Успішно!

біхелсі

Наймолодший депутат міськради має 25 годин на добу

Текст: Ольга ПАВЛІЮК
Фото: Роман ДОМБРОВСЬКИЙ
Настрій: кав'ярня «ЗЕРНО»


Олександр Лазука — наймолодший депутат Луцької міської ради. Окрім того, навчається в магістратурі СНУ імені Лесі Українки, працює заступником голови профкому в університеті, займається фрілансом.

У депутати міської ради потрапив «під крилом» «Народного контролю».

Як йому вдається все це поєднувати та чи важко у 22 роки бути депутатом, дізнавався «Таблоїд Волині».

Як зазвичай розпочинається твій день, чи ведеш здоровий спосіб життя?

Мій робочий день розпочинається з мінімального спорту: зарядка, пробіжка, це дуже потрібно, оскільки допомагає зняти напруження, далі снідаю та біжу за графіком. Зазвичай п’ю чай, каву можу випити раз-два на місяць, коли потрібно бути на ногах, це дійсно критичні випадки.

Я на палю, не вживаю алкоголь взагалі. Мої двоюрідні брати, побувавши у США, повернулись повністю «повернутими» на здоровому харчуванні, намагаюся брати з них приклад.

[img data=wat]01_06_2016_1527484592/_mg_1231.jpg[/img]

Розкажи про свою сім’ю?

Сім’я — це найважливіше в житті кожної людини. Це база, з якої ми починаємо, саме на фундаменті сім’ї ми будуємо наше життя. Психологи кажуть, що саме сім’я повністю формує нас.

Діти природно завжди беруть приклад зі своїх батьків. У фаховому плані для мене мама є прикладом, вона перекладач, філолог, економіст. Тато спортсмен, він займався біатлоном професійно. У мене є молодша на три роки рідна сестра Настя, живемо разом із батьками.

У нашій сім’ї зазвичай готує мама, сестра допомагає, але тато вміє готувати абсолютно все — від традиційних українських страв до чогось екстранеординарного, тому я не можу сказати, що в нас існує монополія на кухні. Я намагаюся наслідувати тату та вдосконалювати свою майстерність у куховарстві. Картопля по-французьки стала нашою сімейною стравою, саме цю страву люблю готувати найчастіше.

Намагаюся, щойно випадає можливість, проводити час із батьками, сестрою, хоча зважаючи на сьогоднішній графік, не завжди виходить.

Щоб створити сім’ю сьогодні, потрібно міцно стояти на ногах та бути незалежним. Особливо чоловік відповідає за добробут та стабільність у сім’ї. Мені особисто потрібно добряче попрацювати, щоб накопичити власну матеріальну базу.

[img data=wat]01_06_2016_1527484592/_mg_1232.jpg[/img]

Якому відпочинку ти надаєш перевагу, яке в тебе є хобі?

Я займався скаутингом (скаутський рух — міжнародний неполітичний молодіжний рух, який своєю метою ставить підтримку фізичного, розумового і духовного розвитку молоді, щоб вона могла відігравати важливу роль у суспільстві, - ред.), активна фаза була під час навчання у школі, зараз дещо пасивніше, оскільки з’явилося багато інших обов’язків, тому я знаю, що таке активний відпочинок. Проте іноді дійсно хочеться залишитися на одинці, у тиші, посидіти за чашкою гарячого напою в кав’ярні. Люблю посидіти за чайними душевними розмовами з близькими мені людьми.

У шкільні роки ходив на бальні танці, брав участь у різноманітних турнірах, олімпіадах. Наразі все менше часу для хобі, але намагаюся регулярно займатися спортом, плаванням, ранковою зарядкою, бігом, це все допомагає знімати напруження та дає сили працювати далі.

Також я дуже захоплююся людьми, які вміють творити: митцями, музикантами, танцюристами, журналістами, акторами. Безумовно, це талант із народження, оскільки освіта відшліфовує те, що людина схильна робити.

Слухаю «Океан Ельзи», люблю їхні пісні за зміст, а не лише за аранжування. Глибокий зміст пісень, це той важливий критерій, за яким я відбираю виконавців у моєму плів-листі. Із закордонних співаків подобається Адель, люблю її пісні за лірику та глибокий зміст пісень. Переважно слухаю Джаз, R'n'B, інді-рок. Також відвідував справжню оперу, ходжу на симфонічні концерти час від часу.

Захоплююся акторками з українським походженням, які змогли збудувати хорошу кар’єру, як-от Ольга Куриленко, Міла Йовович. Останні фільми, які мені сподобалися: «Поводир» «Шукач Води» та «Нескорені». Люблю історичні, документальні, фільми на основі реальних подій. Також подобаються серії фільмів «Джейсон Борн» та «Шерлок Хомс», дійсно хороший сюжет та гра акторів.

[img data=wat]01_06_2016_1527484592/_mg_1237.jpg[/img]

Чи любиш подорожувати?

Повністю згідний із думкою «Іноді один день у подорожі дає більше, ніж рік, проведений вдома».

У часи, коли активно займався скаутингом, мені доводилося час від часу автостопити. Це доволі цікаво, завжди зустрічаєш нових людей із їхнім різноманітним досвідом. Це дуже хороша можливість подорожувати, можна самостійно скорегувати свій маршрут і побачити більше. Автобусні тури — це страшенні обмеження, ти не можеш звертати увагу на те, що потрібно саме тобі.

Два місяці тому через сервіс «BlaBlaCar» познайомився із хлопцями, які за місяць автостопом об’їздили всю Європу, витративши мінімум коштів та отримавши масу спогадів. Я захоплююся такими авантюрними людьми.

Які книги читаєш, чи відвідуєш заходи, спрямовані на розвиток особистості?

Наразі працюю над розвитком лідера в собі, у певний момент розумів, що мені потрібно розвивати навички, які необхідні молодим політикам. Читаю книги Джорджа Максвелла. Улюблений автор — Джордж Оруел та книга «Ферма тварин», яка допомагає мені розібратися в житті.

Відвідую різні заходи для молодих політиків, останній такий — триденна «Школа помічника народного депутата», де відомі політики ділилися своїм досвідом. Також ходжу на всі заходи, які організовує міська рада для депутатського корпусу.

Я боюся проґавити щось у плануванні, найгірше для мене — зрозуміти, що виправити щось вже запізно. Коли плануєш, захід, роботу, життя — боюся пропустити момент, який не можна виправити чи повернути. Веду нотатки, нагадування, які допомагають встигати скрізь, хоча на сьогодні 100% спланувати свій час неможливо, оскільки з’являються непередбачувані моменти.

[img data=wat]01_06_2016_1527484592/_mg_1243.jpg[/img]

Які в тебе пріоритети в житті?

Потрібно мати ціль, інакше ми не зрозуміємо, для чого ми живемо. Людина може змінювати свої переконання, це не ознака слабкості, обґрунтована зміна переконань — це сила визнати свою помилку та рухатися далі. Чим людина раніше розуміє, що вона хоче від життя, тим більше в неї часу для реалізації своєї мети.

На цей  момент я працюю над успішним закінчення університету. Також важливо виправдати довіру людей, які в мене повірили як у депутата, це дуже важливий пріоритет.

Сьогодні людина може у 20 років бути мільйонером, а у 25 мільярдером, тому межі досягнень у кар’єрному, фінансовому чи мистецькому плані — дуже розмиті.

Насамперед, щоб не трапилося в житті, мета номер один — залишатися людиною й це доволі складно в сьогоднішньому світі.

Важливо визнавати свої помилки, виправляти їх та рухатися вперед. Не падати духом після поразки і ніколи не зупинятися, рухатися далі. Людина сама собі кує життя, не вірю в долю, ніби все уже визначено. Удачу можна класифікувати, як збіг обставин, коли людина потрапляє у правильне місце та вдалий час, тому потрібно вміти використовувати кожен момент, який трапляється у твоєму житті.

За щоденною метушнею потрібно не забувати про духовні речі, тому я завжди намагаюся знаходити час для найрідніших людей.

[img data=wat]01_06_2016_1527484592/_mg_1321.jpg[/img]

Чи хочеш жити за кордоном, яка країна, на твою думку, найбільш комфортна для життя?

Я дійсно щиро не бажаю жити за кордоном, проте маю мрію здобути там ще одну освіту. Проте це стосується лише освіти, жити хотів би лише в Україні.

Мені подобається Норвегія, оскільки в цій країні хороший рівень соціального забезпечення та економічного розвитку. Також Норвегія вміло використовує власні ресурси та динамічно розвивається. У Німеччині добре розвинута сфера громадського транспорту, з точністю до півхвилини можна відстежити рух транспортних засобів та точний графік маршрутів.

Дійсно є багато речей, які б хотілося змінити в Луцьку. Є ідеї, які стосуються благоустрою міста, але, на жаль, я чітко розумію, що ми не можемо їх впровадити зараз, зважаючи на фінансовий стан і пріоритетність розвитку міста. Я чітко розумію, що в Луцьку для початку потрібно оновлювати автопарк та покращувати інфраструктуру зупинок.

[img data=wat]01_06_2016_1527484592/_mg_1350.jpg[/img]

Ти студент, а чи багато коштів потрібно для проведення передвиборчої компанії?

Насправді передвиборча компанія на місцевому рівні не забирає настільки багато коштів, як це може здаватися. Я не наймав жодних агітаційних команд, мене не було на білбордах. Мені вистачило звичайних агітаційних листів із моєю біографією та декілька постерів А4 з моїм номером у списку. Сам приходив та стукав у двері до виборців.

Коли навчався у школі, не було часу відпрацьовувати. Вступивши у вищий навчальний заклад, почав стандартно (як для філологів) займатися репетиторством англійської та німецької мови, тому це мій перший фінансовий досвід.

Знання мов та інформаційних технологій дає можливість добре заробляти у сфері фрілансу, це хороше доповнення до моєї стипендії. Займаюся фрілансом, оскільки він не має чіткого часового регламентування, я можу працювати тоді, коли мені дійсно виходить.

Також проходив практику в одній з ІТ-компаній міста, які запропонували мені залишитися працювати, але після трьох тижнів активної депутатської діяльності, зрозумів, що я не зможу навчатися, працювати в офісі та бути хорошим депутатом.

А як депутатська діяльність вплинула на твоє життя?

Звичайно, змінилося те, що в мене дуже мало часу, зокрема, і на навчання. Дуже складно поєднувати пари, роботу в міськраді та студентське самоврядування. Графік наскільки щільний, що важко встигнути все одразу, але поки що мені вдається спланувати свій час. Ця зайнятість впливає на мене, оскільки життя все в темпі.

Я часто прислухаюся до позиції та бачення інших депутатів, інколи раджуся, навіть щодо тих речей, які не стосуються політики. Дякую всьому депутатському корпусу, який толерантно ставиться до мене, жодного разу не було нарікань на вік чи некомпетентність. Дійсно, важлива підтримка, співпраця, коли вперше потрапляєш у політичну сферу.

***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа).


[img data=wat]01_06_2016_1527484592/_mg_1233.jpg[/img]
[img data=wat]01_06_2016_1527484592/_mg_1240.jpg[/img]
[img data=wat]01_06_2016_1527484592/_mg_1241.jpg[/img]
[img data=wat]01_06_2016_1527484592/_mg_1249.jpg[/img]
[img data=wat]01_06_2016_1527484592/_mg_1264.jpg[/img]
[img data=wat]01_06_2016_1527484592/_mg_1265.jpg[/img]
[img data=wat]01_06_2016_1527484592/_mg_1268.jpg[/img]
[img data=wat]01_06_2016_1527484592/_mg_1269.jpg[/img]
[img data=wat]01_06_2016_1527484592/_mg_1274.jpg[/img]
[img data=wat]01_06_2016_1527484592/_mg_1310.jpg[/img]
[img data=wat]01_06_2016_1527484592/_mg_1312.jpg[/img]
[img data=wat]01_06_2016_1527484592/_mg_1332.jpg[/img]
[img data=wat]01_06_2016_1527484592/_mg_1335.jpg[/img]
[img data=wat]01_06_2016_1527484592/_mg_1347.jpg[/img]
[img data=wat]01_06_2016_1527484592/_mg_1352.jpg[/img]