«Не я б’ю, верба б’є!»: як лучани освячували вербові гілочки

09 Квітня 2017
Фото: Роман ДОМБРОВСЬКИЙ

У центрі Луцька, поблизу Свято-Троїцького кафедрального собору, зібралося чимало містян, аби помолитися Богу та освятити вербову лозу. Саме цей обряд є головною подією Вербної неділі, що цьогоріч припала на 9 квітня.

Черга за вербою простягнулася майже через увесь Театральний майдан. І дорослі, і малі терпляче чекали на освячення та вітали один одного зі святом. До слова, ті, хто не мав своєї верби, могли придбати прикрашені гілочки прямо на майдані.

Уже завтра розпочнеться Страстний тиждень, а сьогодні усі православні віряни відзначають вхід Ісуса Христа в Єрусалим. Як розповідає Біблія, дорога Христа була вкрита пальмовими гілками, які у нас замінили на вербові гілки.

Вербу, освячену цього дня зберігають, адже вона має цілющі властивості та оберігає оселю від негативного впливу.

Після освячення гілок лози люди злегка б'ють ними одне одного зі словами: «Не я б'ю, верба б'є, за тиждень – Великдень, уже недалечко червоне яєчко!».***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected]
0

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter