У п’ятницю, 1 липня, на Історичному факультеті Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки відбувся випускний вечір для студентів освітньо-кваліфікаційних рівнів «бакалавр» та «спеціаліст» денної та заочної форм навчання спеціальностей «Історія», «Політологія», «Документознавство та інформаційна діяльність», «Музейна справа та охорона пам’яток історії та культури».
Традиційно розпочалося свято Гімном України. Зі знаменною подією першим привітав студентів декан історичного факультету, доктор історичних наук, професор
Анатолій Шваб і вручив кращим випускникам грамоти за значний внесок у розвиток студентського самоврядування університету, вагомі наукові здобутки, відмінне навчання, активну громадську діяльність, високі творчі та спортивні результати. Також зі сцени винуватців свята привітали викладачі
Володимир Пришляк,
Віктор Панасюк,
Галина Панишко,
Тарас Літковець,
Ярослав Шабала,
Світлана Чибирак, Т
етяна Яцечко-Блаженко.
Свято зібрало викладачів університету, батьків та друзів випускників. Гарним подарунком для усіх запрошених стала святкова музична програма. Гурт «9 нота», у складі якого 2 студенти історичного, не тільки привітали гостей дійства, а й виконали авторську пісню одного із випускників –
Сергія Якимчука. Усі, хто звертався до присутніх у цей святковий день, висловлювали на адресу колишніх студентів теплі слова, побажання щастя, вдачі й усього найкращого. Натомість випускники подякували своїм викладам за отримані знання та досвід. Хоча студентам і не було вручено дипломів, проте, як вони зазначають – це не зіпсувало загального враження та святковості.
Опісля урочистої частини увесь випуск було запрошено до загальної фотографії на згадку.
[caption][img data=wat]04_07_2016_665438529/_storyky.jpg[/img] Історики[/caption]
[caption][img data=wat]04_07_2016_665438529/muzeyna_sprava-34.jpg[/img] Випускники спеціальності «Музейна справа»[/caption]
[caption][img data=wat]04_07_2016_665438529/pol_tology.jpg[/img] Політологи[/caption]
Спеціально для
«Таблоїда Волині» своїми враженнями про студентські роки поділилися викладачі та студенти.
Випускниця
Дарина Шнит: «Відносно вражень про історичний факультет, то вони хороші, бо це були хоча й не зовсім легкі чотири роки, але все таки цікаві. Дуже добре, що в нас були такі викладачі, які своїм авторитетом і своєю особистістю змушували нас і мене особисто постійно прагнути до кращого, постійно навчатись і бути хоча б трішки на них схожими. Я рада, що істфак подарував мені хороших друзів, безцінний досвід і цікаві життєві моменти, які точно не забудуться».
Випускниці
Марія Циганюк та
Катерина Рудик: «Історичний – це як плацдарм у доросле життя. Кожен сам собі за ці 4-5 років навчання підготовлює план переходу із юності до зрілості. Рідний факультет допомагає не тільки отримати певні знання та навички із обраної спеціальності, а й надає можливість усвідомити усі життєві хитрості. Саме практика «халявопоклонству» дає можливість студентам викручуватися із будь-якої ситуації, а політика взаємодопомоги – зобов'язує до спільного прогулу пар та непідготовки до семінарів. Хто відходить від цих студентських догм вважається злочинцем та халявовідступником.
Тому ходити на пари потрібно не тільки заради успішного здання сесії, а щоб отримати такі необхідні уміння як: ораторство (говорити на такі теми, в яких ти повний нуль, придумувати на ходу); благодійництво (надання допомоги непідготовленим до семінару, яке проявляється у списуванні конспектів, підказках); акторські здібності (показувати головну біль, нудоту та інші недуги під час складання різних форм контролю). Історичний навіть допомагає розвинути фізичну підготовку (а саме: моторику рук – списати за 5 секунд усі питання та моторику ніг – втекти з пари швидше, як зайде викладач в аудиторію).
А як серйозно, напевно, більш на жодному факультеті студентів не навчать так жити, як на історичному. Адже, вивчаючи історію – науку про минуле людства, ми робимо певні висновки, аналізуємо факти та маємо можливість удосконалюватись».
Куратор 42 групи спеціальності «Історія»
Ілона Савицька: «Моя перша зустріч із нинішніми бакалаврами-істориками відбулася у 2012 році у приймальній комісії, коли я приймала у них документи. Пам'ятаю дуже добре, як повідомляла їм результати зарахування, укладала договори, розказувала про особливості навчання в університеті. А коли мене призначили куратором однієї з груп, то мала змогу познайомитися з ними ближче. Дуже дружні, талановиті, з різносторонніми вподобаннями: від народної іграшки і писанкарства, якими займається
Андрій Бондарук до музики і танців. Можу сказати, що мені дуже пощастило працювати саме з такими студентами: щирими, справжніми. Радію їхнім успіхам і вірю, що все у них складеться якнайкраще. Бажаю їм завжди із впевненістю дивитися в майбутнє і не зупинятися на шляху до своїх мрій!»
Викладач
Тетяна Яцечко-Блаженко: «Наші цьогорічні випускники пройшли довгий шлях та доклали значних зусиль, щоб отримати диплом. Можу багато розповідати про наших студентів, адже нам є ким похвалитись. Цьогоріч отримали диплом
Юлія Крайнік – кількаразовий переможець програми Еразмус+ та стипендіального проекту «Тільки разом», студентський декан;
Тетяна Гаврилюк – відмінниця, учасниця наукових конференцій та жіночої збірної з волейболу, яка отримала першість СНУ;
Анна Бондарець – учасниця міжнародної програми «AIESEC», яка вже працює на Радіостанції Луцьк ФМ. Хочу також відзначити політологів
Анну Орєховську,
Богдану Сікорську,
Ольгу Волик та
Анастасію Кондратюк, документознавців
Мар’яну Семенишину,
Валентину Волошину,
Діану Козіцьку,
Юлію Мельник, які завжди показували високі знання, активну громадську позицію та крім того займались науковою діяльністю. «Випуск – 2016» запам’ятається мені як впевнені, порядні, амбітні та кмітливі студенти. Бажаю їм успіхів у майбутньому та неухильно рухатись до своєї мети».
Видно, що дівчата-випускниці готувалися до цього вечора. Загальний образ був доповнений найменшими деталями: босоніжки у тон клатчу, манікюр під колір плаття, аксесуари, професійний макіяж та зачіски. Хлопці ж обрали легкі сорочки у класичному стилі, доповнючи його галстуками та метеликами.
Традиційно після урочистої частини студенти продовжили святкування у ресторанах. Які ж заклади обрали для відпочинку випускники-2016? Ресторан «Круаж». У цьому місці розважалися студенти напряму «Музейна справа та охорона пам’яток історії та культури».
У «Ліоні» можна було побачити документознавців. Кафе «Срібні лелеки» для святкування обрали випускники спеціальності «Історія». Кафе «Подвір’я» було місцем зустрічі студентів-політологів.
Випускний вечір – це незабутній момент у житті кожного студента. Усі учасники дійства бажають провести його весело, драйвово та яскраво. Не виникає жодних сумнівів, що саме так і відгуляв «Випуск-2016»!
[img data=wat]04_07_2016_665438529/5fjijs3npj0.jpg[/img]
[img data=wat]04_07_2016_665438529/13575801_1888284821312566_3584094553073488889_o.jpg[/img]
[img data=wat]04_07_2016_665438529/alxjxzk8gku.jpg[/img]
[img data=wat]04_07_2016_665438529/rqwcuzvmki4.jpg[/img]