Розпочались Зелені свята: як лучани освячували лепеху та зелень

04 Червня 2017
Фото: Роман ДОМБРОВСЬКИЙ

Сьогодні у Свято-Троїцькому соборі Луцька зібралося багато лучан, аби послухати святкові богослужіння з нагоди Трійці й, традиційно, освятити зелень та лепеху.

Згідно церковних оповідей, саме цього дня на святих апостолів зійшов Святий Дух, який і символізує триєдність Бога, і Бог подарував послідовникам Ісуса Христа дар розмовляти різними мовами.

Трійця вважається днем народження Церкви, а тиждень після неї в народі називають «Зеленими святами».

На свято віряни прикрашають оселі зеленню: лепехою та гілками берези, бузка, клена. Ці рослини символізують оновлення душі. Тож не дивно, що чи не увесь Театральний майдан заполонили букетики зелені, гілочок та оберемки лепехи, які лучани несли до храму, аби освятити та отримати Боже благословення.


***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected]
0

Читати ще

Коментарі

Читач

Які нах травневі?????????????

Читач

Текст - мрія редактора!

Соня

В когось свято вдалося))))))

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter