож у Юлі та її киці навіть спільний графік.


«Якщо чесно, то ми з нею різні, хоч це і моя киця. Але є дещо спільне. Вона завжди просинається разом зі мною, бо ж треба випросити їсти. Має свій характер - дуже норовливий, такий як у мене. Так як кожна дівчинка вона любить, коли на неї звертають увагу та хвалять яка вона гарна. А ще хитра та любить масаж, її хазяйка теж (сміється). Кардинально не схожі тим, що Анфіса дуже лінива, любить поспати і поїсти як звичайний кіт. А всі її фізичні вправи це прибігти, коли брязнуть її мисочки», - описує улюбленицю Юля.
***
Передрук без згоди «Таблоїда Волині» заборонено.

22
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter