Нещодавно чеський блогер-лiнгвiст
Якуб Марiан дослідив, які прізвища є найпопулярнішими у різних країнах світу і навіть склав відповідну карту.
З'ясувалося, що в Україні найбільше людей із прізвищем Мельник. Їх 174 057. Причому, найбільше Мельників у Західній Україні!
Відомі Мельники Луцька розповіли
«Таблоїду Волині» про свої роди та про те, що їм відомо про власне прізвище.
Ірина Мельник, фотограф:
Мельників зустрічаю і знаю багато, але уваги не звертаю на це. Плюс рідко питаю призвіща у людей.
До свого призвіща ставлюсь з повагою і хоч у паспорті давно не Мельник, підписуюсь досі тільки так. І призвіще моє справді від млинарів, один із млинів мого прадіда і діда стоїть в Рокинях.
[img data=def]19_05_2016_117674114/cb-img_8932.jpg[/img]
Людмила Мельник, бізнес-тренер:
Це прізвище мого чоловіка, родовід якого бере свій початок з Львівської області. Моє дівоче не менш розповсюджене – Кравчук, але Мельників, мабуть, в разів три більше. В бізнес-середовищі є такий тест: набираєш своє прізвище, ім’я, по батькові і дивишся, що видає про тебе інтернет. Була дуже здивована, коли з’ясувалося, що є ще одна людина з таким прізвищем, ім’ям і навіть по батькові, яка теж займається тренінгами.
Недавно ми проводили тренінги для нових поліціянтів. Учасником був і однофамілець
Мельник Антоній, викладач кафедри психології СНУ.
Чомусь автоматично вирішили, що ми чоловік і дружина. Дівчина, що займалась документообігом, звернулась до мене з питанням, чи мій чоловік заповнив вже анкету.
Хоча в Японії є така практика: якщо ви однофамільці, то вважаєтесь родичами.
Цей момент, напевно, зближує людей. Коли знайомлюсь з людиною, виявляється, що у неї таке ж ім’я чи прізвище, то це якось зближує, як казав Мауглі: ми з тобою однієї крові.
Мій син, коли знайомиться, завжди каже:
Ілля Мельник. Часто діти на майданчиках, та й їх мами, дивуються, що хлопчик повністю називає себе.
[img data=def]19_05_2016_117674114/13101571_228156687551986_1407372549_n.jpg[/img]
Олександр Мельник, власник нічного клубу «Версаль»:
Знаю, що прізвище найпоширеніше, найпопулярніше. Ще знаю, що повстанці були Мельниками.
Тато, Мельник Олексій, був директором будинку культури. Дуже любив музику і 45 років відспівав на весіллях. Цю любов прищепив і мені. А ще завжди говорив, що треба любити людей та цінувати їх думки.
Був у мене в групі в педколеджі
Мельник Олексій. Нас часто плутали. Коли викликали до дошки, то завжди йшов я, бо був перед ним у списку.
В мене є донечка. На тему прізвища з нею не розмовляв, але знаю, що воно їй подобається.
[img data=def]19_05_2016_117674114/pavlosyuk_p9165232_1.jpg[/img]
Євген Мельник, народний депутат України 7-го скликання:
У першу чергу прізвище Мельник асоціюється з професією мельників, яка здавна існувала в Україні і на Волині зокрема. Був млин, мололи муку. Очевидно ті люди, які мали відношення до млина, до перемелювання муки, називалися мельниками. Аналогічні прізвища є наприклад в німців: Мюллєр, Міллєр.
Якщо говорити про відомих людей з цим прізвищем, то вважаю, що варто згадати про Мельника Івана Степановича, мого тата. Він мав 12 дітей, всі вони закінчили медичні інститути, всі стали лікарями.
Мельник Іван Степанович родом з Тернопільщини. 1939 року, коли йому було 20 років, унівці відправили його на етнічні українські землі, які знаходилися в складі Польщі. Був у Перемишлі, працював у Холмі, займався створенням українських будинків, просвітницьких організацій. Коли застрелили Дворецького, міністра поліції в Польщі, за те, що він закривав українські церкви та школи, мого тата відправили на Україну, заборонили в’їзд в Польщу. Після війни він знову повернувся туди, знову займався просвітницькою діяльністю. Згодом став лікарем, захистив кандидатську дисертацію, маючи 12 дітей, став греко-католицьким священиком, а в 1981 році був знищений кагебістами за політичні переконання.
В старому підручнику «Історії Волині» багато написано про нашу сім’ю і мого тата. Він організував хор медиків, який отримав звання народного.
Тобто його діяльність була досить багатогранною: батько, лікар, політичний діяч, а я просто народний депутат. З нашої сім’ї - 36 лікарів, які працюють і в Україні, і закордоном – США, Варшава, Баффало, Портленд.
Звичайно, діти теж гордяться прізвищем свого відомого дідуся, свого тата. Не думаю, що вони б хотіли змінити своє прізвище.
[img data=def]19_05_2016_117674114/36397-1u.jpg[/img]
Валерій Мельник, член Національної спілки журналістів України та Національної спілки краєзнавців України:
Мій батько, Степан Мельник, – робітник, працював черговим електриком на авіаційному заводі в Луцьку. Народився він в сім’ї
Юрка Мельника, де було семеро дітей. Дідусь – селянин, мав до п’ятнадцяти гектарів землі. Був бджолярем, як і його батько, мав пасіку. Це ремесло передалося й моєму батькові, а зараз мені.
Мій син працює в ІТ-бізнесі і теж допомагає мені на пасіці. Це моє хобі, яке відволікає від всього на світі. Коли дістаєш з вулика рамку з медом, і на руку сідає з десяток бджіл, які жалять практично одночасно, мусиш втриматися, щоб не кинути її, бо тоді на тебе осядуть всі бджоли, що є у вулику, тож треба спокійно поставити її назад.
[img data=def]19_05_2016_117674114/8052_1.jpg[/img]