Успішно!

біхелсі

Віктор Павлік, «Плач Єремії» та повітряна куля: перший день «Бандерштату»

3 серпня відбувся перший день довгоочікуваного  фестивалю українського духу «Бандерштат», який за 12 років щорічного проведення став справжньою візитівкою Луцька. А цього року, з огляду на вражаючу масштабність події, фест побив усі власні рекорди.

Текст: Аліна ХОЛБАН

Фото: Андрій ПЕТРІЩЕВ

3 серпня відбувся перший день довгоочікуваного  фестивалю українського духу «Бандерштат», який за 12 років щорічного проведення став справжньою візитівкою Луцька. А цього року, з огляду на вражаючу масштабність події, фест побив усі власні рекорди. Отож, як проходив перший день «Бандерштат 2018» – бачив «Таблоїд Волині».

 Офіційний старт фестивалю відбувся о 10:00 ранку, хоча бандерштатівска публіка з різних куточків України, Білорусі та Польщі почала збиратися значно раніше. Очікуючи на вечірню музичну програму, гості мали можливість відвідати гутірки літературної сцени, послухати ветеранів УПА, взяти участь у спортивних заходах та освіжитися на березі річки Стир.



1

О 17:00 Головна сцена та UrbanStage  дали старт музичній програмі фестивалю.  Мабуть, у багатьох, хто завітав на Бандер зранку чи вдень, склалося враження, що хедлайнером першого дня стало безжалісне літнє сонце, яке обдало пекельною спекою всю територію Бандерштату. Тому більшість людей, які безнадійно шукали хоч якогось затінку, ховалися в тіні парасольок фуд-зони.
 


















Попри те, під Головною сценою зібралось чимало відчайдушних ентузіастів, які ігнорували  кліматичні умови, весело відриваючись під музику поп-рок гурту «ARLETT». А на UrbanStage зібралися нечисленні, але вірні прихильники класичного хеві металу, які насолоджувались виступом інфернальних «TimeShadow».  Головними ведучими Бандерштату традиційно стали Вікторія Жуковська та М’яч Дредбол, добре знайомі завсідникам українських рок-фестів. Веселі та безпосередні, вони як завжди задавали позитивний настрій всьому дійству та не давали занудьгувати  багатолюдній публіці.

«Не скажу, що  чорний одяг на сцені – це круто», - натякаючи на спеку, відмітив соліст гурту «Чумацький Шлях» Сергій Строян. Відомі хмельничани другими увірвались на Головну сцену, потужним фолк-панком підвищуючи рівень драйву серед слухачів. Поряд із музикантами, на сцені  «шаманив» персоніфікований символ гурту – KOZAMONSTER, який з 2017 року є невід’ємною частиною кожного виступу колективу.














В той час, як «Чумацький шлях» гіпнотизували публіку фольклорною містикою, на UrbanStage накипали пристрасті. Тернопільський гурт «AffectingDissent»так надихнув нечисленну публіку важкої сцени і декілька енергійних хлопців примудрилися влаштувати під сценою невеличкий дружній слем.

О 19:00 до загального музичного свята приєдналася Тиха сцена. Відкривали її аж ніяк не тихі «AtlanticWiz». Хоча молодий інді-гурт знаходиться на початку своєї музичної кар’єри, хлопці вже встигли привернути увагу української аудиторії цікавим кліпом на пісню «LoveSensation». Тому не дивно, що саме цією композицією музиканти розпочали свій виступ. У музиці колективу яскраво проступають експериментальна спрямованість та елементи психоделіки. Тож ведучий Тихої сцени цілком справедливо порівняв «AtlanticWiz» з британцями «Radiohead».

Немалий ажіотаж ще задовго до свого виступу викликав гурт «PavlikOverDrive». Здається, щодо нового проекту Віктора Павліка в широкому колі бандерштатівців не жартував лише лінивий. Втім, відомому співаку вдалося зібрати під головною сценою немалу аудиторію, яка доволі позитивно сприймала старі хіти на новий лад. Це свідчить про те, що корифей української естради влаштував цілком достойний апгрейд своїй багаторічній творчості.






Після сьомої години вечора на фестивалі відбулось значне пожвавлення. Радіючи заходу сонця, багато бандерштатівців показалися зі своїх наметових схованок. Виявилось, що людей на фестивалі набагато більше, ніж здавалося вдень. Стали активнішими міграції фестивальників між трьома сценами.







Одна з найбільш вражаючих атракцій першого дня –повітряна куля, що несподівано виросла між UrbanStageта Головною сценою близько дев’ятої вечора. Побачити Бандерштат з висоти пташиного польоту міг кожен охочий, але і з позиції спостерігача видовище приголомшувало не менше.

«Плач Єремії»зібрали повний аншлаг та створили душевну атмосферу свята. Тарас Чубай тішив фанатів новими композиціями та, звісно, старими хітами. Зі сцени лунали «Мова гайова», «Хата моя висока», «Єхидна», «Півподиху». А протягом пісні «Вона», солісту майже не довелось співати, адже публіка дружнім хором підхоплювала улюблені рядки.

Фестиваль поступово близився до завершення. Поки в самому серці Бандерштату публіка шаленіла від довгоочікуваних «O.Torvald», на тихій сцені люди релаксували під легкий джаз «Настя Зникає». Дівчина з рожевим волоссям і специфічною пластикою тіла розповсюджувала навколо себе тиху гармонію та душевний спокій.


















Завершуючи виступ піснею «Скафандр і метелик», «Настя Зникає» уступили сцену яскравому та світлому гурту «Letay». Колектив володіє особливим вмінням з першого знайомства закохувати в себе багатьох слухачів, незалежно від музичних вподобань останніх. Простий та харизматичний соліст Ілля Резніков може розкачати навіть найпасивнішу аудиторію. Також не можна не відмітити приголомшливий вокал бек-вокалістки гурту.

Після завершення грандіозного музичного сплеску трьох фестивальних сцен, естафету прийняла Нічна сцена Бандерштату.

Старт фестивалю українського духу «Бандерштат» дивував та вражав, попереду – наступні два дні музично-патріотичного свята. Бандерштатівці з нетерпінням чекають на нові враження!









1

1






1








































***

Передрук без згоди Таблоїда Волині заборонений.

Додати новий коментар