Смажена гречка та бійка за капусту – кулінарні провали та перемоги відомих волинян

15 Травня 2018

Цими вихідними, 12-13 травня, у древніх стінах Луцького замку відбулася довгоочікувана гастрономічна подія – «Lutsk Food Fest. Весна». Фестиваль їжі зібрав чимало охочих спробувати всілякі кулінарні дива. Серед відвідувачів можна було зустріти й відомих особистостей, які теж вирішили стати частиною дійства.

«Таблоїд Волині» не гаяв часу та розпитав у «віпчиків» про їхні кулінарні вподобання і… провали.

Андрій Котищук, луцький ресторатор

Я досить рано залишився сам на кухні. Так склалися сімейні обставини, що ми з сестрою жили удвох. Їй було 10 років, а мені – 16. Ми вміємо готувати з дитинства. Звичайно, як то кажуть, перший млинець нанівець, бо ж різні випадки трапляються на кухні, але якихось епічних провалів не було.

У мене нема улюблених страв. Я люблю всяку кухню – від ход-догів на заправках до якихось там вишуканих делікатесів у дорогих ресторанах. Надаю перевагу грузинський кухні. Мені дуже подобається гостра, пікантна і оригінальна їжа.

Влада Жорняк, керівниця регіонального прес-офісу ПриватБанку

Я взагалі не кулінар. Бувало, мабуть як і у всіх, падала замість перцю кришечка та усі спеції в каструлю. Колись з подругою, яка зараз просто божественно готує, але тоді все тільки починалося… Вдвох вирішили варити гречку. Колись моя мама нам сказала, що цю крупу потрібно варити 2:1. Ми переплутали воду з гречкою, тому вийшла смачна смажена крупа.

Навіть не знаю, яка моя улюблена страва. Я люблю м'ясо, морепродукти і шоколад. Це має бути. Без усього іншого можна прожити.

Назар Пащук, гуморист, шоумен

Я студентом був біля мами, бо навчався у місті, в якому проживав. Кулінарних провалів особливо ніяких не було. Однак, «Мівіну» варили свого часу кип’ятильником. І сосиски так само. Запивали снігом. Але все було успішно.

Я люблю, щоб було смачно. Не важливо, яка страва.

Роман Хорзов, ресторатор, бізнес-тренер

Макарони пригоріли – кинув і не помішав.

Насправді я з дитинства дуже класно смажив картоплю, а зараз розучився. Дуже давно не смажив. У мене виходила така, як картопля-фрі. Дитинство так прийшло – капуста, огірки, картопля…

Улюблена страва – це пельмені. Бабусині, мамині. Краще ніхто нічого не придумає. Все геніальне – просто.

Олексій Веремійчик, луцький чиновник

У житті я готував разів чотири чи п’ять. Один з таких разів, в класі дев’ятому, у мене сестричка в лікарню потрапила. Вона деруни дуже любить… Так вийшло, що вдома ми тільки з татом були. У телефонному режимі мама мені розповіла, як готувати деруни. І я це зробив. Поїхали в лікарню до сестри, і виявилося, що вони були не солені.

Найбільше мені смакують якісно приготовані ребра. Вдалося куштувати дуже-дуже смачні ребра. Наразі один заклад з десяти мені може вгодити з цією стравою.

З морепродуктів люблю мідії.

Єгор Грушин, піаніст

Найбільшим провалом була бійка за капусту. Я серйозно. Це було на початку моєї кар’єри. Ми жили, як справжні музиканти-початківці. Коли у нас з’являлися гроші, то і одразу зникали. От у мене залишилася остання двадцятка. Я пішов на ринок, щоб купити хоча б якихось овочів, аби ще три дні прожити. Це була наша остання двадцятка з другом. Я купив ці овочі, повертаюся додому, а до мене прив’язався безхатько, який реально хотів забрати качан капусти. Він вихопив його. Я розумів, що це наші останні гроші. Втрачати було нічого. Це вже було питання принципу. Щоб друга не залишити голодним, довелося з тим чоловіком битися через це. Відвоював.

Я дуже люблю італійську кухню, різноманітні пасти, але найулюбленішою стравою таки є борщ.

Ігор Коцан, ректор СНУ ім. Лесі Українки

Я досить рідко куховарю, але коли це роблю, то заздалегідь готуюся до того. Переглядаю чимало рецептів. У мене два помічника і ми чітко дотримуємося інструкції приготування, тому те, що ми вибираємо, виходить.

Люблю готувати страви з м’яса, з дичини і ,звичайно, рибу.

Володимир Кучер, депутат Волинської обласної ради

Я не дуже люблю готувати. Стараюся купувати напівготові страви і їх розігрівати.

Я всеїдний. Все люблю їсти.

***

Передрук без згоди "Таблоїда Волині" заборонений

5
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter