​Музична кухня: із чого готують плей-лісти волинські джазмени

05 Лютого 2015
Своїми смаковими вподобаннями з «Таблоїдом Волині» поділилися шеф-музиканти джазової кухні Луцька.

1. Олег Баковський зізнається, що надає перевагу заморським музичним стравам.



Йому до смаку джазові колеги всього світу, він навіть сортує їх по поличках. На першій – у нього трубачі: Артуро Сандоваль, Кріс Ботті та Чет Бейкер. А на іншій – саксофоністи Соні Ролінс та Чарлі Паркер. Окреме місце у його списку займає «золотий звук» – американський джазмен з українським корінням Стен Гетц. Олег Баковський зізнається, що іноді хочеться «посмакувати» чимось українським, рідним та домашнім – тоді він насолоджується творчістю свого сина, Тараса Баковського.



2. Наступний шеф-музикант – Інна Кириченко – любителька справжнього музичного олів’є.



Її список улюблених виконавців настільки різноманітний, що важко назвати напрям, якому вона симпатизує найбільше. Є тут і британський рок-гурт Arctic Monkeys, і співачка R&B Beyoncе. До смаку їй і новинка української кухні – гурт «ONUKA», і традиційний інгредієнт – «Океан Ельзи». А поганий настрій Інна Киричук «заїдає» творчістю «Братів Гадюкіних». Така «страва» і стрес зніме, і фігуру не зіпсує – набагато корисніше, ніж тістечка! Найдивніше те, що ця луцька «джазвумен» не слухає жанр музики, в якому творить сама. Пояснює, що зараз у неї не джазовий період у плей-лісті.



3. Валерій Ленартович любить експерименти на музичній кухні.



На запитання про улюблений жанр відповідає: «Я слухаю професійну, якісну, цікаву музику, словом, ту, яка гребе!». І абсолютно неважливо, що за інгредієнти будуть в його музичній страві: іноді його заводить рок-гурт AC\DC, а буває, що вставляє й академічний народний хор. Зізнається, що він – не меломан, не цікавиться біографіями виконавців, датами виходу альбомів і навіть назвами деяких гуртів. Любить радіо, тому не завжди знає, кого слухає, просто насолоджується тим, що подають на радіостанціях. Найбільше любить смакувати музичними делікатесами, що приготовані такими виконавцями: Джордж Бенсон, Баррі Уайт, Даяна Кролл та Бет Харт. Не зважаючи на те, що Валерій Ленартович любитель такого «асорті», є дещо, що ніколи не з’явиться на його музичному столі. Зокрема, такі напрямки, як шансон та попса викликають в нього відверту огиду.



4. А от Сергій Шишкін, навпаки, зосереджується на вже перевірених музичних стравах конкретного напрямку.



А саме – гарний джаз. Слухає і світовий, і український «мейнстрім». Коли він приїздить до сина – той тішить його софт-джазом з інтернет-станцій. Загалом Сергій Шишкін намагається відстежити нові тенденції улюбленого напрямку, але експериментальна музика не завжди виправдовує його очікування. Та це не зупиняє його, адже завжди цікаво, послухати щось новеньке, що винирне в Facebook чи на Youtube.



5. Ще один шеф луцької джазової кухні – Галина Конах.



Якість – головна ознака вибору музичних страв. І неважливо, як вони будуть подані: в її аудіотеці є і реп, і джаз, і поп виконавці. Та перевагу вона надає тому, що має майже столітню витримку і яскравий смак – любить старий джаз 20-х років. В її колекції диски Біллі Холідей та Елли Фіцджеральд. Також Галина Конах не проти «посмакувати» сучасними гуртами, що роблять нестандартну музику. Ну і, звичайно, частується творчістю своїх колег з усієї України. Під час поїздки в таксі їй часто доводиться звертатися до водія з проханням вимкнути радіо, оскільки там зазвичай грає попса, а цей напрямок їй не до смаку. Вона переконана, що краще слухати тишу, ніж неякісну музику.



Людина на 80% складається з води, а воду можна «запрограмувати» словами чи мелодіями. Отож, програмуйтеся тільки хорошою музикою та налаштовуйтесь на позитивні хвилі!

Текст: Іванна САЦИК
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter