Топ-5 анімаційних короткометражок, які вплинуть на вашу свідомість

28 Жовтня 2015
Якісні анімаційні стрічки повинні не лише приносити глядачеві естетичне задоволення, вони ще й мають містити в собі зерно, яке залишить слід в душі кожного. Леонід Тивонюк – луцький аніматор, організатор анімаційної студії «Imago» як ніхто інший розбирається в тонкощах сучасної мультиплікації і, без сумніву, може виокремити справді якісні роботи.

«Таблоїд Волині» пропонує вам підбірку п’яти якісних анімаційних короткометражок від Леоніда Тивонюка. Гарного перегляду!

1. «Краватка». Оригінальна назва: «Le noeud cravate». Стрічка французького режисера, відзнята в Канаді, 2008 рік.

«Там сказана дуже важлива істина: щоб людина зрозуміла, що вона – це не тільки її робота. Людина має займатися тим, до чого лежить її душа. Коли твоя душа співає, ти щось робиш і не відчуваєш часу. Це основний месендж цієї стрічки. Без різниці чим ти займаєшся. Навіть якщо ти любиш замітати», – розповідає про стрічку луцький аніматор.2. «Більше». Оригінальна назва: «More». Стрічка від режисера «Панди Кунг-Фу». Мультфільм здобув перемогу як найкраща короткометражка в 1999 році на кінофестивалі «Sundance».

«Дуже важливий месендж: багатство людини – це її дитинство. Те, яке гріє. Мрія з дитинства людину веде. Потрібно зберігати у собі цей вогник», – Леонід Тивонюк.3. «Фантастичні літаючі книги містера Моріса Лесмора». В оригіналі «The Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore», США, 2011 рік.

«Дуже гарно занімовано. Історія про письменника. Образно розказано як письменник творить свою реальність, як він пише книжку, як він переживає цей процес. Думаю, її варто всім подивитися», – вважає Леонід.4. Американська короткометражка 2014 року «Дует». В оригіналі: «Duet». Режисер: Глен Кін.

«У цій стрічці історія кохання дуже гарно показана. Виглядає як спрощена анімація, мальована. Хоча вона не є простою. Дуже ніжно і чуттєво передано кохання в невеличкому двохвилинному ролику», – Леонід Тивонюк.5. «Забирайся» чи «Виходь». В оригіналі назва «Get Out». Франція, 2009 рік.

«Французька дуже образна анімація. Не можу розказати про що, тому що її нецікаво буде дивитися. Образно розповідається про людину і…от я зараз скажу одне слово і все буде зрозуміло. Не можна. Люблю таку анімацію, коли ти дивишся і до кінця не розумієш», – інтригує луцький аніматор.Пригадавши цих п’ять стрічок Леонід Тивонюк спантеличився. «Настільки багато хороших короткометражних анімашок, що важко вибрати п’ять. Я зараз згадую ще і ще».

Луцький аніматор не захотів також озвучувати п’ять стрічок, які він би не рекомендував дивитися нікому. «Ми примножуватимемо те, чого не треба. Думаю, не варто виокремлювати такі стрічки», – пояснив Леонід.
0

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter