Успішно!

Як весело і цікаво провести час зі своїми дітьми: поради волинського психолога

Текст: Катерина КАЗАКОВА

Чи часто ви задумуєтесь про те, що  рідко проводите час зі своєю дитиною, приділяєте їй недостатньо уваги? Скільки разів ваша ваша малеча скиглила: «Мам, мені нудно!» або навіть навмисно капризувала щоб привернути вашу увагу? Більшість батьків змушені значну  частину свого часу приділяти роботі а коли нарешті опиняються вдома то з головою пірнають у всілякі побутові проблеми.  Навіть в ті моменти коли все ж таки вдається приділити час найдорожчим більшість просто не знають чим їх зацікавити.

«Ні для кого не секрет, що діти люблять грати і навіть найскладніші завдання даються їм легко, якщо подати їх у формі гри» - стверджує практичний психолог Чугай Людмила Володимирівна.

Надзвичайно важливо, щоб години , які ви проводите разом, приносили максимум задоволення. Для цього  пропонуємо вам декілька простих  ідей, втілити які зможе кожен.

 Пошук скарбу

Квести це в будь якому випадку хороша і абсолютно універсальна ідея.  Вони можуть підходити як для дошкільнят  так і для дітей десяти-дванадцяти років. Головне правильно сформувати  завдання.  Для квесту підійде щось найпростіше.  На приклад на першій станції можна скласти пазл, на другій   станцювати таночок, на третій відгадати  загадки,  на четвертій проспівати улюблену пісеньку разом і так далі.

Пошук скарбів краще  проводити не просто сидячи на місці і виконуючи завдання. Переходьте з кімнати в кімнату, після того як виконаєте завдання. Якщо є вдосталь часу,  намалюйте  схематичний план квартири і кожну кімнату зробіть окремою станцією на якій будуть свої завдання.  Наприклад «Станція розумаха» - складаємо пазл, «Станція тусовка» - танцюємо, «Станція здогадайко», і так далі.

Зауважте, що завданням може вважатись підготовка домашньої роботи  чи допомога  на кухні. В кінці квесту малеча обовязково повинна отримати сюрприз. Чудово якщо це будуть  білети в кіно, зоопарк  чи цирк для всієї сім’ї.
 
Своїми руками

Якщо ви хочете спробувати дещо спокійніше  то зробіть щось своїми руками. З молодшими можна  вигадати  тваринку, намалювати її, вирізати. Хай дитина розкаже вам про своє творіння. Поцікавтесь звідки  ця тваринка, що вона їсть, що любить робити. Разом зробіть для неї озеро, ліс чи будинок де вона житиме . Все що робите намагайтесь коментувати.  До такого  заняття можна повертатися періодично . Через деякий час у вашому домі буде цілий чарівний ліс з незвичайними жителями, кожен з яких нагадуватиме про гарно проведений час в сімейному колі.

З школярами можна робити всілякі прості досліди.  Достатньо молока, декількох аркушів паперу, пензлика , свічки або праски для того щоб ціла родина мала цікаву забавку на весь вечір.  Просто намалюйте якесь повідомлення, малюнок чи слово на листку. Дочекайтесь поки листок висохне  і  проведіть  листком над запаленою свічкою декілька разів. Молоко почорніє і ви з легкістю побачите все що було написано чи намальовано там.  Якщо процес здається вам надто довгим чи складним, просто випрасуйте листок і текст стане помітним.  

Також психолог радить спробувати ігри з піском, обладнавши невелику ділянку, ви зможете щоденно працювати над дрібною моторикою і знижувати рівень тривожності вашої дитини.

Ляльковий театр у вашому домі

Діти просто обожнюють вигадувати різні історії. Напевно ви не раз бачили як вони грають з ляльками чи машинками і розігрують цілі сценарії. Ви також можете долучитись до цього заняття, зробивши його значно цікавішим і незвичайним.

Для початку зберіть усі найулюбленіші іграшки і глядачів. Разом з дитиною заховайтесь за диваном чи столом і розіграйте декілька простих буденних ситуацій. В кінці можна вийти і представити дитину як великого актора чи заслужену актрису. Нехай всі аплодують, можливо навіть подарують цукерки або шоколадку, подякують за гарний виступ.

За роки практики і з досвіду виховання власних дітей Людмила Володимирівна щоразу ще більше впевнювалась в цих простих словах: «Ніколи не варто шкодувати часу для сім’ї і в майбутньому все зроблене повернеться вам сторицею».

Не бійтесь експерементувати і шукати заняття які підходять саме вам. Памятайте що навть найдорожчі іграшки ніколи не замінять батьківської уваги та любові.