Кінобіографії: про кого знімали фільми у 2014 році

26 Січня 2015
Світовий кінематограф завжди приділяв багато уваги історичним особистостям. Велику кількість фільмів зняли про Спартака, Клеопатру, Чингісхана, Наполеона та інших більш чи менш значимих персонажів. «Таблоїд Волині» взявся з’ясувати, про яких відомих осіб знімали фільми-біографії у минулому 2014 році.
Англійський режисер Джеймс Марш зняв мелодраму про студентський період життя фізика-теоретика Стівена Хокінга (зіграв Едді Редмейн). Основою фільму стали мемуари дружини вченого Джейн Хокінг (Фелісіті Джонс). Красива історія кохання, яке врятувало молодого хлопця від страшного діагнозу: «Лишилося два роки…» До речі, зігравши у цьому фільмі, Едді Редмейн отримав «Золотого глобуса» за кращу чоловічу роль.
Трисерійний телевізійний фільм, який розповідає історію сходження до слави Гаррі Гудіні, його шлях від дитини з убогої сім’ї до великого ілюзіоніста. Драму знімали в Канаді, в головній ролі – американський актор Едріан Броуді, який у 2003 році отримав «Оскара» за кращу роль у фільмі «Піаніст».
У трилері розповідається неймовірна, але реальна історія, яка сталася під час Другої світової війни. Британський математик і логік Алан Т’юрінг допомагає зламати код «Енігма» Третього рейху. Пізніше його притягують до кримінальної відповідальності за гомосексуалізм. Головного героя зіграв Бенедікт Камбербетч, відомий глядачу роллю Шерлока Холмса.
Фільм оснований на реальних подіях і розповідає про американця Луї Замперіні (зіграв Джек О’Коннелл), який брав участь в Олімпійських іграх 1936 року в Берліні. Він не здобув перемогу у фінальному забігу, але з невідомих причин здобув прихильність Гітлера, який запросив його до себе в ложу. Передбачалося, що Замперіні візьме участь і в наступних Олімпійських іграх, але через початок Другої світової війни він був змушений вирушити на фронт. Його літак збили над Японією, а сам Замперіні потрапив у полон до японців, де пережив численні тортури. Додому він повернувся лише після закінчення війни. Продюсером та режисером фільму стала Анджеліна Джолі.

5. «Великі очі» («Big Eyes»)
Історія американського художника Уолтера Кіна (Крістоф Вальц), який вигадав поп-арт і став королем тогочастоного мистецтва. На пікові слави чоловік отримує звинувачення в шарлатанстві та крадіжці ідей, і не від будь-кого, а від власної дружини. Виявляється, картини малювала вона – Маргарет Кін (Емі Адамс)…

6. «Григорій Р.»
Російський восьмисерійний фільм про Григорія Распутіна (зіграв Володимир Машков). В центрі сюжету – розслідування смерті Распутіна, в ході якого слідчий з’ясовує не лише страшні обставини трагічної ночі, а й різноманітні факти із життя старця.

7. «Флемінг» («Fleming»)
Біографічний серіал про молоді роки письменника Яна Флемінга (зіграв Домінік Купер), якому принесли славу романи про Джеймса Бонда. У першому сезоні, який склали чотири серії – розповідь про службу у розвідці воєнно-морських сил Великобританії.

8. «Снайпер» («American Sniper»)
Екранізація мемуарів «морського котика» з Техаса Кріса Кайла (зіграв Бредлі Купер), який служив снайпером в Іраці та став рекордсменом за кількістю вбитих солдатів ворога, за що іракці прозвали його Дияволом. Окрім війни у фільмі переказуються спогади дружини Кріса, яка була свідком прив’язаності чоловіка до його товаришів по службі.

9. «Хлопці із Джерсі» («Jersey Boys»)
Фільм-біографія популярного в 1950-60-х роках в США гурту The Four Seasons. Він розповідає про розвиток, про пережиті особисті конфлікти та тяжкі часи, а також про остаточний тріумф групи друзів, чия музика стала символом цілого покоління.

10. «Принцеса Монако» («Grace of Monaco»)
Весь Голівуд лежав біля ніг Грейс Келлі – розкішні вілли, оскарівські премії, найкращі кавалери, але вона вибрала королівський палац, аристократичні бали та благородного принца із маленької країни поблизу Франції. Вона була королевою Голівуду і стала принцесою Монако. Прекрасну Грейс у новій біографічній стрічці зіграла Ніколь Кідман.
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter