Хто житиме у луцькому «худому» будинку із велетенським серцем

15 Липня 2016
Текст: Оксана ВЛАСЮК

На вулиці Володимирській, 77а, поблизу приватних будинків, звели оригінальну багатоповерхівку, яка дивує лучан своїм незвичним плануванням.

Так звані вузькі будинки проектанти пропонують зводити там, де площа не дозволяє поставити габаритнішу споруду. Зокрема, такі будівлі часто можна побачити на вулицях Японії, де невеликий масштаб будинків рятує від перезавантаження вулиць, пише Район.Луцьк.

Зводять «худі» будинки й в Україні. Саме такі цікаві архітектурні рішення використовують, до прикладу, в Одесі чи у сусідньому Львові.

Проте тут забудовники навряд чи борються із перезавантаженням вулиць через велику щільність населення. Скоріше, ініціативні підприємці обирають таке планування за його незвичність та оригінальність.Не так давно «худий» будинок з’явився і в Луцьку. Власник будівлі Андрій поки не хоче афішувати цікавинку, бо для втілення повного задуму багато чого ще не здійснили.

Проте чоловік розповів Район.Луцьк, чому вирішили звести будинок саме такої форми і для чого на прибудинковій ділянці поставили велетенське серце.

Зведення цікавої споруди було особистою ініціативою власника, адже чоловік любить креативність. Прикладом незвичного архітектурного задуму слугували подібні споруди, які стоять у Львові, проте власник запевняє, що будинку саме такого планування немає ніде у світі.

«Будівництвом займався своїми силами. Коригував проектну документацію. До роботи долучилися шість дизайнерів, проектантів, утворивши так званий живий консиліум», – розповідає пан Андрій.

Будувати споруду почали п’ять років тому і планували звести об’єкт комерційного призначення. Та у зв’язку з погіршенням економічної ситуації таке призначення могло втратити свою актуальність. Наразі квартири у будинку здають у подобову та довгострокову оренду.

«Нині, коли економіка «стоїть», підприємці не працюють, майбутнього у споруди немає. Тому поки не знаємо, чи варто залишати будівлю у цьому призначенні», – зазначає власник.Будинок має п’ять поверхів. Своєрідне планування дозволяє вмістити на одному поверсі по дві квартири.

Територію навколо будинку облаштували тротуарною плиткою, а навпроти споруди поставили велике серце із «закоханими» голубами.

«Щодо пам’ятника, то думок було багато: пам’ятник матері, стела пам’яті, проте вирішили зупинитися на серці, до якого зможуть приїжджати молодята, робити фото і вішати на згадку символічні сердечка», – ділиться ініціатор ідеї.

Завершити облаштування території навколо будинку через брак коштів поки не вдається, адже усі задуми дизайнера коштують недешево. Проте власник запевняє, що ідеї як внутрішнього оформлення будинку, так і прибудинкової території, досить цікаві. Тому незвичну форму будівлі з часом планують доповнити й іншими оригінальними деталями.


0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter