Лайф-тренерка з Луцька намагалася врятувати героїню проекту «Говорить Україна»

24 Травня 2018

Дівчинка Аліна плаче, коли бачить тарілку з якимись стравами. Дитина боїться їсти. Її мама звернулася по допомогу до проекту «Говорить Україна». Обговорити проблему та врятувати дитяче життя разом з експертами хотіла лайф-коуч з Луцька Надія Рогозіна. Тренерка з особистісного розвитку порадила шукати причини насамперед в стосунках, які є в родині.


Мама Аліни Віта розповідає, що її донька контролює, аби мама не додавала до їжі олію, дівчинка відмовляється від хліба та перестала їсти цукерки. В дитинстві улюбленою стравою Аліни були мамині пельнені з томатним соком. Тепер дитина від них категорично відмовляється. Мама розповідає, що дитина тепер не сміється і тихіше співає.

У 14 років Аліна, у якої зріст 165 сантиметрів, важить 37 кілограм, а найменша вага дівчинки сягала 33 кілограм.


Бабуся хворої дівчнки Надія звинувачує у всьому маму Алінки. Жінка запевняє, що сама матір затискала тіло дівчинки в корсети і принижувала свою дочку за надлишкову вагу. «Ти, свиня, жереш», - такі слова нібито говорила мама Аліні, говорить свекруха. Також вона переконує, що дитину називали вдома «свиня», «корова».

А от мама Віти каже, що винен у всьому батько Аліни. Він бив Алінину маму та принижував її, Аліна ховалася під шафу, коли батьки сварилися, каже її бабуся. Пані Варвара стверджує, що чоловік бив матір Аліни, коли та була ще вагітною. Сама жінка заявила, що так живе половина сімей в Україні. Віта каже, що під час скандалів її дочка в дитинстві ховалася в шафу.

Чоловік Віти Олег звинувачує у всьому дружину. Каже, не міг витримати того, що Віта не переносить алкоголю і він не міг випити навіть пива, тому й скандалили вдома. Зізнається, що «давав дружині кілька ляпасів». І каже, що жінка принижувала свою дочку, тому та відмовилася їсти.

Сама ж дитина пояснила у студії телеканалу Україна, що боїться їсти, бо думає, що набере зайву вагу. Про свій рацон дитина розповідає таке: на сніданок чотири ложки вівсянки, на обід суп без картоплі, але з цибулі та моркви, а на вечерю Аліна може скуштувати легке запечене м’ясо. Коли ж ведучий розпитав дівчинку про її стосунки з батьками, та зізналася, що боїться батьків, бо мама могла насварити, а ще вона пам’ятає, як тато кричав, що зарубає маму.

Крапки над і розставила психолог Галина Дудар. Фахівець розповіла, що трансформації тіла Алінки – це своєрідний фільм про стосунки батьків. У цих взаєминах відбувалося знищення.

«Життя вашої дитини було сповнене суцільних страждань. Дитина, яка любила вас і яку ви розривали. Накладалися заборони привабливо одягатися. Її тіло взяло розрядку не бути привабливим, щоб не зґвалтували. Дитина – це був інструмент маніпуляцій», - розповіла психологиня.

Зменшити душевний біль можна, якщо перенести його на тіло. Так підсумувала проблему психолог.

Усе ж батькам довелося вибачитися перед дитиною, Аліні ж у програмі запропонували безкоштовну реабілітацію у відомому центрі лікування харчових розладів.

Своїми хвилюваннями та емоціями після зйомок луцька експертка Надія Рогозіна поділилася в Фейсбуці.

0

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter