Успішно!

Подружжя Хомичів: музика для нас ‒ це суспільний обов'язок

Блок новорічно-різдвяних свят-2015 підійшов до завершення. Одним із останніх вагомих культурних заходів Луцька була "Рок-коляда" від Garage Rock School - спільного музичного проекту молодого подружжя Вови і Тані Хомичів.

Таблоїд Волині вирішив розпитати їх про те, як, коли і кому прийшло в голову організувати рок-колядування.
 
Таня Зубрик-Хомич: Ця ідея в мене виникла спонтанно три роки тому, коли, сидячи в кафе, почула колядки у джаз-обробці. І тоді озвучила думку: а чому ніхто не робить рок-колядок? Тоді були присутні чоловік і друзі-музиканти...

Вова Хомич: Так часто буває, що Таня щось придумає і мені доводиться реалізовувати.

Таня Зубрик-Хомич: Наступного дня ми почали обдзвонювати інших музикантів - учасників гуртів Ріплей, Фіолет, Віскула, запросили Галину Конах та залучили найбільш активних рок-школярів. Тоді ми всіх просили переробити українські колядки на сучасний рок лад, а також ввели дрес-код: багато присутніх були в ролі перебиранців. Тоді колядував і щедрував весь "Майдан". 

‒ Колядування різних років між собою якось різняться, окрім набору учасників? Є якесь "маст хев"?

Таня Зубрик-Хомич: Минулого року я була у Польщі на навчанні, але адміністрація клубу захотіла знову провести захід.

Вова Хомич: Минулого року були традиційно учні Garage Rock School, а також гурти Neverend, The Substance, i Malibu Jam. Цього ж року брали участь лише рок-школярі. Ми їм дали свободу дій: вони самі формувалися в групи і обирали пісні - без нашої допомоги і допомоги викладачів.  Загалом було три групи - дві з рок-школярів, які навчаються, одна - із тих, хто вже випустився. Між усіма учасниками був батл - переможців вибирали глядачі, які писали на квитках номер гурту, який їм сподобався. Переможець отримав багато бонусів - кожен учасник гурту, що переміг, отримав картку постійного відвідувача клубу "Майдан" зі 100% знижкою на всі концерти, 100% знижку на навчання у рок-школі, а також невеличкий грошовий бонус - 500 грн.

Таня Зубрик-Хомич: І цього року була лише англомовна програма. Традиційних колядок не було. Але дуже хочемо в наступні роки повернути тридицію переробки українських колядок на сучасний лад.

‒ Ну і цьогорічна специфіка ‒ війна. Багато хто говорить про недоцільність таких заходів у розважальних закладах...

Таня Зубрик-Хомич: На мою думку, люди поділяються на дві категорії: ті, які завжди незадоволені і критикують, і ті, які щось роблять. Ми хочемо належати до другої категорії. Напевно, ми не так сприймаємо музику, як часто кажуть "Пир во время чумы". Музика для нас - це суспільний обов'язок. Не можна розвивати країну, не розвиваючи культуру. Тим більше учні рок-школи неодноразово були ініціаторами благодійних концертів, і зібрані кошти ми віддавали в руки нашим героям. Як можна заборонити у часи війни музикантам чи театралам не займатися своєю справою? Це ж абсурд. Ми ж не забороняємо людям ходити на роботу чи займатися своїми улюбленими справами чи хобі. Просто все має бути у рамках розумного: ми не раз відміняли концерти через оголошення траурів, бо розуміли, що вони недоречні. Але не можна сидіти й чекати біди. У нас є два варіанти: або брати в руки автомат і їхати на Схід, або на місці робити те, що виходить добре: ходити на роботу, займатися бізнесом і фінансово допомагати нашим військовим чи волонтерити. Але точно що не тикати пальцями і казати: "Аяяй" і шукати причини, щоб когось покритикувати.