Волиняни створили крутий аналог «Монополії»

05 Серпня 2016
Текст: Анастасія Качина

Волиняни розробили український варіант гри «Монополія», яка вже набирає неабиякої популярності. Авторами української бізнес-гри стали Павло Цапюк та брати Сергій і Юрій Деркачі. Гра має назву «Шлях до успіху» і психологічно привчає до всіх моментів життя, особливостей бізнесу.

Ідея створити українську економічну гру зародилась у Сергія ще під час навчання у школі. Однак спроектувати дитячу задумку чоловік разом із кумом і братом вирішили тільки тепер, уже маючи великий багаж знань та досвіду і доступ до якісного дизайну та друку:

– Я виношував цю ідею ще з 1992 року. Вже тоді такі ігри були популярні, ними привчали до розуміння ринкових відносин. Але мені й моїм друзям вони були нецікавими, бо там усе стандартно. Тоді ми почали вигадувати щось своє. Брали велику мапу і на зворотній стороні малювали, проектували щось близьке до сьогоднішнього варіанту гри. Мама працювала у банку і мала доступ до принтера, тому я вічно просив її роздрукувати гроші для саморобних ігор, – розповідає Сергій.

Основною метою друзів було зробити гру для себе, але враховуючи, що зараз усе комп’ютеризовано, вони поставили ще одну ціль – забрати дітей від комп’ютерів. Українська гра «Шлях до успіху» розрахована на компанію від двох до шести людей. Проект психологічно привчає до всіх моментів життя та особливостей бізнесу.

– Розробка гри зайняла у нас рік часу. Впродовж цього року ми безліч разів переробляли правила гри, бо з’являлися нові ідеї, добавлялись якісь деталі. Для того, щоб внести якусь зміну, слід було повністю міняти правила. Все тому, що є п’ять варіантів розвитку подій. Кожна людина самостійно обирає свій. Чи це кримінальне роздоріжжя, чи шлях звичайної успішної людини, – ділиться Павло.

Спочатку чоловіки планували зробити гру з валютами, але зрозуміли, що це буде дуже складно для дітей. Для кращого розуміння розробили правила, де розписана кожна клітинка та знак. Винахідники можуть похвалитись авторськими фішками у вигляді знаків валют, та власними підписами на акціях та грошах.

Один екземпляр гри є в Англії і один в Італії. Сорок комплектів гри було продано для тестових гравців та друзів, з умовою: якщо гра не сподобається – її можна одразу повернути. Але ніхто із сорока гравців гри не повернув.

Вже скоро охочі зможуть придбати український продукт у роздрібній мережі, проте кількість випущених комплектів обмежена.Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter