У Луцьку відкрили виставку заради дівчини-воїна

05 Березня 2015
«Сонця Схід» ‒ проект на підтримку молодої дівчини-воїна, лучанки Майї Москвич.

Як відомо, Майя була активною учасницею Революції гідності, проти неї висувалися звинувачення за організацію акції проти влади Януковича. Тепер Дівчина воює на Сході України, де продовжує захищати незалежність і суверенність нашої держави.
Ініціатором проекту стала громадська активістка Оксана Гузь. Саме вона координує дії всіх волонтерів, причетних до акції. «Сонця Схід» ‒ це благодійний аукціон, який складається із двох етапів.
[caption]
Оксана Гузь[/caption]

Перший етап – арт-кемп, який відбувся 1 березня у торговому центрі «ПортCity». Мета заходу ‒ залучення художників і звичайних перехожих до малювання. Понад 20 митців зголосилися допомогти організаторам. Малюнки художників волинські поети доповнили віршами.Другий етап «Сонця Сходу» ‒ виставка та аукціон. Відкриття відбулося 4 березня у ресторації Patio Di Fiori. Аукціон же запланували на 12 березня. Наразі у колекції «Сонця сходу» є 19 картин, які, на думка організатора, допоможуть зібрати кошти на допомогу Майї Москвич.
Оксана Гузь каже, що ідея створення аукціону прийшла до неї за посиденьками з подругою. Разом вони говорили про сімейні цінності, роль жінки і зокрема про жінку на війні. «Знаючи Майю 7 років, розуміючи, що вона позбулася всього: свого комфорту, безпеки, друзів заради того, щоб ми були у безпеці. Тож, ми вирішили хоч якось їй допомогти», ‒ розповідає вона.
Назва аукціону, за словами активістки, символічна: вона дає надію на світле майбутнє, адже навіть після найтемнішої ночі приходить світло разом із сонцем.Оксана Гузь зазначила, що її вразила готовність навіть незнайомих людей допомагати проекту. Так, для художників, які увесь день малювали, одна з піцерій привезла 8 великих піц. Окрім того, до акції долучилися не лише місцеві митці, а й люди з Києва.«Загинув Кузьма, про нього всі заговорили, загинув Нємцов – так само про нього всі почали активніше говорити. Невже для того, щоб про когось заговорили потрібно загинути? Потрібно допомагати Майї, аби вони жила», ‒ закликає Оксана Гузь.
0

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter