Лучани каталися велосипедами разом з польським консулом

15 Травня 2016
Попри дощову погоду вчора у Луцьку, велоекскурсія з польським консулом Кшиштофом Савіцкі таки відбулася.

Перед початком велопрогулянки на Театральному майдані міста почали з’являтися велолюбителі. Приїжджали по одному та цілими компаніями і тут же поспішали заховатися під укриття – рясний дощ змусив ще раз задуматися, чи не відмовитися від прогулянки, пише «Район.Луцьк».

Варто зазначити, що ризикнуло покататися під дощем всього близько тридцяти лучан. Перший проректор Волинського інституту економіки та менеджменту Оксана Степанюк зауважила, що така дрібниця, як дощ справжніх велолюбителів не зупинить.

«Ми велотуристи, нас дощ не може лякати, бо дуже любимо подорожувати велосипедом. Так як сьогодні День Європи і акція присвячена не лише подорожам на велосипеді, а й історії, яка поєднує польський та український народ, то я думаю, що ця наша подорож і корисна, і змістовна», – зауважила Оксана Степанюк.

Серед учасників був і один з представників міської ради. Депутат Віктор Ящук з’явився на екскурсію, на жаль, без колег.

«Я часто користуюся велосипедом і вирішив підтримати акцію не тільки тому, що вона цікава, а ще й популяризує безпеку їзди на велосипеді», – розповів пан Віктор. Депутатів, каже обранець громади, з собою не запрошував, бо вважає, що це особисте рішення кожного.

Поміж тим, до любителів велосипедного спорту приєднався і головний екскурсовод – польський консул Кшиштоф Савіцкі. Він зазначив, що екскурсія відбувається не тільки з нагоди Дня Європи, а й для того, щоб пропагувати безпечний велоспорт. Зокрема, його здивувало, що у місті велосипедисти навіть у темряві їдуть без світловідбиваючих жилетів та смужок, чим наражають себе на небезпеку. Він вважає, що це питання культури та поваги до учасників руху.

Тому, аби екскурсанти були в безпеці, пан Кшиштоф роздав усім світловідбиваючі жилети. Тим часом дощик почав стихати і за командою консула «Рушаємо!» велоколона відправилася в подорож.

Задля більшої зручності колону супроводжувало два екіпажі патрульної поліції. «Зупиняємо автомобілі та пропускаємо велоколону», – такі вказівки від поліцейських отримав не один десяток автомобілістів на центральних вулицях міста.

Перша зупинка незвичайної екскурсії – Волинський краєзнавчий музей. Кількахвилинна розповідь про історію Луцька і про колишні польські назви вулиць дали змогу перевести дух і колона попрямувала до «Авангарду». А на стадіоні відвідувачів чекали не тільки розповіді про польських спортсменів, а й коротка довідка про досягнення самого стадіону. Адже тепер луцький «Авангард» може проводити і футбольні, і легкоатлетичні змагання вищого ґатунку.

Аби їзда та розповіді не втомили екскурсантів, їх підгодували цукерками та вирушили далі.

Наступна зупинка – Польське консульство. Тут велосипедистів чекала чи не найприємніша несподіванка – подарунки. Учасникам екскурсії роздали світловідбиваючі наклейки, смужки, зручні пляшки для води та ще багато цікавих та корисних предметів, які українські велосипедисти використовують не надто часто. «Беріть і користуйтеся», – припрошував Кшиштоф Савіцкі і наголошував, що про власну безпеку потрібно добре дбати.

Останньою локацією став костел Петра і Павла та Замкова площа. Пан Кшиштоф подякував учасникам, що не злякалися дощу і зауважив, що для таких прогулянок не обов’язково чекати Дня Європи і робити їх потрібно частіше.0

Читати ще

Коментарі

TigrunlR

шото він на бродягу змахує

лучанин

Аферистка Степанюк О.М і тут

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter