Ректор-рибалка, 40 медалей і 6-кілограмовий короп

13 Липня 2015
Романа Карпюка волиняни знають як колишнього ректора Луцького інституту розвитку людини університету «Україна», ректора Академії рекреаційних технологій та права, політика, депутата облради. Набагато менш відомий загалу Роман Петрович, як заядлий рибалка. І не просто рибалка, а власник близько 40-ка медалей із риболовних чемпіонатів та змагань.

На риболовлю в рідному селі Шклінь, що на Горохівщині, Роман Петрович почав їздити ще з дитинства разом із батьком. «Тримати вудочку в руках мене навчив тато. Коли ще в школу ходив, зловив 6-кілограмового коропа. То був тоді найбільший мій улов. А вже в дорослому віці на Західному Бузі зловив щуку вагою в 6 кг 400 грам», - пригадує Роман Карпюк.


З часом юнацьке хобі переросло в професійний спорт: «Останні 5 років займаюсь риболовним спортом, маю близько сорока різних медалей. Серед них – нагороди з чемпіонатів Львівської області, Чернівецької області, різноманітних республіканських змагань, чемпіонату України з ловлі хижої риби спінінгом із берега та човна та зимової ловля з-під льоду на мармишку. Разом із Депутатом Юрієм Мишком у 2012 році ми привезли ІІ Кубок Львівської області з лову хижої риби спінінгом з човна.


До слова, в Академії рекреаційних технологій та права, яку очолює Роман Карпюк, є дві команди, які виступають на чемпіонатах області та на республіканських змаганнях. «В нас навчається навіть чемпіон України з ловлі хижої риби спінінгом з берега Максим Редчук. Вже 6 років поспіль проводимо чемпіонати області серед педагогічних працівників на базі відпочинку в Турійському районі. Участь приймають майже всі представники навчальних закладів Волинської області. До речі, волиняни горді з того, що чемпіоном світу з риболовлі став наш земляк Віктор Жалнин» - каже ректор.


Дітей та дружину Роман Петрович на риболовлю бере рідко: «З сім’єю рибалити я їжджу тільки тоді, коли їдемо на базу, мені ніхто не допомагає у цьому занятті. Раніше, в селі дочка частенько тримала вудочку в руках. В неї гарно виходило ловити карасиків. Але зараз її риболовля не цікавить. Так вже в нас завелося, що й чищу рибу я. А зазвичай на риболовлю я їжджу з друзями. У нас дуже хороший колектив викладачів, ми часто беремо з собою студентів».

За словами Романа Карпюка кожен рибалка – людина терпляча і знає, що до риболовлі готуватись потрібно серйозно та заздалегідь, а досвід як-то кажуть – не проп’єш: «Рибаку потрібно вивчати природу, щоб знати де риба може стояти, а де ні, як вона себе поводить в залежності від погоди. І взагалі, якщо людина досвідчена, то коли їде на риболовлю вже знає, що впіймає», - стверджує ректор.


Роман Карпюк переконаний, що рибу можна зловити і без дорогої вудочки: «В мене є дорогі спінінги, з якими я їжджу на змагання. Просто я ловлю хижу рибу, тому й купую професійні снасті. Але для простої рибалки у своє задоволення можна використовувати і звичайний гачок із волосінню», - радить депутат.

Роман Петрович запевняє, що кожен рибалка до природи відноситься з бережністю та любов’ю. «Коли мій знайомий Віталій Віжавський проводить дитячі фестивалі з риболовлі, то першим ділом учасники прибирають територію. Хочеться, щоб після нас сюди приїжджали люди та й ми мали охоту повернутись. Дуже добре, коли діти виховуються саме так. Ще ми намагаємось боротись із браконьєрством». Ректор сам часто відпускає рибу, маленьку – завжди. Роман Петрович запевняє, що бере рівно стільки, скільки потрібно.


* * *
Невдалий кльов? З ким не буває! Але Роман Карпюк, запевняє, що на противагу героям бородатих анекдотів про рибалок, які повертаючись додому, купують рибу в магазині, такого не робить. «Звичайно, бувало, що нічого не ловив. Інколи їздили на змагання по 8 годин і не бачили за цей час жодної покльовки. Але я все чесно кажу дружині: не зловив» - зізнається рибалка.

Записала Катерина УСТИМЧУК
0

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter