Меланка, щедрівки і танці: у Мистецькому дворику відбулось святкове дійство. ФОТО. ВІДЕО

16 Січня 2021

Текст: Ігор БЕРЕСТЮК

Фото: Артем МАРТИНОВИЧ, Віктор ПОЛІЩУК

Відео: Віктор ПОЛІЩУК

На Землю і в Україну прийшов Новий, 2021 рік. Тривають Святкú – період від Різдва Христового то Водохреща. І хоч початок року зі зрозумілих світові причин, які вже добряче набили оскому, вийшов не зовсім веселий, життя все ж не зупиняється, і в ньому є свої «маленькі радощі».

Одна з них ‒ відкриття у Волинській обласній філармонії Мистецького дворика. Це територія, призначена для проведення концертів, різного роду літературно-мистецьких дійств, кінопоказів і покликана за тимчасової відсутності концертної зали збирати шанувальників музики, слова, танцю, кіно (саме так сформульовано творчий напрям «дворика») під щасливою зорею любові до Прекрасного.

Відкриття Мистецького дворика Волинської обласної філармонії відбулося 12 січня цього року й означилося святково-обрядовим дійством «Щедрий вечір, добрий вечір». На виконання вимог локдауну згадане дійство відбулося без глядачів – як зйомка рекламного відеофільму. Лунали урочисті й зворушливі колядки, щедрівки, ліричні пісні різдвяно-новорічної тематики у виконанні Волинського державного академічного українського народного хору (художній керівник і головний диригент – заслужений діяч мистецтв України Олександр Стадник), дуету в складі заслуженої артистки України Галини Овсійчук та Соломії Денисюк, народного артиста України Василя Чепелюка, юних виконавців Анни, Віктора та Марії Єфіменків. Обов’язковим атрибутом були символічні зображення Віфлеємської Зорі (роль звіздарів виконували Віктор Єфіменко та Ілля Мартинович).

Не обійшлося й без водіння Меланки, Василя, Кози, Півня (у сповненій доброго гумору сценці взяли участь Василь Вірста, Юлія Воробйова, Ярослав Смирнов, Володимир Вітрук). Постановку здійснила заслужена діячка мистецтв України Ірина Хмілевська, а ведучою була лауреатка премії імені Агатангела Кримського Оксана Єфіменко.

Це була, так би мовити, презентація Мистецького дворика філармонії. Сподіваємося, що надалі проведення дійств, які представлятимуть окреслені у своєрідному кредо дворика мистецькі жанри, стане доброю традицією у філармонії й Луцьку та області загалом.

Ласкаво просимо до Мистецького дворика!

0

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter