Портрет луцького читача, або Хто прийшов на Жадана?

20 Квітня 2015
Суботній вечір запам’ятався лучанам ритмічною начиткою Жадана та переповненою залою Театру ляльок. 18 квітня письменник презентував нову збірку «Життя Марії», книгу про любов і ненависть, про війну і дорогу, а також переклади поезій Чеслава Мілоша про буденне-забуте, яке так актуально нині.

Організатори з мистецького об’єднання «стендаЛь» зазначили, що надзвичайно втішені таким ажіотажем. Мовляв, луцька публіка готова споживати літературний харч, готова платити за вхід, купувати книги. Тим більш результати позитивні: заповнена зала та майже рекорд з кількості проданих книг. Луцьк – 16-те місто всеукраїнського туру, організованого Мiжнародною Лiтературною Корпорацiєю MERIDIAN CZERNOWITZ. Її президент Святослав Померанцев запевнив лучан, що поки що більше книг купили лише на зустрічі у Харкові - дві сотні.

Літературні зібрання у Луцьку (чи то із Сергієм Жаданом чи також не так давно – із Василем Шклярем) дають змогу спробувати намалювати портрет луцького читача.

Отож.

Публіка переважно 25+ (хоча до Жадана прийшло багато студентів), з хорошим смаком і більш стриманим зовнішнім виглядом (в театрі все-таки). Довга шеренга за книжками ще перед початком презентації показала, що люди знали, куди йшли. Наприкінці видавець Святослав Померанцев виставив лот - «примірник, який тримав в руках Жадан» - за символічною ціною в 70 грн. При цьому організатори стверджували, що ціна збірки в книгарнях – не менше 90 грн.

Літературою в Луцьку цікавляться не лише студенти. Промайнули і всім впізнавані обличчя.

Для початку «люди приближені» - директори волинських видавництв Дмитро Головенко («Ключі») та Микола Мартинюк (ПВД «Твердиня»). А також недалеко від них ми помітили Людмилу Штогрину – заступника директора ПрАТ «Волинська обласна друкарня».

[caption]
Дмитро Головенко[/caption]
[caption]
На 4-му ряду - Дмитро Головенко і Сергій Єфіменко. Ня 5-му праворуч - Юрій і Олена Барські[/caption]

Не диво було побачити поряд з Головенком директора Волинської обласної філармонії Сергія Єфіменка. З розмови «концертних гуру» Сергія Єфіменка, Дмитра Головенка й директора Театру ляльок Данила Поштарука було підслухано, що «молодь прийшла вибрана».

Послухати «кого продають» виявили бажання і власники луцьких книгарень, зокрема вищезгаданий Головенко («Книгарня на Волі») та Руслана Лазарєва («Руніка», ЦУМ).

Особливо не хизуючись перед об’єктивами, серед глядачів сидів доктор економічних наук, професор Луцького національного технічного університету Юрій Барський з дружиною Оленою. А оскільки Барський до всього іншого ще й аналітик луцького осередку ГО «Самопоміч», то можемо казати, що збірному образу Луцького Читача не чужа й політика.

Відвідали заклад і викладачі Інституту філології та журналістики Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. На чолі з деканом Юрієм Громиком прийшли слухати Жадана його заступник Руслана Зінчук, викладачі світової літератури Лілія Лавринович та Наталія Балабуха.

[caption]
Юрій Громик і Руслана Зінчук[/caption]

В очікуванні зіркового підпису у черзі стояли, зокрема, редактор луцької газети «Хроніки Любарта» Андрій Лучик та журналістка Тетяна Грішина. Недалеко від них чекав своєї черги організатор концертів у Луцьку – Ігор Семенюк.



Наприкінці заходу зі сцени організатори привітали іменинницю – Катерину Бодню, бухгалтера ВОГО «Фонд місцевого розвитку». Сергій Жадан вручив їй книгу з автографом.



Загалом атмосфера заходу більш ніж приємна. Тьмяне освітлення, вслуховування у поезію, запитання і розмова з автором про війну. Як казав сам Жадан, «про війну зараз не можна не говорити, а цей тур – можливість почути кожне місто».

Текст - Олесь БУКОВСЬКИЙ
Фото - Дмитро КУХАРУК, Юрій БУДЕНКО, "Волинські новини"
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter