Як людина-оркестр «розкачувала» луцьку «Цитру» запальним блюзом. ФОТО

14 Липня 2019

Текст і фото: Аліна ХОЛБАН

Хоча погода за вікном зовсім не літня, у джазовому клубі «Цитра» як завжди людно та затишно. Заклад вчергове потішив луцьких шанувальників якісної живої музики, 13 липня організувавши концерт одного з відомих блюзменів України – Макса Таврічеського.

Поціновувачам жанру ім’я цього музиканта відоме вже понад 20 років. Саме він організовує єдиний у країні фестиваль блюзу, влаштовує джеми та знайомить українців з американськими та європейськими майстрами жанру.

Під час виступу у «Цитрі» виконавець продемонстрував гру одразу на трьох музичних інструментах та вразив слухачів (яких, до речі, зібрався повний зал)не тільки безкомпромісною технікою виконання, але і живою енергетикою.

Історія теплих стосунків музиканта з нашим містом почалася ще вісім років тому.

«Пам’ятаю, як Макс привозив відомого американського блюзмена Кіта Данна до закладу моїх друзів у Запоріжжі. Після цього я загорівся ідеєю запросити цього музиканта до Луцька», – згадує співвласник «Цитри» та давній приятель Таврічеського Роман Домбровський. «Тоді я знайшов контакти Макса, ми познайомилися, а вже через декілька місяців Кіт Данн виступив у Луцьку на джазовому фестивалі. З того часу Макс періодично заїжджає до нашого міста та іноді дає концерти».

Цього разу, вже в стінах нового джаз-клубу, Таврічеський розкачав луцьку публіку старим-добрим блюзом та авторськими піснями. Легкий та харизматичний, музикант представляв кожну композицію, іноді підкріплюючи свої коментарі лаконічними жартами.

«Якісний блюз та неймовірний драйв – це фірмовий стиль Макса», – каже Роман Домбровський. «Для нього музика – не спосіб заробітку, а ціле життя. Він колекціонує та вивчає блюз, знаходить старі записи та пише авторські пісні. Тому відокремити його особистість від творчості неможливо. Власне, це стосується будь-якого професіонала, який пов’язав життя з музикою».

Вже наступного тижня на відвідувачів «Цитри» чекає аж три цікаві події. В четвер у закладі виступатимуть легенди волинського андеграунду Діма Мана та Slep. У п’ятницю відбудеться прощальний концерт гурту КОТА. А в суботу джаз-клуб запрошує лучан на таємну музичну алковечірку «Rum Party». Зауважимо, що на цю подію кількість запрошень обмежена, тож не проґавте можливість стати одним з тридцяти гостей загадкогово алко-паті.
***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected]

3

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter