У Музеї Корсаків – новий унікальний проєкт «(de)Термінація». ФОТО

03 Липня 2020

Упродовж тижня митці з Києва, Львова, Ужгорода, Мукачево, Харкова, Хуста та інших міст України у Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків реалізовували унікальний проєкт «(de)Термінація».

Власне, вже завтра, 4 липня, о 17:00, відбудеться презентація та, водночас, закриття проєкту. Вхід вільний (у масках та з дотриманням дистанції).

Нагадаємо, щодо суті проєкту, то його куратор Тарас Табака хоче показати, що «… мистецтво здатне впливати на формування простору, як соціального, так і фізичного… Мистецтво, насправді, здатне визначати будь-який простір у якості власності. Творчий процес у цьому випадку стає своєрідним інструментом впливу, диктатурою культури у незаангажованому просторі».

Також він каже:

«Творча дія самого процесу є визначальною, рушійною силою до визнання тимчасовості, відмови від апофеозу вічності чи пафосу геніальності в силу наших реалій, моментальної кліповості та плинності буття. Створені у процесі речі підуть в нікуди, як і їхні автори, котрі це чітко розуміють. Свідома відмова від картинності чи увіковічення образу є потужним елементом свідомої трансформації, самопожертви та споглядальної мудрості».

А ще, на його думку «(de)Термінація»:

«Надасть можливість глядачеві спостерігати творчу ритуальність, творення утопій. Адже комунікативні можливості починаються не із закінченого твору, як результату дії, а з того ж таки процесу, присутньої споглядальності в обставинах творчої майстерні».

Таким чином, «Мистецтво формує простір, а не навпаки», «Немає і не може нічого бути вічного», «Про хороші речі голосно не говорять, але говорити про них потрібно…» – власне ці три ключові позиції і стали провідними у цьому проєкті.

Варто зауважити, що кожен охочий може стати учасником дійства у плані споглядання, адже до суботи ви можете завітати і, перебуваючи з художниками в одному «мистецькому полі», стежити за процесом «(de)Термінації» у Музеї Корсаків.


0

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter