Текст: Інна СЕМЕНЮК
Змінити обличчя, збільшити груди, зменшити ніс, підтягнути повіки, стати стрункою без голодування і виснажливих фізичних навантажень. Усе це можливо завдяки пластичній хірургії.
Ще донедавна вона була привілеєм зірок шоу-бізнесу, відомих і заможних людей. Але зараз пластичні операції стали набагато доступнішими. Віднедавна їх роблять і на Волині. Про те, як швидко можна повернути красу і молодість, розповідає лікар-комбустіолог, пластичний хірург медичного центру «Боголюби» Роман Трач.
– Пластична операція – це необхідність чи забаганка?
– Пластична хірургія – досить широке поняття. У її сфері – наслідки травм, опіків, оперативних втручань і набутих від них дефектів, а також вроджені вади та вади розвитку. У такому разі пластична операція є необхідністю.
Сьогодні стає дедалі актуальнішою естетична хірургія. Вона покликана зробити життя пацієнтів більш комфортним. Маючи якісь естетичні вади, приміром, відстовбурчені вуха чи маленькі груди, людина комплексує, живе у постійному дискомфорті. У такому разі оперативне втручання, яке покращує зовнішній вигляд, дає людині впевненість у собі, допомагає позбутися комплексів і почуватися комфортно у соціумі. Тому пластична операція у цьому разі є також необхідністю.
Звісно, є категорія пацієнтів, які не розуміють, що, зробивши пластичну операцію, вони не виграють мільйон, не вийдуть успішно заміж і не вирішать особисті проблеми. Вони ставлять перед собою цілі, які неможливо досягти за допомогою пластичної операції.
– Найчастіше до пластичних операції вдаються жінки. А чи є чоловіки серед пацієнтів пластичних хірургів? А підлітки, діти?
– Безумовно! Зараз дуже багато чоловіків звертаються до пластичних хірургів. Хоча жінок, треба визнати, більшість, адже вони більше уваги звертають на свою зовнішність.
Дітей приводять до пластичного хірурга, як правило, із вродженими вадами, наприклад відстовбурчені вушка, проблеми з носиком тощо.
Інколи звертаються і підлітки. В усьому винні культ штучності і комплекси, які розвиваються на його фоні. Через це 15-річні дівчатка потай від батьків накачують собі губи, щоби були, як в Анжеліни Джолі, або приходять і кажуть: «Вставте мені імплантати, бо хочу груди п’ятого розміру» чи «До випускного хочу виглядати саме так і не інакше». Вони не усвідомлюють усієї серйозності операції. Тоді все роз’яснюємо і запрошуємо прийти разом із батьками.
[img data=def]02_09_2016_1084546010/2.jpg[/img]
– Які пластичні операції сьогодні найзатребуваніші?
– Найпопулярніші – операції з омолодження тіла (різного роду підтяжки), мамопластика (збільшення або зменшення грудей), ліпосакція (корекція фігури), абдомінопластика (корекція форми і розмірів живота). Зокрема абдомінопластика затребувана у жінок, які після пологів не можуть повернути форму, мають розтягнений живіт, надлишкове відкладання жиру у цій ділянці. Є багато чоловіків, які звертаються до пластичних хірургів із такою проблемою, як гінекомастія – відкладення жиру у молочних залозах, – щоб зменшити молочні залози.
– За статистикою кожна сьома жінка хоче мати більший бюст. Тож збільшення грудей має бути найпоширенішою операцією в естетичній хірургії…
– Це не зовсім так. Тенденція того, що багато жінок хоче збільшити молочні залози, зумовлена синдромом Барбі, пропагандою вільного статевого життя. І як наслідок цього – кожна жінка хоче бути сексуально привабливою і апріорі мати великі груди. Але це не означає, що операції зі збільшення молочних залоз найпоширеніші.
– Чи трапляється відмовляти пацієнта від операції?
– Так, іноді. По-перше, кожне оперативне втручання має свої покази. І деколи пацієнт не усвідомлює, що певне оперативне втручання може принести йому гірший результат, ніж є. Проте інколи лікарі йдуть на поводі у пацієнтів і беруться задовольнити їхні бажання. І тоді, коли результат не відповідає очікуванням пацієнта, лікарі мають проблеми.
Коли знаємо наперед, що результат буде не таким, якого очікує пацієнт, намагаємося його не відмовити від операції, а радше переконати скористатися іншим способом для усунення проблеми.
По-друге, окрім показів до проведення операції, враховується стан здоров’я пацієнта в цілому. По-третє, з пацієнтом індивідуально обговорюються нюанси підготовки до операції, перебігу післяопераційного періоду та всі можливі ускладнення, які можуть виникнути внаслідок проведення оперативного втручання. І тільки тоді ухвалюється спільне рішення лікаря і пацієнта про проведення операції.
Тому етап підготовки до проведення оперативного втручання займає найбільше часу. Треба поспілкуватися, довідатися, якого результату хоче пацієнт. Треба обговорити й узгодити кожен нюанс! Звісно, технічно можна зробити все. Але навіщо це робити, якщо це буде некрасиво?
Пацієнт має усвідомлювати, що пластична операція – серйозна річ, яка залежить від багатьох факторів, не тільки від роботи хірурга. Кожна людина – це індивідуальна історія. Її творять двоє, а править третій: творить пацієнт і лікар, а править – Господь.
– Як швидко можна покращити зовнішність? Через скільки часу видно результат операції?
– Інколи буває так, що приходить пацієнтка і каже, що за два тижні летить у Єгипет і до цього треба встигнути збільшити груди. Так не буває! Результат кожного оперативного втручання з приводу зміни зовнішності видно тільки через три-п’ять місяців після операції.
Навіть при збільшенні молочних залоз, імплантат має знайти своє місце під дією сили тяжіння, тканини мають розтягнутися, і груди мають набрати форму. Тіло – це не автомобіль, де одне колесо зняв, а друге постав і поїхав. Тому якщо ви хочете змінити свою зовнішність, скажімо, до наступного літа, про це час подбати зараз. «Вже на вже» пластичні операції не роблять.
Часом запитують: «А ви даєте стовідсоткову гарантію, що буде те й те?». Тільки Бог дає стовідсоткову гарантію. Але ми докладемо максимальних зусиль, щоб був такий ефект, якого очікує пацієнт.
– А які є протипокази до проведення пластичної операції?
– Цукровий діабет, важкі вади серця, коагулопатія, онкологія – це основні протипокази для проведення операції. Окрім того, кожен вид оперативного втручання вимагає особливої підготовки. Обов’язкова умова для проведення будь-якої операції – відмова від куріння хоча б за півтора місяця до оперативного втручання.
– Чому так важливо відмовитися від куріння перед операцією?
– Куріння значно підвищує ризик післяопераційних ускладнень. По-перше, внаслідок куріння погіршується заживання ран. А по-друге, нікотин призводить до гіпоксії тканин. А тому тканини, які травмуються під час операції, більш схильні до різноманітних ускладнень. Це доведено на практиці: пацієнти, які не дотримуються рекомендацій лікаря, потай продовжують курити, мають проблеми із загоюванням швів. Відмовитися від куріння рекомендовано взагалі перед будь-якою операцією.
[img data=def]02_09_2016_1084546010/2fae7_cosmetology.jpg[/img]
– Чи варто їхати за кордон, щоб зробити пластичну операцію?
– Я вважаю, що немає потреби, і поясню чому. Річ у тім, що у вартість пластичної операції входить вартість медикаментів, наркозу, ліжко-дня і, безумовно, робота хірурга. І якщо за операцію, до прикладу імплантацію молочних залоз, у Польщі заплатиш у злотих, у Німеччині ця ціна буде у євро, у Британії – у фунтах, то в Україні – у гривнях. З іншого боку, якщо працювати з хорошими імплантатами, то й ціна буде відповідною. Адже ціна імплантатів становить левову частку у вартості операції.
– Чому варто робити пластичну операцію в Луцьку, а, скажімо, не у Львові чи Києві?
– Пластична хірургія на Волині – явище досить нове. Ми хочемо запропонувати волинянам і жителям сусідніх областей той «продукт», який ми також можемо і вміємо робити.
Я поважаю роботу кожного колеги чи то у Львові, чи то у Києві, тому не можу сказати, що краще там або там. Але, попри це, є об’єктивні причини, на які слід зважати.
По-перше, ціни. Вони формуються в умовах певного середовища і з огляду на платоспроможність пацієнта. Є клініки, які поставлять ціну сто тисяч, і знайдуться пацієнти, які будуть згідні такі гроші заплатити. По-друге, робити операцію на місці – це зручно. По-третє, якщо виникнуть якісь післяопераційні ускладнення, не треба їхати за тридев’ять земель: кваліфіковану допомогу можна отримати оперативно.
Клінік є багато, але з-поміж них пацієнт обирає одну, до якої ляже душа. Точніше, обирає хірурга, якому довіриться.
– А як знайти «свого» пластичного хірурга?
– Тільки завдяки спілкуванню. Не телефоном, не онлайн, а особисто. Треба зустрітися з хірургом, поговорити з ним, знайти спільну мову. Завдяки особистому спілкуванню з лікарем, пацієнт отримує ту інформацію, яку він більше ніде не знайде: про хід операції, матеріали й обладнання, яке використовується, тонкощі післяопераційного періоду і т.д. З іншого боку, лікар може краще зрозуміти, чого пацієнт хоче.
«Алло, а у вас збільшують груди? Скільки коштує? Добре, запишіть мене на наступний вівторок на операцію» або «Цей лікар мене оперував, і ти йди до нього» – так не робиться.
Схожі публікації
Як повідомив Луцький міський голова Ігор Поліщук, заявники на околиці села на власній земельній ділянці хочуть зробити зону відпочинку, поставити альтанки і організувати там підприємницьку діяльність.
31 Березня 2023
У Луцьку працює МЦ «Боголюби».
09 Березня 2022
Вадим Петровський розповів про менструацію
06 Серпня 2021