В «Адреналіні» колядували, щедрували та їли кутю

18 Січня 2016
Колядувати та щедрувати на Різдвяні свята – давня українська традиція. І, наперекір стереотипу, що підтримуються такі традиції лише в селах, Центр дозвілля та розвитку «Адреналін Сіті» влаштував співочий етно-фестиваль. Відбулося дійство у неділю, 17 грудня, в арт-кафе «Стоп-Кадр».

Такий захід проводиться уже вшосте, збираючи на своїй сцені десятки творчих дитячих колективів усієї області.

[caption]
Вокальний ансамбль «Співаночка». Керівник Тетяна Ярошик[/caption]

[caption]
Народний фольклорний ансамбль «Червона калина». Керівник Марина Приходько[/caption]

Цього року на фестиваль з’їхалося понад 250 дітей з 10 фольклорних вокально-танцювальних ансамблів, гуртів та колективів, що тішили гостей свята різдвяними віншуваннями, автентичним виконанням відомих українських колядок і щедрівок, танцювальними номерами та театралізованим дійством «Різдвяний вертеп».

[caption]
Народний ансамбль танцю «Джерельце». Керівник Мирослава Войтович-Смирнова[/caption]

[caption]
Вокальний ансамбль «Перлинка». Керівник Тетяна Пінчук[/caption]

«Таким чином підтримуємо національний дух і дух Різдва на Волині», – сказала керівник PR-напрямку Центру дозвілля та розвитку «Адреналін Сіті» Оксана Вашкевич. Завершенням офіційної частини свята був виступ молодіжного гурту «Імпреза». Після чого на всіх охочих – і дітей, і дорослих чекав солодкий фуршет. Частували гостей п’ятьма видами куті та солодощами від мережі «Наш край».

[caption]
Фольклорний гурт «Оберіг». Художній керівник Ірина Снітюк[/caption]

[caption]
Творчі колективи «Різдвяні янголята» та «Віфлеємська зірка»[/caption]

До речі, звичай колядування має свою давню історію, коріння якої сягає ще арійських часів. Колядка пов’язана з днем зимового сонцестояння, яке наші предки називали святом Коляди. Його святкували 25 грудня. Вважалося, що в цей день Сонце з’їдає змій Коротун. Всесильна богиня Коляда в Дніпровських водах народжувала нове сонце — маленького Божича.

[caption]
Фольклорний ансамбль «Зоряниця». Керівник Олена Богдан[/caption]

[caption]
Фольклорний ансамбль «Дивоцвіт». Керівник Марія Ковальчук[/caption]

Язичники намагалися захистити новонародженого: вони проганяли Коротуна, який намагався з’їсти нове Сонце, а потім ходили від хати до хати, щоб сповістити людей про народження нового Сонця, і зображення цього сонця носили з собою. Як тільки на небі сходила зоря, колядники заходили в двір, кликали господаря і співали його родині величальних пісень про сонце, місяць, зорі. Ці пісні й стали називати колядами або колядками.

[caption]
Творчий колектив Липинської ЗОШ І-ІІІ ступенів, керівник Алла Бабула[/caption]

[caption]
Гості фестивалю – молодіжний гурт «Імпреза»[/caption]

Ідеологія Свят Різдва-Коляди й Щедрого Вечера, а особливо їх пісень, має виразні знамена праісторичности і творить окремий світ думок і вірувань.

[caption]
Ведучий вечора Сергій Скулинець[/caption]

[caption]
Солодкі частування[/caption]
0

Читати ще

Коментарі

Оля

Своїх фотографували. Сумно. І

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter