Успішно!

У Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків відкрили найбільшу виставку України 2023 року. ФОТО

У Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків презентували найбільший виставковий проєкт України 2023 року, в якому 300 художників презентували понад 500 мистецьких робіт

Текст: Ірина ОСТАПЧУК

У Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків презентували найбільший виставковий проєкт України 2023 року, в якому 300 художників презентували понад 500 мистецьких робіт. Усі об'єднані однією філософською темою –  «Космогонією сенсів», але різні за жанрами, стилями та техніками.

Артоб'єкти відібрали для участі в проєкті за результатами всеукраїнського опен-колу, який тривав з 23 березня по 1 травня 2023 року, і загалом зібрав майже 600 учасників. 

Презентували виставку на день п'ятиріччя музею та на День Незалежності України, 24 серпня. Захід відвідало чимало лучан та гостей міста. Близько 140 учасників приїхали з різних куточків України, аби разом з кураторами Віктором Корсаком та Олесем Томахом відкрити спільний мистецький проєкт. Побувала на презентації й журналістка Район.Культура.

«Космогонія сенсів» є частиною проєкту «Космогонія», який триває з листопада 2022 року і передбачає створення художником Петром Антипом найбільшої картини у світі площею 2 тисячі квадратних метрів, а також різноманітні мистецькі та освітні заходи. 


Творці «Космогонії» та люди, які спостерігають за проєктом, вивчають всесвіт та себе в ньому, адже саме це і є головним каталізатором розвитку. Щоб верифікувати цю гіпотезу та зробити ще один крок вперед у майбутнє, музей започаткував артпроєкт «Космогонія сенсів». Усі охочі мали можливість показати своє бачення на ці споконвічні питання.


«Під час війни та боротьби за незалежність відчуття єдності, культурної ідентичності та мистецької сили стають особливо важливими для будь-якої нації. Коли кожен день є випробуванням для національного духу, виставка «Космогонія сенсів» — це прояв творчого єднання українських митців, їхня рефлексія на події сьогодення, пошук нових значень», – анонсували напередодні у Музеї Корсаків.

І саме слова «ідентичність», «українська культура» та «єдність» чи не найбільше було чутно від усіх присутніх. Творцям виставки вдалося показати єдність українського сучасного мистецтва через призму історії нашої ідентичності.«Тут є ряд знакових творів, які беруть глибоко за душу. Які витискають сльозу. Я думаю, що ви все це переживете разом із нами.  Це не просто відкриття виставки, я б сказала, що це братерська зустріч. Тому що тут є люди з кожного куточка України, і наше серце б'ється в унісон», – промовила мистецтвознавиця Зоя Навроцька.
До Луцька завітали митці з Рівного, Житомира, Львова, Чернівців, Тернополя, Києва, Шостки, Харкова, Кропивницького, Миколаєва, Одеси та Кривого Рогу та інших міст. 

Світлана Чебанова їхала до Луцька з Миколаєва 16 годин. 

«Я привезла благу вість. Миколаїв стоїть! Я вперше в Луцьку, все було якось не на часі. Але 8 місяців під щоденними обстрілами навчили мене того, що все завжди є на часі. Тому я тут, бо я розуміла, що з Миколаєва більше ніхто не приїде. Ті роботи, які я привезла сюди у Луцьк, вони створювалися там в Миколаєві під обстрілами. І для мене це дуже важливо. Вони були таким актом віри, що якщо я малюю, значить все добре. Українське мистецтво є, відбувається і буде во віки вічні. Миколаїв сказав: Амінь», – сказала Світлана Чебанова.

«Нарешті наша нація усвідомлює себе та свою самоідентичність. Ми є постколоніальна нація, і нам треба це усвідомити, щоб позбутися від цього і йти до нашої ідентичності», – сказав чернівчанин Іван Салевич.

Мисткиня Терра Нейдорф показала присутнім перформанс «Політ життя. Шлях до смерті». Після дійства лишила по собі янгола на землі, який став одним із експонатів виставки.


Зоя Навроцька зауважила, що цей день вже стане історією. І закликала усіх, хто оглядатиме виставку не бути байдужими. 

«Ще греки не зовсім перемогли Персію, а вже Перікл будував Парфенон. Тобто людина і людство, воно все ж таки опирається на добро. І мистецтво є одним із форматів, коли ми стверджуємося, стверджуємося сьогодні як нація», – зауважила Зоя Навроцька.


«Як відомо, найтемніший час – перед світанком. Напевно, зараз усі ми це сильно відчуваємо. Сьогодні ми зібралися тут, щоби показати, що українці нескорені, що українське мистецтво було, є і буде. Зруйнувати твори культури, сплюндрувати їх дуже легко. А от їх відновлення – напрочуд тривалий і складний процес. Ми будемо працювати над відновленням української культури. Ми покажемо всьому світу, що українці – надзвичайно талановита нація, сучасна та конкурентоздатна», – запевнила керуюча партнерка Музею Корсаків Леся Корсак.


Команда Музею Корсаків створила артбук «Космогонія сенсів», де зібрані усі роботи та митці, які взяли участь у цьому масштабному проєкті. Мистецький каталог презентували перед відкриттям виставки.


1

Нагадаємо, у культурно-розважальному центрі Адреналін-Сіті відкрили мистецьку крамницю «Arts&Gifts», де відтепер можна придбати товари з принтами картин видатних українських митців, які представлені у Музеї Корсаків. 


 

 

Додати новий коментар