Успішно!

Назвали 10 причин прийти на фестиваль «Задзеркалля» у Луцьку

З кожним роком Луцьк розвивається у культурному та туристичному плані – з’являються нові і нові фестивалі, все більше людей відвідує традиційні щорічні культурні заходи. Винятком не став цьогорічний анімаційний фестиваль «Задзеркалля», який проведуть у місті вже вдруге.

Тож чому слід відвідати захід цього року і що цікавого чекає на відвідувачів 9 та 10 вересня розповіли організатори дійства громадська організація «Імаго».

1. ВІДКРИТТЯ

Відкриття фестивалю «Задзеркалля» - це не довгі промови чиновників або організаторів заходу. Відвідувачів потішать жартами, концертом та театральними постановками на тему анімації. Тут буде все: і танці, і пісні, сценки. Глядачів занурять в альтернативну історію анімації та познайомлять з головними персонажами фестивалю. Концерт буде цікавим як дорослим, так і малечі. Початок концерту об 11:00 у Палаці культури міста Луцька (вулиця Богдана Хмельницького, 1). Вхід – вільний.

2. СТВОРЕННЯ МУЛЬТФІЛЬМІВ

Ще однією вагомою причиною прийти на «Задзеркалля» є те, що це – унікальний для Луцька та Волині загалом фестиваль, адже на ньому не просто показуватимуть фільми, а привідкриють таємницю створення анімації: від ідеї до втілення її у різних техніках. Тож усі охочі зможуть зазирнути в процес по іншу сторону екрану.

3. ПРОФЕСІЙНІ МАЙСТЕР-КЛАСИ З АНІМАЦІЇ

Цьогоріч на фестивалі фахові мультиплікатори, художники та сценаристи проведуть тематичні майстер-класи та навчать волинян створювати анімацію. Участь у них безкоштовна, однак кількість місць обмежена, тому слід попередньо зареєструватися. До слова, реєструватися можна буде також на відкритті фестивалю в Палаці культури у волонтерів «Задзеркалля».

[img data=def]07_09_2017_887131513/maxresdefault.jpg[/img]

9 ВЕРЕСНЯ
12:00-14:00 – сценарний майстер-клас для дітей від Лани Ра та Євгенія Конощука зі студії «Новаторфільм» «Як написати серію для анімаційного серіалу «Моя країна Україна» (антикафе «Innerspace», вул. Паркова, 5). Участь у ньому можуть взяти діти, віком від 8 до 16 років.

Довідка: Лана Ра – художниця-ілюстратор, ілюструвала дитячі книжки, посібники, журнали. Окрім того вона була тричі нагороджена Міжнародною літературною премією «Коронація слова» та іншими міжнародними відзнаками. Лана Ра написала сценарій до серій анімаційного серіалу «Моя країна – Україна» та мультфільму «Як розвеселити Самотність», а також створила п'єсу для дитячого театру «Як рятували країну Мережину». Митець є автором книг «Щоденник котячих мандрів», «Обережно, Незнайомець!», «Фантазії цілий рік», «Замок чарівників Європи», «Математична країна», «Математичні пригоди».

12:00-14:00 та 15:00-18:00 – майстер-клас зі стоп-моушн анімації від польського аніматора Анни Хаброс-Пілат (арт-простір «Креативна Лабораторія», вул. Винниченка, 67, 6-й поверх, каб.602). Участь у заході можуть взяти дорослі відвідувачі фестивалю.

«Учасники майстер-класу перенесуться у незвичний світ анімації, в якому все можливо, познайомляться з різними техніками стоп-моушн анімації на вибраних прикладах і спільно створять короткий анімаційний фільм в пластиліновій техніці, тематично пов'язаний з назвою фестивалю «Задзеркалля». Тривалість майстер-класу - 2 дні по 4-5 годин», - повідомила польська аніматорка.

Довідка: Анна Хаброс-Пілат - художниця, графік, творець анімаційних короткометражок. Полячка створила анімаційний фільм «Зелена альтернатива», «Турнікет», «Байка про те, як хлопця теля з'їло».

15:00-17:30 - майстер-клас від аніматора Микити Лиськова «Авторська анімація» (антикафе «Innerspace», вул. Паркова, 5). Вік учасників майстер-класу - від 14 років.

Довідка: Микита Лиськов – мультиплікатор з Дніпра, який більше 10 років займається некомерційною анімацією. Минулого року анімаційний фільм Микити Лиськова «The End» виграв у номінації «Глядацькі симпатії» на фестивалі «Задзеркалля-2016». Окрім того нещодавно його анімаційний фільм «Я купив велосипед» отримав гран-прі фестивалю короткого метру «Де Кіно».

[img data=def]07_09_2017_1640251606/img_2102.jpg[/img]

10 ВЕРЕСНЯ
11:00-14:00 та 15:00-17:00  - майстер-клас зі стоп-моушн анімації від польського аніматора Анни Хаброс-Пілат (арт-простір «Креативна Лабораторія», вул. Винниченка, 67, 6-й поверх, каб.602)

12:00-14:00 – майстер-клас від художниці анімаційної студії «Борисфен» Валентини Серцової «Створення персонажів до анімаційного фільму» (антикафе «Innerspace», вул. Паркова, 5). На майстерку запрошують усіх охочих віком від 7-ми років.

Довідка: Валентина Серцова створила персонажів легендарного мультфільму «Пригоди капітана Врунгеля», окрім того вона ілюструє дитячі книжки та журнали. Митець була художником-постановником мультфільмів: «Секрет приворотного зілля», «Сезон полювання», «Країна Лічилія», «Дерево і кішка», «Було нудно…», «Сім мам Семена Синєбородька», «Історія одного Поросятка», «Бридке каченя», «Віслюкова шкура», «Нещастя Софі», «Коп і Штик. Завзяті кроти», «Лежень», «Халабудка», «Золотий кирпич», «Мишко та Місячна Дзвінка».

12:00-13:00 – майстер-клас «Ліплення головного героя анімаційного серіалу «Моя країна Україна»  від Лани Ра та Євгенія Конощука зі студії «Новаторфільм» (арт-галерея «Луцьк», вул. Богдана Хмельницького, 1). Участь у майстерці можуть брати діти віком від 4 до 16 років.

15:00-17:00 – майстер-клас від аніматора Олега Педана «Технології виготовлення ляльок для покадрової зйомки» (антикафе «Innerspace», вул. Паркова, 5). Захід розрахований на учасників студентського віку та мультипликаторів-початківців.

Довідка: Олег Педан – лялькар, мультиплікатор, викладач  Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого, автор мультфільмів «Залізний вовк», «Світла особистість», «Нікого немає вдома», «Ключ», «Будиночок для равлика». «Найменший», «Атракціон», «Лахмітко».

4. ДИТЯЧА ТЕРИТОРІЯ

Для найменших відвідувачів на фестивалі діятиме Дитяча територія, де діток від 6 років вчитимуть створювати мультики, шити іграшки, ліпити героїв мультфільму, розмальовувати фігурки, показуватимуть мультфільми, презентують книгу, а також розважатимуть аніматори зі студії свята «Карамболь».

9 ВЕРЕСНЯ
12:00:13:00 - перегляд анімаційних фільмів (мистецький салон «Артист», вул. Богдана Хмельницького, 1)
13:00 - майстер-клас від ГО «Імаго» «Створення міні-мультика» (арт-галерея «Луцьк», вул. Богдана Хмельницького, 1). Участь - від 7 до 16 років.
15:00-16:00 - перегляд анімаційних фільмів (мистецький салон «Артист», вул. Богдана Хмельницького, 1)
16:00 - розваги від студії свята «Карамболь» (площа перед Палацом Культури м. Луцька)
17:00 – майстер-клас від художньої студії «Вулик» «Пісочна анімація» (мистецький салон «Артист», вул. Богдана Хмельницького, 1)
17:00 - майстер-клас від студії «Богемна шпулька» «Шиття іграшки з фетру «Капітошка» (арт-галерея «Луцьк», вул. Богдана Хмельницького, 1)
18:00 - перегляд конкурсної дитячої анімації (мистецький салон «Артист», вул. Богдана Хмельницького, 1)
20:00-22:00 - перегляди і презентації від українських анімаційних студій (дворик Палацу культури м. Луцька)

10 ВЕРЕСНЯ
11:00-12:00 - перегляд анімаційних фільмів (мистецький салон «Артист», вул. Богдана Хмельницького, 1)
12:00-13:00 – майстер-клас «Ліплення головного героя анімаційного серіалу «Моя країна Україна»  від Лани Ра та Євгенія Конощука зі студії «Новаторфільм» (арт-галерея «Луцьк», вул. Богдана Хмельницького, 1)
14:00-15:00 - перегляд анімації (мистецький салон «Артист», вул. Богдана Хмельницького, 1)
15:00-16:00 - майстер-клас від художньої студії «Вулик» «Пісочна анімація» (мистецький салон «Артист», вул. Богдана Хмельницького, 1)
15:00- 16:00 – майстер-клас від дизайн-студії «SofiMax Decor» «Розмальовування дерев'яних форм героїв «Задзеркалля» (арт-галерея «Луцьк», вул. Богдана Хмельницького, 1)
16:00-17:00 - презентація українського роману-фентезі «Айхо, або Подорож до початку» Орести Осійчук (Волинська обласна бібліотека для юнацтва, проспект Волі, 2)
16:00-17:00 - розваги від студії свята «Карамболь» (площа перед Палацом Культури м. Луцька)

[img data=def]07_09_2017_1870583469/zadzerkallia_lutsk.jpg[/img]

5. КОНКУРС КОСТЮМІВ

Організатори «Задзеркалля» запрошують усіх охочих (і дітей, і дорослих) приходити на відкриття фестивалю в костюмах героїв мультфільму. Власники найкращих костюмів отримають подарунки.

6. КОНКУРС «СТВОРИ ПЕРСОНАЖА ДЛЯ ЦУКЕРОК»

Спонсор «Задзеркалля» торгова марка «LaKi» оголошує конкурс на створення персонажа для солодощів. 
Умови конкурсу:
Створити персонажа, який буде обличчям солодощів ТМ «LaKi»;
Надіслати свою роботу з поміткою «Солодкий персонаж» на електронну пошту фестивалю [email protected];
Роботи приймаються до 8 вересня включно.Результати конкурсу будуть оголошені на відкритті фестивалю, а переможець отримає приз від ТМ «LaKi».

7. КОНКУРС АНІМАЦІЙНИХ ФІЛЬМІВ

Професійні аніматори та мультиплікатори-початківці з усієї України взяли участь в анімаційному конкурсі фестивалю «Задзеркалля». За більш ніж 2 місяці на пошту «Задзеркалля» надійшло близько 100 робіт. Переможців в обидвох категоріях журі оголосить на закритті фестивалю 10 вересня о 20:00 на площі перед Палацом Культури Луцька.

8. ВИСТАВКА ТЕХНІКИ

Тема цьогорічного «Задзеркалля» - «Розкопки анімаційного періоду». Організатори хочуть познайомити глядачів з історією створення анімації. Тож в рамках фестивалю відбудеться дводенна виставка анімаційної техніки від спортивно-розважального комплексу «AdrenalinCity» у мистецькому салоні «Артист» (вул. Богдана Хмельницького, 1). Вхід – вільний.

9. У ПОШУКАХ НОВИХ ТАЛАНТІВ

Окрім знайомства глядачів з процесом створення мультфільмів громадська організація «Імаго», яка займається популяризацією анімації на Волині, хоче знайти у свою команду творчих людей, які також захоплюються цим процесом, і в майбутньому знімати цікаві мультфільми.

10. ВХІД – ВІЛЬНИЙ

Фестиваль анімації «Задзеркалля» - некомерційний. І участь у всіх його заходах  - абсолютно безплатна!

[img data=def]07_09_2017_887131513/pogodynna_programa_zadzerkallia.jpg[/img]