Кривицький пригадав, як його мало не розірвали, а потім полюбили

23 Серпня 2015
Вперше синьо-жовтий прапор над приміщенням Луцької міської ради підняли у липні 1990 року – під час напруженої сесії і під галас велелюдного мітингу.

Про це розповів тодішній голова Луцької міської ради Антон Кривицький виданню «Район. Луцьк».

На сесії у квітні 1990 року депутати прийняли рішення вивісити синьо-жовтий прапор на вежі Луцького замку. А прапор на будівлі міськради піднімали вже у липні, під час другої сесії. Хоч тоді, до слова, на сесії ради синьо-жовтий прапор уже був встановлений за спинами членів президії, - пригадує Кривицький.

«Кличуть мене депутати, які ініціювали це рішення: «Ви з нами, чи не з нами?». Кажу: «З вами!. Я ж з народом. Я подам на голосування, підтримаєте – все». Тоді, аби на депутатів і на мене вплинути, зібрався натовп біля приміщення, чоловік 600-700.

Ставлю на голосування – не проходить. «Зарубали». Але не всі зʾявилися. Перерва, підходить працівник, каже – там вас народ кличе. Виходжу – люди злі. А там багато справжніх активістів було, які немало натерпілися від радянської влади. Дійсно патріоти, не те що зараз… І давай мене шарпати за піджак. Кажу: «Чекайте. Чого ви спішите? Я зараз попрацюю, все буде добре».

Пішов, викликаю комуністів і кажу: «Або проголосуєте, або підете туди, де тільки що був я. Вийду до людей і назву усіх хто не голосував».
Вернулися на сесію. Знову ставлю питання про підняття національного прапора. Пройшло. Знову кажуть: вас народ кличе. Я виходжу – мене схопили, давай «качати», підкидати в повітря. Ото, думаю, правду кажуть: від ненависті до любові – один крок», - розповів Антон Кривицький.

[caption]
Під час підняття прапора над Луцькрадою. (Фото з книги "Волинь: 90-ті роки ХХ століття") [/caption]

[caption]
Антон Кривицький (праворуч) на сходах міськради після прийняття радою рішення підняти синьо-жовтий стяг (Фото з книги "Волинь: 90-ті роки ХХ століття")[/caption]
0

Читати ще

Коментарі

Гудима

Пропоную його заспиртувати і

VSC

а зря... не разорвали

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter