Музичний арт-хаус луцького творчого об’єднання «Scuff`Under»

07 Серпня 2018

Луцьке творче об'єднання «Scuff'Under» – не просто реп-гурт, як думає більшість, а спілка зацікавлених творчих людей, які прагнуть створювати нове і уникати в житті та творчості деструктиву.

«Реп – це лише один з кольорів на пілітрі музики. Ми завжди готові до експерементів. І якщо ви повні енергії та ентузіазму зробити колаборацію будь-якого плану, не обов'язково музичному, наші двері відкриті для творчих людей, будемо раді попрацювати разом. Зараз шукаємо дівчину, адже який лейбл без жіночого вокалу та просто іншого погляду)», – діляться творчі хлопці.

Тож хто вони, нестримні і талановиті? «Таблоїд Волині» знайомить із молодим та перспективним творчим об’єднанням «Scuff`under», в якому точно знають, де знайти світло.

До моменту, коли «Scuff`under» набув нинішнього вигляду пройшло багато подій та довгих 5 років пошуку. 22 травня 2015 року студію звукозапису ОбісратьсяЗапис під керівництвом Віталія Кравця відвідали три хлопці: Iгор Михалевич(CmXanter), який згодом став засновником об’єднання, Діма Новосад(Dime), і Юрій Демчук(Neolitik), у якого на той момент ще не було досвіду запису і який через спільного знайомого вийшов на Ігоря.Об’єднання «Скафандр» з’явилося на світ 17 жовтня, автором назви став Діма Новосад, а саме його цитата: «Ти майже зміг мене переконати, та я обожнюю свій скафандр». І в той самий день Ігор, як лідер об'єднання приймає рішення змінити, концепт реп гурту M4 на Т.О. Scuff`Under. Загалом за 15-й рік було записано 13 сольних та спільних композицій.

«Все доволі просто. Для чого потрібен скафандр? Для того, щоб захиститися в умовах не сприятливого середовища. А тепер перенесіть цю аналогію на нашу реальність і цілком зрозуміло від чого ми «надягаємо» скафандр. Не все в нашому світі миле й пухнасте, іноді хочеться від цього відгородитися в свій «костюм», в якому приємний мікроклімат», – розповідають хлопці.

В 2016 році хлопці порадували декілька сольних робіт від Юри Демчука, а далі була творча пауза в зв'язку з особистими проблемами учасників колективу. І ось наприкінці серпня 2017 року Ігор отримує запрошення виступити в Очакові на фестивалі «СтудРеспубліка». CmXanter пише трек «Все іде по плану» і відправляється на фестиваль.

Після повернення зі «Студреспубліки» виникає потреба записати трек, саме тоді було придумано нові нікнейми для учасників, так з’явилися CmXanter aka MиSлиWеЦь, Dime aka AGRD-403, Neolitik aka Rap-a-Ray.


Ігор заряджає натхненням двох інших учасників і спонтанно Т.О. Scuff`Under записує 4 треки, які в подальшому і стануть фундаментом дебютного EP.

В середині осені Юра відправляється у збройні сили України нести військову службу, саме тому в альбомі тільки один сольний трек. Корективи в плани доелось вносити на ходу, але хлопців це не спинило. Коли до релізу залишався місяць, до команди приєднався Ваня Стельмащук, який зараз займає посаду піар-менеджера об'єднання.

18 грудня 2017 року світ побачив дебютний EP «ТакМалоСвітлаТут».

«Якщо подивитися навколо, можна побачити, що мало що світить парубкам типу нас. І загалом ситуація в Україні не дуже сонячна. Достатньо послухати альбом і можна уловити, що за «світло і чому його «так мало» і де це «тут» знаходиться», – анонсують музиканти.

Читають реп хлопці по-різному. Найдосвідченіший з них Ігор Михалевич, в якого близько 9 років стажу написання текстів. Діма Новосад читає близько 5років, а Юра майже 4 роки. Ваня пише 3 роки, але на розсуд публіки поки ще свої твори не представляв.

Твори «скафандрівців» енергійні і злободенні, більше того – музиканти не соромляться час від часу вживати гостре слівце.

«У нас мат як інструмент. Це слова з дуже сильною енергетикою, якими можна дуже добре позначити емоційні піки, дуже допомагають підкреслити кульмінаційність моменту в тексті. Правильне використання (як не крути – це просто слова) без перебору, навряд чи комусь зашкодить, тим більше два-три за трек», – вважають в об’єднанні.

Музиканти настільки обгорнулися своїм зручним скафандром, що повністю ігнорують рекламування своєї творчості на телебаченні та радіо.

«Будь-який формат – це рамки, а отже не наш вибір. Тим більше, чим ширший охват аудиторії, тим компромісніше треба підходити до творчого процесу. А будь-який сторонній вплив на цей процес може накласти відбиток і порушити акт творчості. «Казуальщина заради мас, свідома деградація митця...», – цитата Мисливця. Тому ТВ і Радіо йдуть повз нас, а зараз вони потрібні, справді? Навряд. В нас доволі молода команда, речі, які ми озвучуємо в наших композиціях, думаю, зможуть найти відгук в мережі, в якій молодь зараз проводить значний період свого часу», – впевнені «скафандрівці».

Весь дебютний альбом та нові треки, які створюють зараз, були записані у Віталіка Кравця (більш відомого як ten 10) на його студії «ОбісратьсяЗапис».

«Велика подяка Віталіку за розуміння та допомогу. Він один з тих людей, які внесли свою лепту для виходу у світ цього альбому. Справжній майстер свого діла, який теж пише та читає реп, може легко вловити, чого ми прагнемо, а прослухати та зацінити його роботу теж можна у нашому альбомі».

А поки у пошуку натхнення, нових тем і муз «скафандрівці» не сидять на одному місці, у планах другий альбом у грудні і, можливо, «невеликий підгон» восени. Думають також над реалізацією першої відеороботи.

«Ми не женемося за популярністю, бо вона така ефемерна і не надійна штука, що на неї не варто покладатися. Ми просто робимо свою справу, а все інше, як побічний ефект», – знайшли секрет свого успіху музиканти і щодня насолоджуються тим, що роблять.

Познайомитися з творчістю хлопців детальніше можна у спільноті на Фейсбуці та основній релізній платформі.

***

Передрук без згоди Таблоїда Волині заборонений.

4

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter