Юний IT-геній із Луцька став срібним призером престижного міжнародного конкурсу

03 Червня 2016
Луцький школяр Михайло Куделя виборов срібло в міжнародному конкурсі комп’ютерних проектів «INFOMATRIX».

«INFOMATRIX» – щорічний міжнародний ІТ-конкурс, що проходить у Румунії. Цього року він відбувся уже 14 раз, тривав 5 днів та зібрав представників 56 країн.

У конкурсі учасники змагалися за п’ятьма категоріями: комп’ютерне мистецтво, апаратне управління, програмування, короткометражний фільм, робототехніка.

17-річний програміст із Луцька Михайло Куделя на конкурсі зайняв друге місце в категорії «Програмування» за мобільний додаток «MOBILE TEACHER ASSISTANT» («Помічник вчителя»).Над своєю розробкою Михайло працював щодня з початку навчального року по 4 години. Спершу це була наукова робота, згодом школяр вдосконалив її і створив мобільний додаток.

«Помічник вчителя» простий у користуванні та ідеальний для організації навчального процесу. Ця програма може допомогти вчителям відмовитися від журналів і методичок, адже список учнів, оцінки та розклад занять будуть у телефоні.

Михайло Куделя навчається в Луцькій школі № 15. Хлопець має проблеми зі здоров’ям, тому потребує постійної материнської опіки. Мама хлопчика виховує сина одна. Тож фінансово поїздку молодого програміста до Румунії підтримала група ІТ-компаній «InternetDevels».

«Професійні кадри цінуються всюди, і наша компанія — не виняток. Саме тому ми в міру можливості намагаємося вносити свій вклад у підготовку грамотних фахівців у сфері ІТ. Ми вважаємо, що всі повинні підтримувати зусилля тих, хто стане рушійною силою й майбутнім нашої країни», – розповів засновник і президент групи компаній «InternetDevels» Віктор Левандовський.

Мобільний додаток «Помічник вчителя», який розробив юний луцький ІТ-геній, розрахований на операційну систему Android. Тепер Михайло працює над веб-сайтом, де батьки і вчителі зможуть контролювати успішність учнів та програму навчання.Нагадаємо, про свої успіхи в програмуванні Михайло Куделя розповідав на першій учнівській конференція про перспективи і можливості роботи в ІТ-сфері «Твоє майбутнє в ІТ», яка нещодавно відбулася у Луцьку.

ПЕРСПЕКТИВИ ІТ, СТАРТАП У 17 РОКІВ ТА ВІДРЯДЖЕННЯ У ВІДПОЧИНОК: ПРО ЩО ГОВОРИЛИ НА УЧНІВСЬКІЙ ІТ-КОНФЕРЕНЦІЇ


Довідково:

Україна виступає повноправною країною-учасницею Міжнародного конкурсу INFOMATRIX з 2009 року. Національний етап конкурсу в Україні проводили Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді (НЕНЦ) Міністерства освіти й науки України спільно з Департаментом освіти й науки Чернівецької обласної державної адміністрації з 2009 р.

До участі в конкурсі запрошувалися учні 9 –11 класів загальноосвітніх, професійно-технічних і позашкільних навчальних закладів та студенти I–IV курсів ВНЗ (лише категорії Програмування та Апаратне управління).
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter