Успішно!

Назвали вісім найбагатших депутатів Луцької міської ради

З-поміж 8 депутатів-мільйонерів найбагатші депутати з БПП, УКРОПу та "Батьківщини". 

Найбагатшим депутатом Луцької міської ради за доходами є  Андрій Покровський, обраний до ради від БПП, про це повідомляють на сайті руху ЧЕСНО.

Минулорічний дохід бізнесмена-мільйонера становить понад 5,5 млн грн.

[img data=def]12_05_2017_739692637/dohody.jpg[/img]

Поспілкуватися з найбагатшим депутатом не вдалося - він за кордоном.

"На жаль, він зараз за кордоном у робочій поїздці. Ще й там захворів. Коли повернеться,  точно сказати не можу. Але як тільки він повернеться, то готовий відповісти на всі Ваші питання, - розповідає  помічник  Тарас Шкітер.

Сьогодні він є власником близько десяти фірм, серед яких найбільш відомі в Луцьку - торгово-розважальний центр "Сіті-парк", “Сучасний дім плюс", "Казкова оселя", ресторан "Колобок" та інші.

Як повідомляли ЗМІ,  засновниками однієї з фірм депутата, а саме  ТзОВ "Розважальний центр "Промінь",є Андрій Покровський та іноземна фірма "Good Team Invest LTD".  Її заснували за 3,5 місяці до конкурсу з продажу майна “Променя” у 2012 році. Статутний фонд - 1 500 доларів. Директором її є Джанкарло Еспехо (Giancarlo Espejo). Він родом із Белізу. 

Крім того, депутат  є власником словацької фірми – ТзОВ "Хеуст", а його дружина Ольга Мазуріна має 70% власності  в ТзОВ "Консалтингова компанія Ліссет". Ця компанія є серед засновників місцевого інтернет-видання "Конкурент".

За повідомленням місцевих ЗМІ, Покровський ще раніше займався гральним бізнесом. Зокрема, йому належала мережа казино "Альфа-К-Луцьк".

Друге місце займає депутат від "Батьківщини" Валерій Бондарук.  

Торік він задекларував 5 млн 283 тис. 58 грн, з яких більше 4 млн грн – дохід дружини.

"Я бізнесом займаюсь з 1994 року. Тому  мав можливість заощадити і заробити ці кошти. А чотири мільйони моєї дружини – то це її бізнес. Я в нього не втручаюсь. Вона має магазини з хутром.  5 мільйонів заощаджень  – це те, що я заробив і також там є кошти за продаж корпоративних прав", - пояснює Бондарук.

Депутат є власником  фармацевтичної фірми "Волиньфарм", що має у своєму складі 138 аптечних підрозділів. Також клієнтами фірм є аптечні установи інших західних областей України.

До слова, сайт "Четверта влада" повідомляв про те, що  серед засновників ТзОВ "Волиньфарм" є офшорна кампанія “Кларіс Груп ЛТД”, яке зареєстроване на Сейшелах і має розмір статутного внеску 2500 000 гривень:

Бондарчук твердить у коментарі ЧЕСНО, що сьогодні офшорної компанії серед засновників ТзОВ "Волиньфарм" немає.

Третє місце за доходами належить депутату від УКРОПу Микиті Рабану.

Він задекларував 1 мільйон 680 тис. 863 грн доходу сім’ї.

У минулому році він заробив менше 20 тис. грн. Майже весь дохід - кошти від підприємницької діяльності.

"Мені здається, що моя декларація – одна з найбільш чесних. Моя підприємницька діяльність – це операції з нерухомістю, а саме оренда, купівля-продаж. Я не буду розповідати, тому що якщо я розповім, чим я займаюся, то я по-перше видам і клієнтів, які в мене є. Безумовно, це все вписано в декларацію не просто так. Я не якийсь невіглас. В мене є освіта. І ці всі дані є в наших податкових органах. Готівкою зберігаю більше 2 мільйонів – це кошти, які я накопичив за весь цей час. Я з 2013 року займаюсь підприємницькою діяльністю. Тим більше Ви бачите, що за рік я заробив більше мільйона, то можете уявити, що такі заощадження можливі", - розповідає Рабан.

Готівкою політик зберігає 2 млн 400 тис. грн.

Рабан - співвласник ТОВ "Аспект  права", а саме йому налажить 50% (150 тис. 500 грн) статутного капіталу. Також 50% має депутат з УКРОПу, секретар міської ради Ігор Поліщук.

Четверте місце в рейтингу найбагатших депутатів займає позафракційний депутат Євген Ткачук. 

Він потрапив до Луцької міської ради від президентської партії, а згодом там і очолив фракцію. Однак політичні міжусобиці після смерті мера Миколи Романюка та його підтримка опонентів з УКРОПу призвели до того, що сьогодні його виключили зі складу президентської партії.

У минулому році  сукупний дохід  2 млн 609 тис. 712 грн.

У його власності є ПП "Автоцентр Плюс", що працює з 2007 року і надає послуги з ремонту та обслуговування транспортних засобів.

Крім того, він як фізична особа-підприємець, займається роздрібною торгівлею продуктів харчування, напоїв і тд.

Як повідомляв сайт "Наші гроші", депутат Ткачук отримав дозволи у міської ради на встановлення магазинів "Смакота" в 2010 році, уклав договори оренди землі під магазинами на три роки, а через місяць став депутатом Луцької міської ради, де ввійшов до земельної комісії. Протягом своєї каденції він голосував і за  продовження оренди землі під ці магазини, однак фактично вони вже тоді належали не йому, а його сину. Таким чином, у депутата був конфлікт інтересів.

По телефону відповідати на наші запитання Ткачук відмовився. Пообіцяв зателефонувати пізніше:

"Я не можу зараз розмовляти. У мене люди. Напишіть питання в смс-повідомленні... Потім вам перетелефоную".

Однак ні смс-відповіді, ні дзвінка від нього не отримали.

З цінних речей  Ткачук задекларував годинники – наручний годинник ULISSE NARDIN в 2008 році придбаний за 144 тис. грн, годинник ROLEX, придбаний в 2009 році за 96 тис. грн.

Депутат-”радикал” Сергій Була торік задекларував 1 млн 428 тис. 960 грн сукупного доходу.

З них більше мільйона доходу, а саме 1 млн 394 тис. грн отримала  дружина Ірина Стецюк.

Кошти в різній валюті він зберігає на банківських рахунках та готівкою.

І про те, чим займається його дружина, відповідає неохоче:

"Насправді, при всій повазі до журналістів, але підприємницька діяльність – це комерційна таємниця. Ви ж це знаєте. Чи вам розповісти, в який спосіб вона (дружина - прим. автора) заробляє гроші, щоб хтось робив те саме? Тобто там все офіційно, і ніяких нюансів там немає. Ви подивитесь і все з’ясуєте. Там і торгівля є, і здача майна в оренду.  Починаючи з 2000 року , в мене сім’я займається. В мене мама і тато підприємці. І щорічно ми декларуємо доходи і щомісяця платимо податки. При тому раніше це були зовсім інші суми. Якщо взяти в гривнях по відношенню до курсу долара. Тобто я вважаю, що ті суми, які задекларовані, доволі незначні".

Нагадаємо, журналісти Громадського руху ЧЕСНО повідомляли про те, що депутат Луцькради Була фінансував “Радикальну партію”.

"Як завжди, журналісти не розібралися. В мене була виборча компанія. Я йшов кандидатом в 23 окрузі на Волині. Відповідно вносив  свої кошти в кампанію,  оплачував друковану продукцію, ефіри. Чому переписали так, не знаю. Комусь це вигідно, напевно"".

Зауважимо, що в цій публікації ЧЕСНО наголошував, що Була був кандидатом від партії.

Депутат Петро Нестерук, який віднедавна очолює фракцію БПП "Солідарність" в Луцькраді, задекларував  1 млн 371 тис. 666 грн сукупного доходу сім’ї за минулий рік.  

2 млн 800 тис. грн, тобто 70% статутного капталу він має в ТзОВ "Полісся-Трейд".

Дружина в минулому році заробила 88 тис. 870 грн, дохід від зайняття підприємницькою діяльністю  – 995 тис. 390 грн.

"Дружина ходить на роботу на ТзОВ "Полісся- Трейд" і отримує зарплату як штатний працівник. А я підприємець з 2007 року, займаюсь роздрібною торгівлею будматеріалами, продуктами харчування та готельно-ресторанним бізнесом. Гроші накопичуємо потрохи, так як бізнес постійно потребує розвитку і капіталовкладень. Дивідендів отримав 288 тис. від ТзОВ " Полісся- Трейд" та 995 тис. від підприємницької діяльності. Спочатку  займався будівельними матеріалами. Зараз основна підприємницька діяльність -  це готельно-ресторанний бізнес".

За його словами, він є власником готелю "Nester-House", що розташований на березі озера Світязь Шацького району.

Керівник фракції "Свободи" в міськраді, депутат Микола Федік  в минулому році отримав 999 тис. 908 грн. Це дохід від зайняття підприємницькою діяльністю.

Заробітна плата дружини – 59 тис.  346 грн. Готівкою він зберігає 24 тис. дол.

В Єдиному реєстрі фізичних-осіб підприємців вказано, що Микола Федік зареєстрований як фізична особа-підприємець з 27 липня 2016 року.

У кведах вказані такі види діяльності, як надання в оренду офісних машин та устаткування, вантажний автомобільний транспорт та інші діяльність у сфері транспорту.

До слова, в декларації за 2015 рік вказано, що він був безробітним.

Депутат-”свободівець” Віктор Ящук  торік отримав мільйон гривень від провадження підприємницькою діяльністю.

Як фізична особа-підприємець працює з 2012 року. Основні види діяльності – виробництво фанери, дерев’яних плит, оптова торгівля деревиною, надання ландшафтних послуг, організація будівництва будівель та інше.