У Луцьку українські поети читали вірші мовою жестів. ФОТО

09 Червня 2019

Текст і фото: Леонід МАРКОВСЬКИЙ

Чотирнадцять сучасних поетів прочитали свої вірші мовою жестів в рамках всеукраїнського проекту «Почути» мандрує Україною». Захід відбувся 8 червня, у коворкінгу «Passage Interdit».

«Почути» – це проект про мистецтво, яке доступне для кожного. Його учасники читають жестовою мовою поезію, проводять театральні вистави, літературні вечори, музичні концерти та шкільні уроки.


У 2018 році проект «Почути» мандрує Україною» відпривився у регіони, аби знайомити людей з новим мистецьким форматом. Луцьк став четвертим містом, куди завітали учасники.

Модератором заходу виступила співзасновниця проекту Олександра Смірнова.

«Проект виник три роки тому з бажання зробити поезію більш доступною. Спочатку ми думали про відеопоезію, але потім зрозуміли, що людське спілкування ніщо не може замінити. Ми купуємо книжки наших улюблених поетів, стежимо за їхніми сторінками у соцмережах. Нам цікаво читати їхні твори, але також ми хочемо поговорити з ними, дізнатися, хто вони та чому пишуть. Тому ми вирішили, що приїжджати і особисто знайомитися один з одним – це важливо», – розповідає Олександра.

Організаторка зазначає, що для поетів участь у проекті стала особливою подією, адже ніхто з них раніше не говорив жестовою мовою.

На події у Луцьку свої вірші читали: Лія Алтухова, Таня-Марія Литвинюк, Анатолій Мілецький, Аня Яблучна, Ваня Сарчук, Юлія Шевель, Анна Фадєєва, Світлана Дідух-Романенко, Надія Погребицька, Тетяна Медзуновська, Ольга Мацо, Світлана Панчук і Христина Полубічко.

Також завітав на поетичний вечір і відомий поет родом з Луцька – Павло Коробчук. Для гостей заходу він прочитав свій вірш «Місце, в якому ти танцюєш…».***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].

0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter