• банер чікос

У Луцьку розповіли про кіноконсультантів з кримінальним минулим

18 Серпня 2017
Текст: Наталка Мазепа
Фото: Роман Домбровський


Луцькі кіномани зібралися 17 серпня у кінотеатрі «PremierCity» на довгоочікуваніому допрем’єрному показі українського історичного фільму «Червоний», який на широкі екрани вийде у День Незалежності.

Чимало лучан та гостей міста прийшли, аби переглянути стрічку та поспілкуватися із режисером Зазою Буадзе і головним актором Миколою Березою.Чоловіки, які працювали над фільмом, поділитися своїми враженнями та розповіли про масштабний проект, загальний бюджет якого становить 20 мільйонів гривень.
Половина з цих коштів – фінансова підтримка Державного агентства України з питань кіно, решта – внески ко-продюсерів, партнерів та приватних інвесторів.
«Червоний» знімався студією «ІнсайтМедіа продюсерський центр» у співпраці з Одеською кіностудією та литовською компанією ARTBOX .
Сценарій фільму написано за однойменним романом Андрія Кокотюхи, який у 2012 році отримав спеціальну відзнаку «За найкращий історико-патріотичний твір» Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова».

За сюжетом стрічки в один із таборів ГУЛАГу потрапляє колишній командир УПА Данило Червоний. Попри тяжку роботу, нелюдські умови існування та знущання начальства, йому разом з побратимами вдається повстати... і здобути свободу.Робота над цим проектом розпочалася ще до подій на Майдані, у 2013 році. Однак, за зрозумілими причинами, на певний час довелось призупинити процес. Зйомки картини відновилися у березні 2016 року в Кривому Розі. Знімальна група та актори, виконавши колосальну роботу, відзняли фільм за три місяці.

«Це початок кіноіндустрії. Через 1,5–2 роки на екран вийдуть 72 українських фільми», – з гордістю зауважив Заза Буадзе.
Також чоловік розповів, що планують відзняти ще дві частини трилогії «Червоний». Поділився він й історією кастингу на роль головного персонажа, яка дісталась актору львівського театру імені Леся Курбаса Миколі Березі.За словами режисера, що це має бути харизматичний Миколка, він зрозумів, ще переглядаючи фото претендентів. Коли побачив відео, де актор читає Шевченка – підтвердив своє рішення.

«Напевне, ангел підказав мені, що це він», – жартує фільмотворець.
«Як на мене, актор ніколи не повинен зупинятися. Основна твоя характеристика – це пошук. Персонажів, емоцій, барв… Це виклик. Наскільки вдасться рух далі, побачимо», – поділився головний актор Микола Береза.

Серед цікавих історій, які пов’язані зі створенням фільму, режисер розповів про романтичні почуття, які віднедавна пов’язують двох акторів стрічки.

«Вперше вони зустрілися на знімальному майданчику, а уже зовсім скоро у них буде весілля. Напевне, уже я для них став ангелом», – жартуючи повідав режисер.

Заза Буадзе також розповів про незвичних «консультантів» кіно.

«Дійсно, ми для масової зйомки спеціально запрошували людей з кримінальним минулим. Загалом було 300 чоловік. Вони принесли у наше кіно правду. Були нашими консультантами: як їсти, як спати, як розмовляти…».


Після перегляду фільму у одному із кінозалів «PremierCity», усі присутні мали можливість поділитися враженнями від фільму і ще раз поспілкуватися з режисером. Публіка мала змогу й взяти автограф у фільмотворців та придбати популярну книгу.

Загалом, усі залишились задоволені стрічкою та на піднесено-патріотичних почуттях подякували представникам знімальної групи «Червоного» гучними аплодисментами.

***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected]
0

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter