Куліш, мокрі хлопці і танці сільського голови: як у Дерно на Івана Купала гуляли

29 Червня 2016
Фото: Роман ДОМБРОВСЬКИЙ

Жителі села Дерно гучно відгуляли свято молоді і кохання - Купайла.

Народні танці під супровід троїстих музик, співи та ігри, пускання віночків на воду, традиційне стрибання через вогнище - все це чекало на дернівчан в один із найдовших днів літа.

Традиційно українці святкують Івана Купала у ніч з 6 на 7 липня, проте оскільки на ці дні припадає Петрів піст, то, як розповів Дернівський сільський голова Олександр Гуч, народні гуляння вирішили провести раніше.

За його словами, ідею такого масштабного купальського святкування він виношував уже давно, і ось, така можливість з'явилася з обранням його сільським головою.

[caption]
Ініціатор народних гулянь - Дернівський сільський голова Олександр "Пегас" Гуч[/caption]

Сценарій купальських вечорниць був написаний майданівцем, героєм Небесної сотні Сашком Капіносом із Тернополя, який за життя цікавився та збирав українські традиції та обряди. Допомогла втілити цей сценарій в життя Олена Котляр, безпосередню участь у колоритному дійстві взяв участь і молодий голова.

Святкувати Купайла прийшли не лише дернівчани, а й приїхала сюди молодь із сусідніх сіл, з Луцька, Буковини, Тернопільщини, серед яких переважно друзі Сашка Гуча, побратими із "Нацальянсу".

Івана Купала в Дерному стало дійсно магічним та колоритним. Закінчилося дійство після опівночі дискотекою та українськими піснями під гітару.

***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа).

[caption]
На святкування Івана Купала у Дерно зібралася не лише місцева молодь, а із сусідніх сіл та областей[/caption]
[caption]
Не лише дорослі, а й діти[/caption]
[caption]
Присутніх пригощали також смачним кулішем[/caption]
[caption]
Традиційно дівчата гадали на судженого — кидали у воду свої вінки, а хлопці лізли у воду та їх діставали. [/caption]
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter