• банер чікос

Крики, медовуха та ритуали – як святкували Водохреще на Теремнівському ставку

19 Січня 2018
Текст і фото: Юлія ФІНКОВСЬКА

Від самісінького ранку на Водохреще навколо Теремнівського ставка почали збиратися люди. Дехто традиційно прийшов зануритися в ополонку, хтось твердо переконував себе спробувати зайти у холодну воду вперше в житті, інші ж весело спостерігали, жартували та робити фото на згадку.


Люди з 10-літнім досвідом пірнання в ополонку розповідали новачкам, що головне у цій справі робити все швидко, не замислюючись про наслідки.

Також, радили зігріватися міцними напоями уже після занурення, заходити у воду неодмінно з правої ноги, занурюватися тричі, щоразу читаючи молитву або загадуючи найзаповітніше бажання, а рушник, яким загорталися після виходу з води, не прати ще кілька днів і прикладати до хворих місць на тілі. Дехто радив заходити в ставок спокійно і зосереджено, а хтось випробовував методику гучного і різкого стрибання у воду.


Цьогоріч спробувати вперше зануритися в ополонку прийшло чимало дітей. Батьки ж розповіли, що протягом року готували малечу до цього відповідального дня, поступово загартовуючи та налаштовуючи на важливий зміст цього ритуалу.

Священики відслужили невелику відправу, освятивши воду та побажавши завжди зберігати у серці пам’ять про силу і радість Різдва.

Опісля купання волиняни зігрівалися веселими історіями про тих, хто так і не наважився зайти в ополонку, куштували медовуху, закусуючи свіжим шашликом, ділилися гаряченькими рецептами домашніх наливок, агітували інших занурюватися та набирали додому джерельної освяченої води.
Святкування продовжилося колядками, щедрівками та віншуваннями, а вже до обіду на ставку яблуку ніде було впасти від охочих оздоровитися та зарядити позитивом на весь рік, пірнувши в крижану ополонку.
***
Передрук без згоди Таблоїда Волині заборонений.0

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter