Хто з відомих волинян живе в елітному масиві під Луцьком

01 Липня 2016
Текст: Юрій ГОРБАЧ

На території Лищенської сільської ради по вулиці Селекційній поселилися багаті, впливові і наближені до влади особи. Свого часу вони об’єдналися в житлово-будівельний кооператив, провели усі необхідні комунікації. Масив знаходиться поблизу сіл Струмівка та Гаразджа. З одного боку тут – ліс, з іншого – державне підприємство «Волинський лісовий селекційно-насіннєвий центр».

Інформаційне агентство «Рівненське агентство журналістських розслідувань» з`ясувало, хто оселився на дорогій приміській землі і як її отримували, пише портал Четверта влада.

Хто-хто в «рукавичці» живе?

Заїхати до містечка можна лише з одного боку – по дорозі до селекційно-насіннєвого підприємства. На в’їзді – шлагбаум і пост охорони. Пішки ж до будинків можна дійти лісом.Частина земельних ділянок тут ще пустує, частина будинків ще в процесі будівництва, однак є вже й завершені помешкання. У двох таких будинках і проживає сім’я головного лікаря Луцької міської клінічної лікарні Лариси Духневич.

Перший будинок площею 210,5 кв. м. був добудований та зареєстрований ще в середині 2011 року. Другий – площею 404,4 кв. м. офіційно завершений у 2014 році.

[caption]
Будинки Духневич[/caption]Розкинувся маєток сім’ї Духневич на майже півгектара землі. Окрім житлових будинків, тут ще й господарські споруди, альтанка, фонтан

Головний лікар КЗ «Луцька міська клінічна лікарня» Лариса Духневич все життя працює в медицині. Працювати санітаркою в обласній лікарні почала вже після закінчення школи №1 у Луцьку. Згодом закінчила Тернопільський державний медичний інститут, пройшла інтернатуру в Луцькій міській клінічній лікарні і залишилася тут працювати спочатку лікарем-кардіологом поліклініки №2. Потім отримувала вищі посади, як от завідувача відділення, заступника головного лікаря Луцької міської клінічної лікарні, а з листопада 2001 року працює головним лікарем цього медзакладу. Деякий час була депутатом Луцької міської ради.

Чоловік лікарки Віктор Духневич також все життя працює лікарем. Нині він підопічний своєї дружини – працює лікарем-рентгенологом у тій же Луцькій міській клінічній лікарні. Син сім’ї лікарів також не відцурався від медицини. Андрій Духевич значиться директором ТОВ «Муніципальна аптека». Вгадайте, де ця аптека розміщується? Так, у Луцькій міській клінічній лікарні. Підприємство орендує 87,8 кв. м. комунального майна за 3,5 тисячі гривень в місяць (приблизно 39 грн/кв. м., – авт.).

– В мене досить гарні заробітки. Це не тільки зарплата, це зарплата, моя пенсія, робота в інституті і ще в мене є гранти і програми, по яких я працюю. Всі мої декларації перевіряються в податковій інспекції. Мої статки відповідають тим доходам і я за них ручаюся. За 2015 рік ми з чоловіком спільно задекларували дохід у 326 тисяч гривень. Із них мій дохід – 223 тисячі. За три роки у нас виходить трохи більше мільйона гривень доходів, – каже Лариса Духневич.

Крім доходів, сім’я Лариси Духневич задекларувала обидва будинки у Лище, земельну ділянку, на яких вони розташовані та ще дві земельні ділянки, одна з яких дісталася від родичів, а інша – дачна. Також сім’я лікарів задекларувала авто «Hyundai Santa Fe» 2011 року випуску та моторний човен 1988 року випуску.

Поруч із будинками Духневичів оселився ще один високопоставлений чиновник – начальник управління Державної служби надзвичайних ситуацій у Волинській області Володимир Грушовінчук. Його помешкання виростає на 13,36 сотках землі. Чималий будинок, високий паркан, гараж для двох авто, господарська споруда, рівненький газон уже знайшли своє місце на ділянці чиновника.

[caption]
Будинок Грушовінчуків[/caption]На перший погляд здається, що в будинку живуть і він уже давно завершений. Офіційно ж будівлі ще не здані в експлуатацію

Володимир Грушовінчук все життя провів у пожежно-рятувальній службі. Навчався на Черкащині, згодом працював на Київщині. З січня 2000 року очолив УДПО УМВС України у Волинській області. У жовтні 2002 року призначений на посаду начальника відділу пожежної безпеки управління міністерства внутрішніх справ України у Волинській області. З грудня 2003 року займає посаду начальника управління спочатку МНС, потім ДСНС у Волинській області.

За два роки роботи на керівній посаді Володимир Грушовінчук отримав у Луцьку службову трикімнатну квартиру на вулиці Стрілецькій в одному будинку із тодішнім керівництвом обласної прокуратури та міліції. А ще через півтора року квартиру успішно приватизував.

Цю ділянку у Лище, на якій нині виріс будинок Володимира Грушовінчука, наприкінці 2007 року отримував батько його підлеглого – заступника начальника частини спеціальної пожежної техніки аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління ДСНС України у Волинській області Артура Куца. Вже пізніше, як розповідає високопосадовець, ділянку передарували йому.

Згідно інформації з реєстру Державної архітектурно-будівельної інспекції, декларацію про початок будівництва Володимир Грушовінчук подав у травні 2014 року. Тобто, за документами помешкання виросло за два роки. Сам же чоловік каже, що будує вже майже десять років.

Дружина головного рятувальника області Леся Грушовінчук свого часу працювала керівником волинської філії державного підприємства Міністерства внутрішніх справ «Інформ-ресурси». Це підприємство пов’язували із здирництвом при виготовленні закордонних паспортів та завищенням цін на послуги по зберіганню тимчасово затриманих транспортних засобів на спеціальних майданчиках. Зараз, за словами чиновника, дружина не працює.

За 2014 рік сім’я Грушовінчуків задекларувала трохи більше 156 тисяч гривень сукупного доходу, майже усе – у вигляді зарплати. Серед майна – земельна ділянка в Лище, приватизована квартира у Луцьку, гараж, авто «Toyota Camry» 2008 року випуску та заощадження в розмірі 235 тисяч гривень.

За 2015 рік Грушовінчуки задекларували майже 187 тисяч гривень сукупного доходу. Серед майна додалися отримані в спадок земельна ділянка та будинок на Ковельщині. Розмір заощаджень дещо зменшився – до 135 тисяч гривень. Будинку у селі Лище не додалося. Офіційно він ще досі в процесі будівництва, бо декларація про завершення робіт не подана. Чому? Ймовірно, через те, що помешкання доведеться внести в декларацію і з його появою можуть виникнути запитання до власника.

Головний рятувальник області Володимир Грушовінчук каже, що свій будинок у селі Лище будує вже дуже довго. Оскільки він ще не зданий в експлуатацію, то й чоловік його не декларував.

З іншого боку від будинків Лариси та Віктора Духневичів будується ще одна відома у Луцьку родина – родина депутата Луцької міської ради, генерального директора ТзДВ «Юридична компанія «Ліга права» Андрія Козюри. Ділянка площею у понад 27 соток записана на його батька Григорія Козюру. Поки на ділянці лише будинок.

[caption]
Будинок Козюри[/caption]


Андрій Козюра тривалий час займається адвокатською практикою. З листопада 2003 року займався індивідуальною адвокатською практикою. З травня 2008 року є генеральним директором ТзДВ «Юридична компанія «Ліга права». У 2002-2006 роках був помічником-консультантом нардепа Сергія Слабенка, згодом – помічником-консультантом нардепа Володимира Карпука. З березня 2005 року був членом «Нашої України», свого часу був юрисконсультом обласного штабу блоку «Наша Україна», заступником голови Луцької міської парторганізації. З червня 2006 року Андрій Козюра є депутатом Луцької міської ради. Батько депутата Григорій Козюра працював заступником керуючого у банку.

У декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання за 2011 рік Андрій Козюра вказав понад 556 тисяч гривень доходу. Ще понад 55 тисяч задекларували члени його сім’ї. Жодної нерухомості у себе депутат не задекларував.

За 2014 рік Андрій Козюра задекларував 1 мільйон 118 тисяч 303 гривні. Сім’я ж депутата заробила 41,1 тисячу гривень і так само – жодної нерухомості.

ІА «Рівненське агентство журналістських розслідувань» кілька разів намагалося поспілкуватися із Андрієм Козюрою стосовно будівництва у Лище, однак він протягом майже двох тижнів так і не знайшов часу прокоментувати будівництво і отримання землі.

Поруч із Андрієм Козюрою та Ларисою Духневич невдовзі оселиться і багаторічний ректор Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Ігор Коцан. На його ділянці площею 26,47 сотки виростає два будинки та господарські споруди.

[caption]
Будинок Коцанів[/caption]


Ігор Коцан працює в Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки з 1989 року: спочатку викладачем, згодом доцентом кафедри, з 2001 року – професором, пізніше – завідувачем кафедри фізіології людини і тварин. У 2005 році наказом Міністерства освіти і науки був призначений на посаду ректора Волинського державного університету імені Лесі Українки (з 2012 року – СНУ ім. Лесі Українки).

Згідно із трьома останніми деклараціями про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, ані в Ігоря Коцана, ані в членів його сім’ї немає ніякого бізнесу чи цінних паперів. За 2013 рік ректор задекларував 287 тисяч 211 гривень доходу, члени його сім’ї – 851 тисячу 502 гривні, із яких лише 1,5 тисячі гривень склала зарплату, а решта – дарунки, призи, виграші. За 2014 рік очільник вишу задекларував 253 тисячі 501 гривню сукупного доходу, тоді як у членів сім’ї доходів не було. А за 2015 рік високопосадовець вказав у декларації 231 тисячу 864 гривні доходу. У членів сім’ї знову ж таки доходи відсутні.

Серед майна сім’я ректора декларує дві земельні ділянки у Лище, ще три земельні ділянки у Луцькому районі та Рівненській області, інше нерухоме майно площами 293 та 288 кв. м. і незавершене будівництво у селі Лище. Також сім’я ректора має земельну ділянку в селі Зміїнець під Луцьком, дві квартири в обласному центрі по 240 та 67 кв. м., дачний будинок у селі Мельники Шацького району площею 90 кв. м. та інше нерухоме майно у Луцьку площею 70 кв. м.

Серед авто на праві користування Ігор Коцан вказує «Lexus-470» 2006 року випуску та «Mercedes-Benz E200» 2011 року випуску у членів його сім’ї.

Також протягом 2013-2014 років ректор декларував заощадження у сумі спочатку 175 тисяч гривень у 2013 році та 100 тисяч гривень у 2014 році. У декларації за 2015 рік заощадження відсутні.

Попри те, що в деклараціях нічого не відображено про бізнес ректора, це не означає, що його немає. Згідно інформації з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців, Ігор Коцан є засновником ТОВ «Ессо-експо» із внеском до статутного капіталу у розмірі 15840 гривень. Щоправда, з жовтня 2012 року фірма перебуває в стані припинення діяльності.

Одним із засновників та кінцевих бенефіціарів луцького ТОВ «Вікна світ» також значиться Ігор Коцан. Його внесок до цього підприємства становить 55 тисяч гривень. Основний вид діяльності фірми – виробництво будівельних виробів із пластмас.

Інша фірма високопосадовця – ТОВ «Агро-вест К». Внесок Ігоря Коцана до її статутного капіталу становить 2343 гривні. Основний вид діяльності її – оптова торгівля зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин. З липня 2014 року в стані припинення перебуває і фермерське господарство «Підберезчина», головою якого був Ігор Коцан.

Ректор вишу Ігор Коцан відмовився спілкуватися із журналістами стосовно його будівництва телефоном чи при зустрічі, а попросив надсилати письмові звернення, що і зробили журналісти, однак відповіді поки не отримали.

По сусідству із відомим освітянином добудовує будинок родина ще одного відомого волинського високопосадовця – голови Волинської облдержадміністрації Володимира Гунчика. Земельна ділянка площею 18 соток записана саме на керівника виконавчої гілки влади в області, однак будується тут його старший син.

На ділянці уже зведений будинок та гараж, триває будівництво паркану.

[caption]
Будинок Гунчиків[/caption]


Володимир Гунчик з 1989 року працював на Луцькому автомобільному заводі. На цьому ж заводі пройшов шлях від головного енергетика до генерального директора, голови наглядової ради ВАТ «Луцький автомобільний завод» і заступника президента корпорації «Богдан». У липні 2014 року Володимира Гунчика призначили головою Волинської обласної державної адміністрації.

За 2014 рік голова облдержадміністрації задекларував 1,66 мільйона гривень доходу. За 2015 рікпосадовець вказав 1,64 мільйона гривень доходу.

Серед свого майна голова ОДА декларує три земельних ділянки, серед яких і земля в селі Лище, квартиру і дачний будинок. Серед авто – ВАЗ 21083 1990 року випуску.

Також у голови облдержадміністрації за рік значно зросли заощадження у банку: із 8,33 мільйона гривень у 2014 році до 14,18 мільйона у 2015 році.

Зі слів Володимира Гунчика, менший його син закінчив факультет електронної безпеки і у цій же сфері займається бізнесом у Києві, старший син, який і будується у Лище, на Волині працює в компанії «WOG» керівником сектору. Дружина високопосадовця працює помічником на луцькому автозаводі.

По сусідству із будівництвом Гунчиків земельною ділянкою нині володіє колишній багаторічний прокурор Волинської області Андрій Гіль. На ділянці площею 18 соток поки не ведеться ніяких будівельних робіт.

Свою ділянку у Лище Андрій Гіль придбав у серпні 2015 року. До цього ділянка належала відомому у Луцьку бізнесмену, який загинув в автокатастрофі, Петру Гордійчуку.

[caption]
Земля Гіля[/caption]

Дещо далі від Андрія Гіля земельною ділянкою площею 22 сотки володіє заступник голови Апеляційного суду Рівненської області Віктор Остапук. Його ділянка також поки пустує.

[caption]
Земля Остапук[/caption]

Віктор Остапук багато років пропрацював суддею на Волині. З 1992 до 2006 року він був заступником голови Луцького міськрайонного суду, згодом був головою цього ж суду. З 2013 року Віктор Остапук працює на Рівненщині.

За 2014 рік Віктор Остапук задекларував 1 мільйон 385 тисяч 845 гривень доходу, понад мільйон з яких – дохід від продажу майна. Понад 177 тисяч гривень від підприємницької діяльності отримали члени його сім’ї.

У 2015-му суддя разом із сім’єю заробив понад 660 тисяч гривень. Серед свого майна суддя вказав три ділянки площами 8, 9,66 та 22 сотки. Остання і є землею у селі Лище. Також суддя має будинок на 355,6 кв. м. У членів сім’ї вказано ділянку на 6,61 сотки та невелике інше нерухоме майно. Їздить сім’я судді на «BMW 520D» 2010 року випуску, яке придбала минулого року, та «Nissan Note» 2012 року випуску.

Поруч із ділянкою Віктора Остапука оселився в уже завершений будинок колишній головний міліціонер Волині Віктор Швидкий. На ділянці площею 20 соток розмістився житловий будинок площею 347,7 кв. м. та господарські споруди. Право власності оформлене в лютому 2015 року за договором дарування. Спочатку земля та будинок були записані на матір міліціонера Марію Швидку.

[caption]
Будинок Швидких[/caption]


Цікаво, що будинок Віктора Швидкого виріс на ділянці, яка змінила кількох власників. Спочатку отримувала її одна особа, згодом у 2008 році ділянкою володів уже підлеглий Віктора Швидкого, колишній керівник відділу капітального будівництва управління МВС у Волинській області Василь Савлук і вже потім земля перейшла до матері Віктора Швидкого. На той час жінці було вже за 80 років, тож ймовірно, що будівництвом і всіма документами займатися вона не могла.

Оселилися поруч із багатими і впливовими і сини колишнього народного депутата України, екс-заступника міністра транспорту та зв’язку, екс-голови Державної служби автомобільних доріг Петра Кравчука. Будинки Віталія та Олександра Кравчуків розмістилися поруч. Старший син Віталій оселився у будинку площею 378,7 кв. м. на земельній ділянці у 19,6 сотки. Молодший син звів будинок площею 327,3 кв. м. на ділянці площею 25 соток.

[caption]
Будинки Кравчуків[/caption]


Петро Кравчук починав працювати у 1980-х роках водієм у колгоспах на Волині. У 1992 році він став заступником директора МП «Магірус», згодом генеральним директором підприємств «КЛВ», СП «Волинь-транс». З травня 2006 до червня 2007 року був народним депутатом України від «Блоку Юлії Тимошенко».

Вдруге став депутатом в листопаді 2007 року. Однак депутатом пробув недовго – до травня 2008 року. Тоді ж у 2008 році отримав посаду голови Державної служби автомобільних доріг України. З серпня 2008 до липня 2009-го – заступник міністра транспорту та зв’язку.

Син Петра Кравчука Віталій свого часу був депутатом Луцької міської ради (2006-2010 роки). Олександр Кравчук займається бізнесом – йому належить луцьке ТОВ «Євротранслогістик», що займається транспортними перевезеннями.

Неподалік із будинками Кравчуків пустує земельна ділянка, яку отримував колишній генеральний директор ТОВ «Феміда-інтер», котре пов’язують із відомим на Волині бізнесменом Василем Столяром, Віктор Бешта. Зараз Віктор Бешта є співзасновником львівського ТОВ «Віва». На 19,6 сотках землі, яку він отримував, поки нічого немає.

За інформацією Рівненського агентства журналістських розслідувань, Віктор Бешта разом із суддею Апеляційного суду Волинської області Григорієм Бештою родом із одного села на Турійщині. Їхні батьки Пилип та Борис Бешти також родом із того ж села Турійського району і мають однакове по-батькові.

Однак, суддя Апеляційного суду Волині Григорій Бешта категорично заперечує, що Віктор Пилипович Бешта є його двоюріднійм братом. Мовляв, просто однофамілець. Каже, що зустрічався з ним, але близько не знайомий. «Нам з мільйонерами не по дорозі», – зазначив суддя.

На 50-ти сотках землі на цій же вулиці Селекційній свій будинок зводить ще один відомий на Волині екс-чиновник. Це – колишній голова Ківерцівської районної державної адміністрації, син колишнього начальника Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Богдана Колісника Зіновій. Головою РДА він став у лютому 2012 року, а в період Революції Гідності, в лютому 2014 року звільнився з посади.

[caption]
Будинок Колісників[/caption]

Зіновій Колісник тривалий час пропрацював у лісовій галузі: від посади лісничого до посади керівника Маневицього держлісгоспу. Згодом деякий час попрацював заступником голови Володимир-Волинської РДА.

Зараз Зіновій Колісник є співзасновником і керівником ТОВ «Вулф-К», яке займається лісозаготівельною діяльністю. Фірма була зареєстрована у 2010 році. Свого часу навколо неї та ряду інших фірм, в час коли обласним управлінням лісового та мисливського господарства керував депутат Волиньради Богдан Колісник, розгорівся скандал: підприємство отримало в користування понад 13 тисяч гектарів мисливських угідь. Однак, тоді у фірми були інші власники, а сам Колісник-старший заперечував приналежність фірм до його сім’ї.

Нещодавно у ЗМІ писали, що за державні кошти до мисливських угідь ТОВ «Вулф-К» прокладають лісову дорогу.

А ось цей будинок, що на фото нижче, свого часу зводив колишній голова Волинської облдержадміністрації Володимир Бондар. Хоча сам він цю інформацію заперечує.

Недобудований будинок виріс на його ділянці та ділянці депутата Волинської обласної ради Василя Столяра. Обидва отримали на вулиці Селекційній ділянки по 25 соток.

[caption]
Будинок на землі Столяра-Бондара[/caption]


– Так, це Бондар сам почав будувати. Там він просто метр заліз на участок Столяра, як будував. Як так вийшло не знаю, і той зробив документи, той не зробив і при продажі там були в них нюанси. Але вони якось подоробляли і продали, – розповів сільський голова Лища Василь Шкорупський.

– Я не зміг там будувати в силу певних обставин і я її продав і все. Кому я продав – це моя справа. Я не знаю, що там зараз на тій ділянці, я давно не був, – заперечив Володимир Бондар.

Новий власник півгектара землі Василя Столяра та Володимира Бондара Катерина Басалко оформила право власності на ділянки у липні 2013 та березні 2014 року. Водночас, на знімках із «Google Maps» за серпень 2011 року та вересень 2012 року видно, що будинок на той момент вже був зведений, що підтверджує слова Василя Шкорупського. Та й по стану будівництва видно, що воно уже не перший рік стоїть.Оселилися або ж придбали ділянки поруч із наближеними до влади і відомі на Волині підприємці та їх родичі. Так, поруч із ділянкою Віктора Бешти зводить будинок дочка власника ПрАТ «Волтекс-меланж», голови правління ПрАТ «Едельвіка», «ПАЖ Холдінг» Юрія Переходька Євгенія Переходько, співзасновниця ТОВ «М’яснов», ГО «Житловий масив «Мрія» Олеся Несмянович, представник бізнес-групи «Континіум» Олег Галущак.
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter