У популярному телешоу розповіли історію волинянок, які повісились через гру «Синій кит»

04 Березня 2017
Телешоу «Говорить Україна» свій черговий випуск присвятило смертельній пошесті, що шириться соцмережами – групам смерті з назвами «Синій кит», «Море китів», «Тихий дім» і подібним.

Журналісти телепроекту звернули увагу на історію волинянок. 16-річна Валентина повісилася на яблуні біля свого будинку. Через 21 день так само вчинила її найближча подруга. Навіщо вони це зробили з собою? Це не просто самогубство, за цим хтось стоїть! Істину шукали у студії.

Для участі у передачі запросили лучанку, маму двох підлітків, Світлану Сасюк. Зі слів власних дітей жінка зрозуміла, що діти зацікавились небезпечними іграми. Донька Світлани розповіла мамі, що знає дітей, які грають у небезпечну гру.Мама забила на сполох. Вона почала розсилати у соцмережах повідомлення-попередження для батьків. На жаль, не всі зреагували адекватно. Жаху ситуації додавали ще й нещодавні самогубства, які стались у селі Баїв Луцького району. Там двоє школярок шістнадцяти та чотирнадцяти років повісилися протягом трьох тижнів.

Директор школи, де навчалися дівчата, Олександр Соколов розповів, що обидві перебували під впливом інтернет-спільнот. «Були такі зміни: було видно, що дівчинка недосипала. Ми попереджали, ми просили, вели мову із мамою», – каже директор. З його слів, на зошитах дівчинки можна було побачити слово «Смерть».

Обидві справи закрили за статтею «Самогубство», однак у багатьох залишись сумніви, що дівчата зважились на таке самостійно.Журналіст програми, що працював у селі Баїв, Федір Щусенко розповів, що одна з дівчат захоплювалась книгою «50 днів до мого самогубства» і за два дні навіть пофарбувала волосся, як у головної героїні книги.

Зі слів журналіста, друга жертва була дуже життєрадісною. Напередодні вона навіть обговорювала з подругами, яке плаття одягне на випускний. Однак також розповідала своєму хлопцю, що їй погрожують. Дівчина повісилась у власному домі на маминому шарфі. Також журналіст підтвердив, що у обох дівчаток вузли на петлях були зав’язані однаковим чином.У селі Баїв знімальна група вийшла на контакт зі ще однією ученицею школи, яка теж грала у смертельну гру й хотіла повіситись. З дівчинкою працювала експерт шоу, суїцидолог Наталія Бугайова.Журналісти зафіксували порізи на руках 15-річної Катерини Моржинської. Коли ж запитали у мами дівчинки, чи бачила вона порізи, та відповіла, що так і не бачить у цьому нічого жахливого. Мовляв, це просто безневинна гра.З’ясувалось, що куратори смертельних ігор вимагають від учасників їх персональні дані й паролі від сторінок. Якщо ж вони відмовляються, їх не приймають до гри.

Завдання, де треба прокинутись о 4.20 – одні з ключових, адже це час найглибшого сну людини. Якщо ж людина у цей час не спить, вона дуже податлива до втоми і нею легше маніпулювати.

Телепередача виявила й альтернативу смертельній грі. Активні підлітки зареєстрували аналогічну схему, але з позитивними завданнями. «Прибрати в домі», «витерти пил», «прочитати щось корисне» – такі завдання пропонує гра «Білий ведмідь».

***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected]
0

Читати ще

Коментарі

Анонім

Які дурні завдання в білому

Іван

така сама дурня

Я

як я ненавиджу ці рагульські

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter