Відомі волиняни на риболовлі

21 Квітня 2015
Серед улюблених видів активного відпочинку сильнішої половини людства заслужено знаходиться риболовля. Чоловіки отримують неабияке задоволення від самого процесу та полюбляють хизуватися своїми рибальськими уловами.

Хтось, щоправда, полюбляє брати на риболовлю дітей та дружину, хтось навпаки таким чином відпочиває від сімейних буднів. Серед відомих волинян теж є рибаки. Одні розповідають, що в риболовлі лише аматори, в той час як інші у цій справі - справжні профі. Відомі волиняни охоче діляться своїми рибними здобутками з читачами «Таблоїда Волині».

ДЕПУТАТ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ ВАСИЛЬ БАЙЦИМ РОЗПОВІДАЄ, ЩО ЧАСТО ХОДИТЬ НА РИБОЛОВЛЮ, ПРОТЕ НАЗВАТИ СЕБЕ ПРОФІ НЕ МОЖЕ.

«Це хобі для мене скоріше як атрибут, підстава, щоб побути на природі, активно відпочити, порадіти життю з близькими людьми. Як правило, рибу ми купуємо на базарі, але раз в рік може й пощастити, тоді емоцій та розповідей у всіх вистачає на круглий рік», - розповідає Байцим.

Василь зізнається, що сам не позує для камери, проте активно фотографує дітей та рідних.


«Як правило, коли інші ловлять рибу - я фотографую. На знімках є такі моменти, де діти радіють безмежно. Особливо вони люблять відпускати рибу назад у водойму. Але сам процес захоплюючий і для мене! Я радше популяризую активний екологічний відпочинок і після себе стараюся залишати лише фото неймовірної краси навколишнього світу, що нас оточує», - наголошує Байцим.

ДЕПУТАТ ЛУЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ЄВГЕН ТКАЧУК ТЕЖ РИБАЛИТЬ, У НЬОГО ЦЕ СІМЕЙНЕ.

«Ловлю рибу з дитинства. Мій дід був рибаком, зловив в Колках сома, який перевернув йому човна. У той час плавали баржі, які його і виловили. Коли сома вирішили поміряти, то він був розміром від підлоги до стелі. Найбільше, що я на вудочку зловив, то це карп, який важив більше десяти кілограм. Проте він лишився живий, ми його завезли до мого товариша й випустили, бо це була самка з ікрою. Я люблю рибалити на ставках, карпову рибалку. Мій з товаришем рекорд – це більше 40 кілограм за день, на вудочки. Рибалити їжджу і з сім’єю, і з друзями, як коли виходить, не завжди на це є час. Останнім часом все рідше й рідше вдається вирватись на риболовлю, але намагаюсь виїжджати, беру з собою синів», - розповів Ткачук.


НАРОДНИЙ ДЕПУТАТ УКРАЇНИ ІГОР ЛАПІН ЗАЙМАЄТЬСЯ РИБОЛОВЛЕЮ ПРОФЕСІЙНО, ВІН НАВІТЬ МАЄ ПРИЗОВІ КУБКИ З ЦЬОГО ВИДУ СПОРТУ.

«Для мене риболовля – найкращий відпочинок. Взяв палатку на три-чотири дні, телефон «рубанув» і – щаслива людина. Коли мав час, займався спортивною риболовлею, їздив на чемпіонати. Навіть займав призові місця із ловлі коропа. Минулого року тільки раз їздив повудити – навесні», - розповів нардеп.

«Наша команда називалася «Шела» – від Шевчук і Лапін. Володимир Шевчук – мій напарник, молодий хлопець, має свій магазинчик рибальського спорядження на Північному ринку», - наголосив Лапін.


Ігор може гордитись першим місцем відкритого чемпіонату Рівненської області в рамках відбіркового туру чемпіонату України. Це - перший кубок Лапіна. А останній кубок був отриманий нардепом ще задовго до війни, - це була нагорода за друге місце на чемпіонаті України в Мар’ївці, срібло по карповій ловлі.

СІМЕЙНОЮ РИБОЛОВЛЕЮ ЗАЙМАЄТЬСЯ І ЗАСНОВНИК ЛІГИ КВН «ВОЛИНЬ» ВАЛЕРІЙ ПЕЛЬЦ. ДО ЦЬОГО ХОБІ ВІН ЩЕ Й АКТИВНО ДОЛУЧАЄ СВОГО СИНА.

«Перші спогади у мене ще з дошкільного періоду, коли дід брав мене з собою на риболовлю. Не пам'ятаю першу рибину, яку впіймав, але точно знаю, що це було ще тоді, коли я не вмів писати і читати. В шкільні роки якось менше приділяв часу рибалці, а от коли став дорослішати, то зрозумів по-новому весь «кайф» такого відпочинку.


Зараз це перетворюється у своєрідний ритуал, до якого готуюсь з особливою ретельністю і відповідальністю, адже це дуже не проста справа - впіймати рибу. Зазвичай, на рибалку їздимо з братом або тестем. Також бувають і спонтанно організовані виїзди з друзями. З трофеїв, які є задокументовані і зафотографовані можу похизуватись карпом (2,2 кг), щукою (1,5 кг) ну і великою кількістю карасів, плотви і більш дрібної риби. Але були трофеї й більш серйозні, але тоді фотоапарат був не сумісний з рибалкою. Тоді ще ніхто не робив селфі з усім, що в нього трапилось на дорозі. З таких незафотографованих трофеїв була щука, розміром у 6,5 кг.


Зараз починаю затягувати на рибалку і старшого сина, якому 4 роки. Поки що йому це не так цікаво як мультики, але з часом він все зрозуміє», - зізнається Валерій.


ПІДПРИЄМЕЦЬ ТА ВІЦЕ-ПРЕЗИДЕНТ ФЕДЕРАЦІЇ РИБОЛОВНОГО СПОРТУ ВОЛИНІ В"ЯЧЕСЛАВ ТЕЛІЦИН ЗІЗНАВСЯ, ЩО РИБАЛИТЬ НЕ ТІЛЬКИ ЗАДЛЯ СПОРТИВНИХ ДОСЯГНЕНЬ, АЛЕ Й ДЛЯ ДУШІ.

«Риболовля для мене одночасно і спорт, і робота, і хобі, і відпочинок. Хоч останнім часом не завжди є можливість порибалити просто так, для душі, на одинці з природою і своїми думками. Тому більшість моїх останніх рибалок – це або тренування перед змаганнями, або ж самі змагання. В силу свого характеру я люблю дух боротьби, люблю ставити перед собою цілі та йти до них. Одне з найсвіжіших досягнень – завоювання нашою командою чемпіонського статусу на Всеукраїнському чемпіонаті з ловлі риби на мормишку «Кубок України 2015», - розповів Теліцин.

У 2011 році В’ячеслав став чемпіоном України, а в 2012 був у складі збірної України на чемпіонаті світу в Казахстані, де команда здобула срібло.


«Протягом 3-х останніх років я є віце-президентом Федерації риболовного спорту Волинської області. Тому, намагаюсь максимально сприяти популяризації та розвитку риболовного спорту на Волині. Велику увагу приділяю вихованню нового покоління професійних рибалок – займаюсь організацією та проведенням дитячих змагань з риболовлі.

А нещодавно разом з однодумцями вирішили через рибалку сприяти реабілітації учасників АТО. Це новий проект, суть якого полягає в тому, щоб дати хлопцям, які повернулись зі Сходу, можливість безкоштовно рибалити й відпочивати душею та тілом. Я думаю, що курс такої «рибальської терапії» допоможе нашим героям адаптуватися до мирного й спокійного життя», - розповідає Теліцин.


В’ячеслав зауважив, що риболовля розвиває інтелект і потребує стратегії та тактики.

«Що ж до мене особисто, то навіть не пригадаю, яким би уловом міг похвалитись, бо ж в спортивній рибалці важлива стратегія і тактика, потрібно зрозуміти рибу, що їй подобається, а що ні, треба знати її звички, особливості. Багато навичок, яких мене навчив цей спорт, не раз згодилися в житті. Ну, наприклад, частенько мені ставало в нагоді вміння займати вичікувальну позицію – як в роботі, так і в особистому житті», - наголосив рибак.

Як і в кожного романтика у В’ячеслав є мрія, звичайно, вона пов’язана із риболовлею.


«Мрію впіймати марліна, як і Сантьяго – головний герой повісті Ернеста Хемінгуея «Старий і море». Картина з зображенням блакитного марліна навіть висить в моєму кабінеті. В тому, що я його впіймаю, впевнений на 100%, бо завжди досягаю того, що хочу. Ось це і буде мій головний рибальський трофей», - зізнається Теліцин.

ДЕПУТАТ ЛУЦЬКОЇ МІСЬКРАДИ МИКОЛА ЯРУЧИК ТЕЖ ПОЛЮБЛЯЄ РИБАЛИТИ І НАІТЬ МАЄ ХИТРІ СПОСОБИ, ЯКІ НЕ ДОЗВОЛЯТЬ ЙОМУ ЗАМЕРЗНУТИ ПІД ЧАС ЦЬОГО ПРОЦЕСУ.

«Пишаюсь коропом у 6 кілограм. На риболовлю їжджу частенько, на цілу ніч. Буває, що ми там випиваємо по-трішки, щоб не замерзнути. Цілу ніч палимо вогнище, смажимо шашлик. Уха звісно, якщо є улов. Мої друзі іноді беруть своїх жінок з собою, для «отмазки», щоб потім дома був спокій. Коли ж їздимо суто чоловічою компанією, то бувало так, що відлучались з рибалки на місцеві дискотеки. Риболовити найкраще в складі 2-х чоловік. Тоді-то рибалка - справжня. А їздити стадом у 5-8 чоловік (як ми частенько робили) - не варіант, бо тоді це вже не риболовля, а «безпредєл», - зізнається Яручик.


Автор: Катерина УСТИМЧУК
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter