Про найрідніше: у Луцьку відкрили виставку особливих світлин. ФОТО

29 Квітня 2021

Виставку фотографій, об’єднаних в серію під назвою Belief, 28 квітня відкрила відома луцька фотографка Лідія Кожевнікова. В цей день у луцькій Галереї мистецтв відбулась і презентація її однойменної фотокниги, в якій зібрані світлини, частково представлені в експозиції.

«Віра» – це фотосерія про зворушливі та потаємні моменти, що закарбовані в пам’яті багатьох з нас: хрещення дитини, вінчання молодят, затишок великоднього столу перед бабусиним вікном…

«Це частина нашої культури, яка багато чого розповідає про нас», – каже авторка світлин.

Окрім щемливо-змістовних моментів, випадкових жестів і поглядів, особливу увагу на знімках Лідія приділяє світлу: проміння, яке просочується крізь вікна всередину храмів, створює особливий, одухотворений настрій.

«Фотографія – це малюнок світла», – зазначає авторка.

Від народження ідеї до її втілення минуло два роки, протягом яких Лідія поступово відбирала знімки з численних фотосесій. На це фотографку надихнув її друг-мусульманин, якого вразило таїнство хрещення, що відбувалося в одному з православних храмів. Вирішальним фактором, який спонукав лучанку видати фотокнигу, став виграний нею грант. На невеликий тираж, який надрукували в Амстердамі, витратили близько тисячі доларів.

На відкриття виставки завітали не тільки любителі фотомистецтва, а й деякі герої знімків, зокрема Вікторія та її донька Поліна. Саме ця дівчинка стала «моделлю» для обкладинки книги. Лідія Кожевнікова зазначає, що фотографію Поліни вона зробила випадково.

«Ліда – єдиний фотограф, якому я дозволила використовувати фото. Зазвичай я такого не роблю, але тут погодилася не задумуючись», - каже Вікторія.

Виставку фотографій Belief можна подивитися у луцькій Галереї мистецтв, що на вулиці Лесі Українки, 24а.


***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected]

0

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter