• банер чікос

Монатик взяв участь у фотопроекті із популяризації мови жестів. ФОТО

26 Квітня 2018

Відомий артист з Луцька Дмитро Монатик взяв участь у проекті Коли тиша заговорила - масштабної ініціативи, покликаної звернути увагу на проблему людей, які не чують, і тих, хто втрачає слух, - а це понад мільйон українців.

У рамках проекту, який ініціювала і запустила громадська організація Відчуй, 33 відомих українці взяли участь у фотопроекті популяризації жестової мови, серед них – Джамала, Дмитро Монатік, Юлія Саніна, Андрій Хливнюк, Сергій Бабкін, Олександр Шовковський, Віра Брежнєва, Маша Єфросиніна, Анатолій Анатоліч, Юрій Горбунов, Ірина Данилевська та багато інших, пише Новое Время.

Зоряна зйомка тривала більше 20 годин. 33 літери жестової мови, якою розмовляють більше 223 тисяч осіб, показували 33 відомих українці. Всі вони робили свій перший крок у вивченні жестової мови на знімальному майданчику, але багатьом тема втрати слуху була знайома вже давно.

"Моя бабуся народилася нечуючою, а дідусь втратив слух вже будучи дорослим, тому тема мені дуже близька, - розповідає співак Дмитро Монатік. - Я завжди хотів долучитися до такого проекту та планую створити кліп жестовою мовою, подібний чудовій роботі Sia, яку знає весь світ. До речі, вже існує відеоінтерпретація моєї композиції "Кружит" жестовою мовою".

Виставка фотопроекту відбудеться в одній з київських галерей. Крім того, фотографії стануть основою освітніх плакатів і матеріалів, рекламної кампанії з популяризації жестової мови, благодійного календаря і т.д.

Зйомка – лише один з 10 проектів, які здійснені в рамках ініціативи Коли тиша заговорила.


Довідково: Відчуй - громадська організація, заснована Людмилою і Андрієм Пишними. З 2011 року системно займається допомогою і соціальною адаптацією людей з порушеннями слуху. За сім років діяльності організація реалізувала понад 15 всеукраїнських проектів. Серед них: унікальний для України інклюзивний табір, спрямований на соціалізацію дітей з порушеннями слуху, створення креативного простору ТАМ і музичного класу Біг Бах для нечуючих, цикл уроків про інклюзію для школярів, безкоштовні онлайн-курси жестової мови широкому загалу.

2

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter