У Луцьку відбулось відкриття проєкту «Сковорода у Луцьку». ФОТО

26 Листопада 2022

У п'ятницю, 25 жовтня, з нагоди 300-річчя з дня народження українського філософа Григорія Сковороди в Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків відбулось відкриття проєкту «Сковорода у Луцьку». Ініціатором дійства є Луцька літературна резиденція «Місто натхнення».

Віртуальне гостювання Григорія Савича у луцьких локаціях є логічним продовженням формату резиденції в умовах війни і водночас символічною підтримкою усіх колег, які опікуються питанням відновлення української культурної спадщини, що зазнала знищення та руйнувань під час російської агресії в Україні.

На події відбулось відкриття виставки українських художників, що покликана через сучасну рефлексію на творчий спадок Григорія Сковороди вчергове актуалізувати питання пошуку гуманістичних цінностей в дегуманізованому суспільстві (кураторка – Христина Валько).

«Передовсім, окрім того, що це все сьогодні про Сковороду, це ще й інклюзивна експозиція. Тут посеред робіт професійних митців, є ще робота молодої лучанки з інвалідністю», – коментує Христина Валько.

В експозиції проєкту представлені роботи Романа Петрука, Сергія Гетьманчука, Віталія Мельника, Наталії Откович, Оксани Сентимреі, Ігора Степаника, Галини Слободян, Ірини Янцо, Христини Валько, Олександри Головатої, Ольги Верменич, Андрія Волоско, Олега Денисовця, Христини Меленчук, Софії Сулій, Ростислава Лужецького, Володимира Ульянова. Виставка поєднує в собі метафоричний живопис, декоративно-ужиткове мистецтво, іконопис та contemporary-art.

Кожна робота має назву, яка містить афоризми Григорія Сковороди, які й несуть в собі весь зміст роботи. Ми дуже хочемо, щоб кожен намагався відчути те, що хочемо сказати ми, художник, – додає Христина Валько.

Частиною проєкту також стали літературні читання творів та афоризмів Григорія Сковороди, що прозвучали голосами відомих лучан: Лесі Корсак, Ірини Чебелюк, Андрія Тимчука, Дарини Самолюк, Елли Яцути, Олени Лівіцької, Іванни Ковальчук, Руслани Порицької, Тараса Войтовича.«Сковорода у Луцьку» – це своєрідна окреслена віртуальна присутність мандрівного філософа в житті сучасного міста. Найперше сьогодні лучани й тисячі українських співгромадян, які через війну вимушено опинилися у Луцьку, отримують нагоду переосмислити вічну «сковородинівську» мудрість в сучасних урбаністичних контекстах через серію сіті-лайтів, на яких цитати Сковороди влучно поєднані зі знаковими міськими локаціями.

Також на події був присутній гість зі Львова, Ростислав Лужецький, художник, видавець та співзасновник видавництва «Комора», та майстриня каліграфії з Києва, Оля Верменич, які обговорили питання сприйняття Сковороди в сучасному суспільстві.

Більше про відкриття проєкту – дивіться на фото:

0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter