Від будівельника до митця: у «Промені» лучан познайомили з двома художниками. ФОТО

02 Вересня 2019

В арт-просторі «Коридор», що на третьому поверсі РЦ «Промінь», 31 серпня одразу два художники – Микола Ампілогов та Едуард Соловйов – представили свою творчість у двох суміжних експозиціях. Що об’єднує митців – дізнавався «Таблоїд Волині».

Микола Ампілогов – 27-річний художник з Кривого Рогу – займається творчістю близько шести років.

«Спочатку здебільшого малював графіку – смислові, сюрреалістичні твори. Але потім, в силу певних творчих переусвідомлень, прийшов до абстракції, яка сьогодні представлена на цій виставці. Саме тому експозиція і називається "New way" – це новий шлях, який виник у моїй творчості».

Митець зазначає, що, хоча офіційної освіти не має, він завжди чомусь вчиться, відкриваючи нові мистецькі горизонти.

«Для мене абстракція – це намагання намалювати те, чого не існує, відправитися в подорож за невідомим. Коли працюєш з абстракцією, у тебе немає жодних орієнтирів – є лише форма, колір та чітке розуміння, що ти хочеш зробити. Дослідження цього відчуття і було однією з головних тем в цій серії».

Над картинами, представленими у «Промені», Микола працював близько року. Проте тоді художник не передбачав, що роботи об’єднаються в закінчену серію.

«Під час того, як створювалися ці картини, я працював над іншими творами, які на сьогоднішній виставці не представлені. Знову ж таки, завдяки внутрішнім відчуттям, я зрозумів, що вони не підходять для цієї серії».

Хоча Едуард Соловйов старший за свого колегу, його творча біографія почалася всього пів року тому. Житель волинського смт. Млинів за своє життя часто змінював рід занять. Наразі чоловік працює будівельником та пише картини.

Його частина експозиції у луцькому «Коридорі» називається «One step».

«Щоб до чогось прийти, потрібно зробити перший крок», – коментує художник назву серії.

Саме такий перший крок Едуарду допоміг зробити Микола Ампілогов, який переконав свого товариша втілити в життя своє несподіване бажання малювати, а згодом запропонував зробити спільну виставку.

В цей день він представив практично всі картини, які намалював за недовгий період своєї творчості.

Едуард розповідає, що створення однієї картини у нього може зайняти від одної години до трьох днів.

Під час відкриття експозиції у «Промені» Микола Ампілогов та Едуард Соловйов не тільки презентували своє мистецтво, але і влаштували імпрезу, в реальному часі створивши два спільних малюнка.
0

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter