У Луцькому замку вперше відгуляли Масляну

26 Лютого 2017
Пущення, Сиропуст, Масляна, Колодій, Колодки, Сиропусний тиждень, Сирна неділя, Бабське свято, Загальниця – у різних регіонах України останній тиждень перед Великим постом називають по-своєму. Втім, веселі гуляння та смачне частування від назви не залежить.

Цієї суботи Луцьк вперше долучився до народних гулянь Масляної, зібравши у Замку Любарта охочих смачно та весело відпочити. Погода вередувала, то гріючи сонцем, то засипаючи снігом, але це сприяло популярності серед гостей і міцних зігрівальних напоїв, і млинців із різними смаками, і традиційного козацького куліша.

Ведучі розповіли про значення кожного дня у Масляному тижні, або ж Сирній седмиці:
«Свято тривало тиждень. Щовечора збиралася молодь і гуляла аж до третіх півнів. У понеділок, наприклад, накривали столи солодкими стравами, аби весь рік був солодким».

Творити святковий настрій приїхали народні колективи з довколишніх сіл: вокальний ансамбль «Барви» із с. Сирники, народний аматорський фольклорний колектив «Писанка» із Рожищенського району, вокальний колектив «Перевесла» із с. Прилуцьке та співочі дівчата із с. Милуші.

Окрім концертної програми, невгамовні ведучі влаштовували веселі конкурси: впіймати букетик на щастя-долю або вудочкою на гачок зачепити лікувальну настоянку. А ще багато танцювали!

Народні гуляння відбулися під егідою працівників державного історико-культурного заповідника Луцька та управлінням культури Волинської обласної держадміністрації.
0

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter