Луцька школа журналістики: 30 випускників, 20 спікерів та більше трьох десятків лекцій

01 Серпня 2016
Текст: Тетяна БОКОТЮК

Слухачі отримали можливість безплатно відвідати майстер-класи знаних журналістів і здобути максимум практичних знань за мінімальний період. Заняття тривали впродовж тижня за підтримки Волинської незалежної медіа-профспілки у партнерстві з Волинським прес-клубом, Бізнес-академією практичного менеджменту PMBA і холдингом «CID Media Group».



Цьогоріч на участь зголосилося рекордна кількість учасників – 50 осіб, які проживають у різних містах України (Луцьк, Львів, Київ, Херсон, Полтава та ін.). Проте отримали шанс взяти участь лише 30 слухачів, які написали найкращі мотиваційні листи.



Організаторка Наталка Пахайчук каже, що рада була бачити так багато ініціативної молоді. Вона зауважує, що для них це вже великий плюс, адже не тільки отримали можливість здобути новий для себе досвід і знання, а й познайомилися з керівниками та журналістами місцевих ЗМІ, прес-служб і таким чином уже мають більші шанси влаштуватися на роботу.



Майбутні журналісти прослухали майже три десятки лекцій на різноманітні теми, зокрема, як і де шукати інформацію, про стандарти журналістики, як написати матеріал, який «продавав» би себе і видання, як і що писати про різні управлінські структури, що робити, коли їм перешкоджають у професійній діяльності. Понад 20 журналістів-практиків поділилися цінним досвідом, серед них – Юрій Ричук (головний редактор інтернет-видання«Волинь24»), Олена Кузьмич (редакторка ТСН.ua), Мирослав Ватащук (власкор ІА «ЗІК»), Ольга Бузулук (прес-секретар Патрульної поліції Луцька), Світлана Головачук (начальниця інформаційного відділу Волинської ОДА) та багато інших. Окрім лекцій, молоді журналісти відвідали редакції інтернет-видань «Район.Луцьк», «Таблоїд Волині», газети «Сім’я і дім», побували на радіостанціях «Луцьк», «СІД-ФМ», та Волинському телебаченні.



[caption]
Зворотний бік селфі[/caption]

«Зізнаюся, до школи ще сумнівалася, чи журналістика – це моє. Але уже після проекту зрозуміла, що таки не помилилася. Вдячна організаторам та спікерам за цікаво проведений час і вагомий багаж знань, які можна застосувати на практиці», – розповідає Софія Бещук.

А от учасник першої та третьої шкіл практичної журналістики Ярослав Янковський, зауважив, що цьогорічна школа пройшла на значно вищому організаторському рівні: просторе приміщення, більше досвідчених лекторів та цікавих тем.

«Дізнався багато корисного для себе: як реалізувати хороше інтерв’ю, проілюструвати матеріал, зацікавити читача та при цьому не потрапити в халепу. Чимало ідей занотував, спішу випробувати нові знання «у полі», як кажуть справжні журналісти», – ділиться Ярослав.



По завершенню школи учасники отримали сертифікати, що засвідчують їхню активну участь, та матимуть можливість пройти тижневе стажування у виданнях холдингу «CID Media Group».




0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter