«Анна Кареніна» з Ольгою Сумською довела лучан до сліз

26 Січня 2017
Текст: Вадим ПАНАФІДІН

Прем’єру за романом Льва Толстого «Анна Кареніна» показали в Луцьку. Виставу розгорнули у двох діях. Динамічно події почалися розгортатися в другій частині, де й актори показали драматизм стосунків та невиправданої любові. На завершення вистави артисти передали глядачам такий вир емоцій, що присутні в залі не стримували сліз.

Творчий вечір відбувся на сцені Волинського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Тараса Шевченка в Луцьку 25 січня, пише Інформаційне агентство Волинські новини.

Власне бачення роману на сцені відтворили Ольга Сумська, Інна Рощіна, Олександр Любченко, Віктор Черненко, Сергій Козлов.

Відвідувачка театру лучанка Світлана, ділячись враженнями, каже, що вистава наштовхує на роздуми, адже має велике філософське підґрунтя.

«Анна Кареніна» має серйозне філософське підґрунтя щодо теми любові, людських взаємостосунків та є актуальною тематикою, яка співзвучна з реаліями сьогодення. Тішить, що такі гості приїжджають в Луцьк, частіше б так», - розповідає Світлана.За сюжетом Анна видана за Кареніна, який набагато старший за неї, потім вона пристрасно полюбила молодого офіцера. Всеохоплююча любов до Олексія Вронського призводить до зради чоловікові та незаконних стосунків. Так, Анна залишає сина та йде до коханця, прирікаючи себе на душевні муки та соціальну ізоляцію. Пристрасть коханців приводить на світ їхню донечку. Але драматизм стосунків, осуд рідних продовжує страждання Анни, яка, врешті решт, наклала на себе руки. Офіцер вирішує йти на війну, а дочку лишає вельможі, аби та мала світле майбутнє.

Актори зберегли у виставі художні особливості роману, де певні образні події прогнозують розвиток подій, зокрема в епізоді знайомства Анни та Олексія Вронського на залізничному вокзалі гине зчіплювач вагонів – що віщує смерть пристрасним стосункам. Також режисери зберегли в «Анні Кареніній» внутрішні монологи, які позують емоції героїв.

Лучанка Ніна задоволена виставою, мовляв, акторам на сцені віриш, а це говорить про хорошу гру.

«Відчувається, що це не класична постановка за Толстим, а авторське бачення, де режисери побудували гру на кульмінаційних подіях. Втім, вони огорнули й весь твір. Тут головна тема – це любов, яка ниточкою пов'язує усі події й зображено погляд на неї з різних точок зору молодих жінок. Це вічна тема й актори гарно її відображають на сцені», - говорить Ніна.Зауважимо, що вистава відбувалася російською мовою, а Ольга Сумська виконувала роль матері Олексія Вронського.

0

Читати ще

Коментарі

правдива

Ну так чому такі подвійні

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter